reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2015

Blerka u nas to samo wiecznie kolejki pisze jak byk ze kobiety w ciąży wchodzą poza kolejnością ale ludzie i tak patrzą na ciebie wrogo... Ostatnio czekałam trochę ale młoda dziewczyna zauważyła ze jestem w ciąży i tez kazała wejść przed sobą. Tacy są juz ludzie a zwłaszcza widuje jednych i tych samych w Poczekalni....
 
reklama
Ancikowa tak. 3 dni placzu bylo ale nie dalam butli i koniec karmilam ponad rok.. jeszcze w ciazy karmilam..

Co do herbatek typu koperkowa rumiankowa to one sa pieedopedne i czesto pogarszaja stan kolkowy..
Kolki sa z powodu niedorozwinietwgo ukladu trawiennego..trzeba przeczekac..dawac kropelki i inne pomocniki..a piers na zawolanie.

Werci nie ..z Alexem milam problem bo dokarmialam i dopajalam..ale te walcYlam z brakiem pokarmu...tzn myslalam ze mi brakuje a tak naprawde zaburzalam dokarmiajac go.. walczylam po nocach i dniach i karmilam ponad rok jeszcze jak w ciazy Vikim bylam.
 
Masakra Blerka... Ja też niedługo się wybieram na glukozę. Dobrze, że mówisz że warto kogoś wziąć. Ja na szczęście jak byłam na usg w poniedziałek i wczoraj na wizycie kontrolnej to w tramwaju mi za każdym razem ustąpił ktoś, a na krwi się wepchałam [emoji12] Za to do gina mnie jedna laska zaproponowała że mnie przepuści. Tak więc od poprzednich nie miłych sytuacji wiele się zmieniło co bardzo mnie cieszy. Bałam się że samo chamstwo na świecie.
 
Jeżeli chodzi o uprzejmość ludzi dla kobiet w ciąży to ja jestem wredną małpą - jeśli nie mam siły stać - a tak zwykle bywa podchodzę do czekających grzecznie pytam kto jest niepełnosprawny bądz w ciąży jeśli nikt to informuje że wejdę pierwsza a potem już nie słucham w razie jakiś problemów personel zawsze pomaga
 
Co do sprawy karmienia - to ratunku nie mam pojęcia co zrobie - w maju zapisałam się na warsztaty z karmienia piersią wieloraczków może czegoś się dowiem - ja bym bardzo chciała karmić piersią ale nie wiem czy to wogóle możliwe - ja dalej mam tylko dwie piersi bubuuuuu ratunku!!!

Z tego co wiem większość mam w podobnej syt od razu po wyjściu ze szpitala podaje mieszanką - ale jakoś mam wrażenie że to kiepski pomysł
 
Blerka hehe tak to już u nas jest z tymi kolejkami.. Ja jutro z rana się wybieram, ale już tydzień temu mężulek zapowiedział, że pojedzie ze mną, bo później autkiem trzeba wracać i nie wiem czy dam radę za kierownicą.. Boję się tego badania:no: wypić wypiję, ale mam tak wrażliwy żołądek, że nie wiem czy wytrzymam... Dodajecie cytrynę do tej glukozy? Lekarz radził mi wziąć profilaktycznie, ale nie wiem czy nie będzie jeszcze gorsze..

Evelinkua faktycznie jednego cycucha Ci brakuje :-D:-D życzę Ci z całego serca żeby się udało :-)
 
Ja kupuje przez neta wszystko, bo upatrzylam sobie :-) stwierdzilam, ze nie ma co czekac skoro kase na ten cel mam, a i spokojniejsza bede. Nie ukrywam, ze Wy mnie w tym utwierdzilyscie bo ja zewszad slyszalam przeciez, ze nie ma co kupowac tak wczesnie, ze dziecko umrze jak kupie etc :no:

Bodajze Akuku uzyla takie zdania, ze co ma poleciec to nie utonie - takze kupuje dzisiaj wiekszosc i bede miec z glowy :-)

Anciikowa - ja od poczatku chcialam karmic MM i az do 5 miesiaca bylam o tym przekonana, ze MM i nie interesuje mnie opinia innych :p ale pozniej zaczelam czytac o KP, w szkole rodzenia fajnie o tym mowili no i jeszcze na warsztatach wczoraj MAMO TO JA szeroko ka kwestie poruszyli. No i stwierdzilam, ze czemu nie sprobowac? przeciez moge zobaczyc jak to z karminiem piersia bedzie, zreszta wiadomo ze to dla malucha tylko same plusy daje... Ale butelki i tak kupie - lepiej niech w domu beda :) 2 zwykle Tommie Tippie i 2 antykolkowe - szczegolnie, ze na allegro sa po np 32 zl a taki komplet w sklepie po 50 zl. Takze nie zaszkodzi kupic taniej na wszelki wypadek. Dodam, ze ja nie bardzo chce karmic w miejscach publicznych wiec wtedy wolalabym miec przy sobie butle z MM :p

Na wykladach z MAMO TO JA wczoraj dostalam:
- gazetke Mamo to ja, gazetke swiadomych rodzicow i mnostwo broszurek
- dwie duze pieluszki tetrowe (rozowe w sowki) - naprawde sa sliczne!
- sliniaczek
- probki pieluszek Dada
- probki witamin dla kobiet w ciazy i maluszka
- probki kosmetykow Palmers dla kobiet w ciazy (jak to pachnie dziewczyny, cudo!)


nie udało mi sie dostac paczki probek Johnnsona bo ludzie sie rzucili jak zwierzeta normalnie i brali po kilka :no:
 
Ja chcialabym karmic do 5 miesiaca tzn do powrotu do pracy- po powrocie do pracy jakos marnie widze karmienie piersia bo pracujemy 9,5 godz dziennie z 30 min przerwa na lunch ktora jest za krotka na dojazd do domu i karmienie. Jaska karmilam 10 miesiecy bo potem juz nie chcial.
 
Ja zamierzam karmic tyle ile sie uda. Nie ma nic wygodniejszego niz karmienie piersia. Cycki mam dwa, dzieci dwoje wiec mam nadzieje, ze dam rade. :-D Jak bedzie trzeba to bede walczyc. Tolke karmilam dwa lata i bardzo przezylam rozstanie z cycem ale bylam na lekach podtrzymujacych ciaze.

Bylam dzisiaj u gina. Oczywiscie dobrze podejrzewalam infekcje bo brzuch mi twardnial i uplawy wodniste. Moje drugie dziecko pozostanie niespodzianka do porodu chyba. Za nic nie chce pokazac co ma miedzy nogami :-D
 
reklama
Do góry