reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
Hej dziewczyny, witam nowa mamusie :-)
Zdrowka dziewczyny dla Was i dla Waszych bliskich, dzieci i mezow.

Mnie od paru dni spiaczka tez dopada i musze sie polozyc w dzien bo oczy mi sie kleja.

Magdus trzymam kciuki i czekamy na wiesci.

O usg genetycznym juz pisalysmy juz na forum i czesc dziewczyn w tym i ja bedziemy robic usg genetyczne. Jedne w ramach nfz inne prywatnie. Ja akurat mam skierowanie i bede miala robione w ramach nfz ale gdybym nie miala skierowania to pewno bym sie zdecydowala na prywatne.

Jesli chodzi o sny to ja juz chyba z trzeci sen mialam ze urodzilam corke, wczoraj przez cc 4kg miala, niby przed terminem ale to akurat najmniej istotne w tych snach, najbardziej to mnie przerazilo ze to moje dziecko w tym snie nie ma zadnego ubranka, pieluchy, poprostu nic nie mam dla tego malucha, kolyski, lozeczka, smoczka, wozka no nic. W jakims reczniku owiniete nioslam do domu. I zaczelam dzis ogladac wozki chociaz mamy dostac/odkupic od bratowej siostry. Inne gadzety tez mam dostac od bratowej lub jej siostry siec nie powinnam sie tym stresowac a takie sny :-)
 
USG genetyczne przysługuje w ramach NFZ. Mój lekarz powiedział, że dla niego właśnie to USG jest najważniejsze dla niego. Ja miałam pierwsze USG w zeszłą środę, ale okazało się, że jest za wcześnie, więc będę miała 28go. Chodzi o pomiar m.in. przezierności karkowej, która się wiąże z ryzykiem wad genetycznych.
 
A mi lekarz mowil ze za darmo jest jest tylko jak jest sie po 35 roku zycia i jak pierwsze dziecko urodzilo sie z wada genetyczna... U mnie w miescie niestety nie ma takiego sprzetu,musze jechac 50 km... sama nie wiem..
 
hmmm no jest refundowane bo ja dzisiaj byłam i normalnie mi zrobiła podczas wizyty.... ale zapisałam się prywatnie bo ta moja ma średni sprzęt i wolę to sprawdzić.... 11 lutego idę do innego lekarza jeśli zechce prowadzić mi ciążę to przenoszę kartotekę...
mimo wszystko mi zaczął się własnie 12 tydz. i przezierność wyszła kość nosowa też.... oczekuje prywatnego USG:) Cena za nie to 150zł
 
hejka

Jogobelka – jak to angina to nawet się nie zastanawiaj i bierz l4, kuruj się i zdrowiej szybko


beata – zdrówka dla córci, niestety tak to jest z maluchami, jak nie katar to kaszel albo jeszcze gorsze cos


cinamona – ja moglabym rzec ze dzien bez mdlości to dzien stracony, ale i tak już mi troche lepiej niż jeszcze tydzien temu, mam nadzieje ze to zapowiedz lepszego


ewelincia – witaj, jeśli chodzi o usg genetyczne to tak naprawdę można powiedziec ze są dwa, jedno robione miedzy 11 a 14 tc, a drugie mniej więcej w połowie i oba są zalecane i refundowane w ramach NFZ, natomiast to co piszesz ze po 35 roku zycia za darmo to są badania genetyczne, a nie usg i akurat tego ja nie planuje robic, chyba ze usg bardzo xle wyjdzie to wtedy będę myslała nad tym


sann – kobiety w ciazy niestety maja mega dziwaczne sny dlatego nie przejmuj się tym tak bardzo,


Fołeczka – a ty cos bierzesz? Jakas luteine czy duphaston?


Zanetaanna – kciuki zacisniete, daj znac jak sprawdzisz wynik


AnnaMaria – witaj, dobrze ze po pierwszym szoku już się cieszysz, bo to cudowny czas tylko troche stresujacy


magdus - jak wizyta???


a ja jutro jade na USG a w piątek mam wizyte jeszcze i się już stresuje przed jutrem, do tego odebrałam wyniki moczu i są złe oby się obyło bez leków
 
Hej mordeczki :* jestem juz po ! Gin robil mi usg i przez brzuch i dowcipnie i przez brzuch maluch sie wierzgal!!!! :-) powiedzial mi ze wszystko jest ok :-) maluch ma 3,4cm i wpisal mi teraz ze to jest 10,2 tyg wiec ja juz zglupialam :-) 2ego ide rano do niego a wieczorem na prenatalne, takze teraz najgorsze dwa tyg przede mna. Dostalam skierowanie. A powiedzcie mi, czy wtedy na polowkowe tez sie dostaje skierowanie jesli te pierwsze byly ze skierowaniem ? Nie przejmuje sie jak cos ze wydam kase tylko pytam z ciekawosci, zeby tez pozniej nie wyjsc na idiotke:-)
A no i kosmowka nadal nie zmienika swijego polozenia takze dalej celibat :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry