reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Akuku za tydzień mam kolejną wizytę i wtedy mam przyjść z wynikami. ;) Mam nadzieje, że w końcu się udało i fasolka na becie da o sobie znać. ;) Ale jak rak sobie myślę to chyba nie będę sierpniowa. :D
 
reklama
Lucere na karte europejska sie da. Wiem bo jedna znajoma to zrobila ale duzo sie wyklocala itp. Nie pamietam dokladnie jak tam u niej bylo. Jak chcesz moge jej zapytac, moze mi odpowie.
najlepiej jakby udalo ci sie z tym hispanskim ubezp. seguridad social.
wtedy idziesz do normalnego lekarza rodzinnego (medico de cabecera) i on wysyla cie do gina. Chociaz pewnie najpierw do poloznej (matrona) bo przy ubezpieczeniu panstwowym to ona prowadzi ciaze. Z tego co sie orientuje to robia chyba 3 usg. Pierwsze, wlasnie to wazne miedzy 11 a 14 tyg ciazy, pozniej polowkowe i ostatnie chyba przed koncem. Wszystkie badania krwi i moczu tez pokrywa ubezpieczenie. Ale ja do konca pewna nie jestem bo ja chodze prywatnie. Nie pomoge ci z cena za wizyte prywatnie bo ja mam wykupione ubezp. prywatne. Placimy co miesiac i mozemy isc praktycznie do kazdego lekarza kiedy chcemy.
ale w twoim przypadku nie oplaca sie chodzic prywatnie bo to napewno droga przyjemnosc, plus badania krwi itp. I nie masz po co wykupywac ubezp. prywatnego bo dla nowych czlonkw sa okresy karencji i porodu i tak ci nie obejmie. No chyba ze chodzisz na wizyty prywatnie a rodzisz panstwowo. Ale takie ubez. prywatne trzeba placic przez jakis wymagany minimalny okres czasu np. rok. Ale to juz pewnie zalezy od ubezpieczyciela.
Mam nadzieje ze uda wam sie z tym ubezpieczeniem panstwowym. Chociaz teraz jest duzo trudniej je zdobyc niz kiedys. Ale skoro twoj maz ma to powinni cie jakos pod niego podpiac.
Tutaj generalnie dziewczyny zadowolone sa z panstwowej opieki nad ciezarna i porodem. Ogolnie porod odbiera polozna a lekarz przychodzi jakos na sam koniec, no chyba ze cos jest nie tak. Mozesz zazyczyc sobie epidural (znieczulenie) i nikt nie robi problemow. Jest ogolnie dostepne.
 
proszę o kopa w doope! siedze i pacze :D a robota stoi i czeka..

Alex się z placzem budzil ;/ myslalam ze mu się cos przysnilo...pytam boli Cie cos ? nie... cos Ci się przysnilo ? brak odpowiedzi..placze i wierzga nogami...mysle nogi go bola... pytam boli Cie cos? nie..ehh
powiedziałam M by go zaniosl do salonu niech się rozbudzi to może powie o co chodzi... no i powiedział ze go nozki bola :( znowu szybki etap wzrostu- je bardzo dużo znowu ..już kiedyś tak miał ze go nozki bolały..masaz pomogl i spi.. polozylam mu nozki na poduszke.
biedny mój...wiem co czuje bo ja takie bole mam w każdej ciąży lub jak jestem bardzo zmeczona. teraz jeszcze nie mam codziennie, ale na koniec ciąży to nogi skacza po lozku a ja spac nie mogę :( m masuje i pomaga na jakiś czas- na szczęście.
 
proszę o kopa w doope! siedze i pacze :D a robota stoi i czeka..

Alex się z placzem budzil ;/ myslalam ze mu się cos przysnilo...pytam boli Cie cos ? nie... cos Ci się przysnilo ? brak odpowiedzi..placze i wierzga nogami...mysle nogi go bola... pytam boli Cie cos? nie..ehh
powiedziałam M by go zaniosl do salonu niech się rozbudzi to może powie o co chodzi... no i powiedział ze go nozki bola :( znowu szybki etap wzrostu- je bardzo dużo znowu ..już kiedyś tak miał ze go nozki bolały..masaz pomogl i spi.. polozylam mu nozki na poduszke.
biedny mój...wiem co czuje bo ja takie bole mam w każdej ciąży lub jak jestem bardzo zmeczona. teraz jeszcze nie mam codziennie, ale na koniec ciąży to nogi skacza po lozku a ja spac nie mogę :( m masuje i pomaga na jakiś czas- na szczęście.
Jozio moj ma to samo. I ja jak tu akuku. Oszaleć można, wczoraj nie mogłam nogom miejsca znaleźć, mimo iż byłam straszliwie zmęczona.
co ci kochana pomaga wtedy?
 
Ostatnia edycja:
Anney tylko masaż pomaga.. i probuje szybko zasnac ..

Alexowi dalam przeciwbolowe..bo sie meczy biedny. Ale pomoglo vo druga godzine spi a po masazu tylko godzins snu..

Jedna figurka za mna.. ale Emil przerywam co chwile..i musze isc z nim spac bo maly berbec nie chce sam i wstaje. Na szczescie duzo nie mam ;)

Dobranoc.
 
Anney -


Mi jest ciagle zimno... masakra jakas... Czasami mowie do meza i mamy, ze czuje sie jakby juz nigdy nie mialo byc mi cieplo. W pokoju sie grzeje a ja siedze w grubym swetrze i pod koldra i kocem. Rzadko kiedy jest mi cieplo...


Akuku -


hahaha, widzę że natchnęło na maca! :D ja po wczorajszym mam dosyć i chyba trochę od niego odpocznę. Za to mam mega chęć od tygodnia na mrożone warzywa na patelnie w różnych kombinacjach! jadłabym i jadłabym!


***


Co do tego prenatalnego to sporobuję się jutro przepisać na za tydzień - pójdę już w czwartek jeśli nie będzie innych terminów. Boję się tylko, żeby nie było tak, że nie będzie mógł zmierzyć przezierności i będę musiała wrócić i znowu płacić 250 zł bo już nie będę miała kasy tyle (czeka nas przeprowadzka między 29 a 31 stycznia na nowe mieszkanie).


Dziękuje Wam bardzo za pomoc i odpowiedzi!
 
reklama
Do góry