reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
Kosmowka przeksztalca sie w lozysko pozniej :D i uwaga na kartce mam 'Trofoblast - glowna masa na scianie przedniej pokrywa ujscie wew.' Jak to wygoglowalam to od razu wyskoczylo, ze jest to lozysko przodujace. Do 28 tyg. moze sie przemiescic, ale nie musi i wtedy czeka mnie cesarka.
A co do celibatu to wyczytalam przed chwila 'Łożysko przodujące objawia się zwykle krwawieniem o różnym natężeniu. Ciężarnej, która ma łożysko przodujące, nie wolno nawet badać ginekologicznie dłońmi, aby nie doprowadzić do krwawienia. Dlatego lekarz zaleca także zrezygnowanie z seksu w ciąży'
i '
Są okoliczności, które mogą skłonić lekarza do zakazania parze współżycia. Taka decyzja wiąże się z pewnymi określonymi objawami takim jak: pojawienie się krwawienia z niewyjaśnionych przyczyn, objawów poronienia, pękniętych błon płodowych czy też, gdy rozpoznano tzw. łożysko przodujące (łożysko pokrywa ujście wewnętrzne szyjki macicy) co oznacza, że stosunek płciowy mógłby spowodować jego przedwczesne oddzielenie i krwawienie mogące zagrażać matce i dziecku.'
Mam nadzieje, ze zaspokoilam Twa ciekawosc
:-)
 
Kochane z dzidzia wszystko ok, dla mnie najważniejsze że serduszko puka :) Pani doktor nie zauważyła nic niepokojącego. Dała mi oprócz duphastonu luteine. Mogę tak plamic jeszcze ze 2-3 tygodnie bo wg niej pecherzyk wrasta w ścianę macicy i może trochę krwawic a nim krew zejdzie na dół to robi się stara i brązowa. Dopóki nie ma żywej krwi ani brzuch mnie nie boli to mam się nie stresować.
 
fiołeczka - super ze z dzidzia wysztko ok i te plamienia nie sa grozne, dobrze ze poszłas i sie uspokoiłas

beata - ja polecam inhalator, mój mały jest młodszy od twojej córy a juz od mniej wiecej roku używamy, u nas sie sprawdza, jak tylko zaczyna sie katar i kaszel to robimy inhalacje z soli i juz mysle ze nie raz obeszło sie bez leków, a jak to nie pomoze to tez prosimy o leki do inhalacji
 
pamietajcie dziewczyny, ze sterydy do inhalacji powinny byc tylko w omencie, gdy dziecko oddychac nie moze.
to sa cie
zkie leki wbrew powszechnej opinii i one zaleczaja objawy tak naprawde a nie przyczyne.
c
zym innym sa leki na rozszerzenie, to owszem, ale te tez podnosza puls i to znaczaco.
u mojego jo
zia po dziennej serii lekow rozkurczowych i sterydow podawanych w szpitalu, PULS sie wahal miedzy 170-210 i jozio totalnie nie wiedzial co sie dzieje.byl na highu.
wiem,
ze w warunkach domowych dawki sa mniejsze, ale i tak sterydy sa ostatecznoscia, gdy inne leki nie dzialaja, a wiem, ze w polsce pulmicort tak chetnie podaja dzieciom na byle kaszelek, tak samo jak flegamine, a jest tyle zamiennikow, ktore nie maja takich dzialan uboczych jak te leki.

nie mowie,
ze wy dostajecie te lek, ale co jetsem w poslce to widze bratowa z nowa dawka pulmicortu na kaszelek (nie mowie, gdy dziecko na prawde sie dusi i pluca wypluwa) totalna nieswiadomosc, a jak pomaga=pacjent zadowolony=lekarz ma spokoj
 
ja juz prawie koncze rysowanie. jeszcze 3-4h i voila. approval od inwesorki o 3 w nocy i jutro moge wywalic brzuch do gory. w srode sprawa sadowa (kciuki [otrzebne) i czwartek lot do polski.
 
Ja bylam w 5 tygodniu i widział tylko pechrzyk... a ze byly swieta i okres wolnego to zapisano mnie dopiero tak, ze szlam w 9 tyg... :no:

I dopiero wtedy zobaczylam mojego maluszka... ale sie nadenerowalam przez ten miesiac...

Bardzo Ci dziękuje za te słowa , troszke mnie uspokoiłas. A moze pamiętasz jaka w tym czasie miałaś Betę?
 
reklama
alez jestem slowna :D jak mowilam tak zrobiłam..prawie :D poszlam spac wstałam ...figurek nie zrobiłam ale za to na wspólnej obejrzałam :D zjadłam kolacje i ide spac ... noo czyli zostawiam wszystko na ostatnia chwile:D ale znając mnie jak już będę po sciana to spac/jesc nie będę a zrobie :D
 
Do góry