reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Florianka witaj i rozgosc sie u nas.

Beata no gniotlo mnie troche wczoraj wieczorem w brzuchu.

A ja dzisiaj myslalam ze zemdleje tak mi sie slabo zrobilo. Poszlam z mala na spacer i na plac zabaw. Bylo gdzies po 12 i zaczelam czuc sie glodna a nie mialam nic do przegryzienia. Wzielam protestujaca mala do wozka i szybko do domu. Ledwo doszlam, tak mi slabo bylo a mala cala droge wyla bo najpierw nie chciala isc do domu a pozniej chciala na rece a ja w takim stanie nie bede jej brala na rece. Na szczescie do domu nie bylo daleko ale za to lekko pod gorke. A w domu jeszcze musialam czekac az sie ziemniaki ugotuja i usmazyc mielone i to wszystko z jeczaca mloda pod nogami.
Mialam tak samo w pierwszej ciazy. Jak mnie nachodzil glod to musialam od razu cos zjesc bo jak nie zjadlam to od razu slabo mi sie robilo. Od dzisiaj znowu to samo. Hehe w koncu czuje ze w ciazy jestem :-)
 
reklama
o kurka... Cinamona uważaj na siebie i koniecznie noś jakieś smakołyki!

u mnie dziś spokój (oby nie cisza przed burzą!)... Przeżyłam obiad u Teściów, zjadłam 2 kilogramy pomidorów i grzecznie podziękowałam za kawę ( pierwszy raz w życiu ;))...

Kolejne pytanie niedoświadczonej w temacie ciążowym - przyjmujecie kwas foliowy tak z automatu? czy dopiero gdy lekarz zaleci?
 
Ja przyjmuje kwas foliowy i witaminę d to bardzo ważne teraz nie trzeba się raczej pytać lekarza, do 12 tygodnia trzeba przyjmować kwas foliowy.

Cinamona - tez tak mam, a dzisiaj to juz masakra bo jestem głodna ale nie mogę patrzeć na jedzenie, i strasznie mi słabo przez to.
 
cinamoona jejku no co ty opowiadasz żeby z głodu takie coś się robiło, to ty uważaj na siebie! i noś zawsze coś ze sobą do jedzenia. Najgorsze to jest że jak z nami coś się złego dzieje to dzieci jakby to wyczuwały i właśnie wtedy najwięcej dokazują. Ja mam i wcześniej też miałam te bóle brzuszno-krzyżowe i wtedy muszę się położyć, no po prostu muszę bo inaczej dłużej mi to przechodzi i się męczę - a wtedy zazwyczaj moja mała zaczyna "swoje" skakanie po mnie itd. no jakby miały szósty zmysł :confused:

blerka a teściowie wiedzą?? jak Ty zjadłaś tyle pomidorów??:-):-) ja kwas foliowy zaczęłam brać jak tylko odstawiłam tabletki anty i zaczęliśmy się starać. To bardzo ważne. Wpływa bodajże na kształtowanie się cewy nerwowej u dziecka. Choć w pierwszej ciąży nie brałam od początku bo zwyczajnie o tym nie wiedziałam i też było ok. Ten kwas jest tak zapobiegawczo zalecany.

A ja znów sobie przysnęłam 2h i kurcze pewnie znowu w nocy nie będę mogła zasnąć! A miałam się powstrzymać przed tym..
 
Beata88 - nikt nic nie wie... pochwalimy się pod koniec pierwszego trymestru. Pomidory zjadłam... no jakoś tak dokładałam, dokładałam i wszystkie wciągnęłam... ;-). Mam wyrzuty sumienia, że nie doczytałam o tym kwasie i się teraz trochę przestraszyłam. :zawstydzona/y: Wysłałam Męża do apteki już. Coś jeszcze powinnam brać?
 
Hej dziewczyny
Cinamona wspolczuje sytuacji ja z racji cukrzycy mam tak czasem jak mi cukier spadnie dlatego staram sie zawsze cos miec ze soba do jedzenia jak wychodze gdzies z domu.
Jesli chodzi o witaminy to ja tylko narazie przyjmuje kwas foliowy i staram sie jesc zdrowo co by duzo warzyw bylo. Po badaniu krwi i wizycie u lekarza okaze sie pewno czy mam cos przyjmowac czy nie.
 
Cinamona - współczuję sytuacji :/

Loveboild - a czemu bierzesz wit d? Ją czytałam że wit d jest szkodliwa w ciąży ..znaczy zbyt duże jej ilości. Jak się karmi piersią to jest uzasadnione jej branie..
 
reklama
Do góry