reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Kopfer piersi miekkie bo laktacja ustabilizowana.. ja po 7 godz bez jedzenia Ali mam miekkie...
A po jedzeniu to ze sciagnelas 20ml to i tak duzo bo ja nic nie sciagnr po.
Zreszta moze byc tak ze mala wypija 50ml ale jest na tyle pozywne ze jej starczy.. melko sie dostosowuje do malej..a i moja Ala tez mnie przybiera niz chlopcy..
 
reklama
Akuku moja eksperto od kp. A co zrobić żeby starczyło mleka przy skoku rozwojowym gdzie dziecko chce więcej mleka niż dotychczas? Czy samo częstsze przystawianie wystarczy?
 
Lucalew kochana tak. Dac dziecku ssac ile chce. Ja przy ilku dawalam mu moje odcuagniete i strselalam sobir w kolano bo produkcja sie zmniejszala anjie zwiekszala.
. Teraz tqk nie robie i nie zrobie. Masz taki "luksus" ze mozesz z Michasie karmic sie caly dzien.
Zeby pobudzic laktacje mozna rowniez sciagac czesto by poszedl sygnal "malo m i ja chce wiecej"
Piwiedz mi jak Michas z przybieraniem ?
 
Mozes z oczywiscie dac swoje mleko sciagniete z butli ale wtedy czesto sciagac i dlugo laltatorem..tylko laltator nie ciagnie tak efektyenie a co za tym idzie nie pobudzi tak szybko laktacji.
Aa i te gerbatki fema.ltiker czy jakos tak. Ja pije i cos tam mi na psychike chyba pomaga haha.

Ja sie nauczylam wiazac ale w chuscie tak ze moge ja karmic chodzac takze nie jestem uwiazana juz w trakcie karmienia.. oczywiscie uzywam tego tylko jak musze..a nie musze haha ;)
 
Dziewczyny szykujecie sie juz na swieta ? Ja juz mam prezenty dla starszakow na mikolajki i swieta. Dla emilka na mikolajki a pod choinke biegowy roeerek kupie.
Dla Alicji nic nir mam i nie mam pomyslu bo wszystko mam grzechotki zabawki itd.. mysle ze popakuje jej jakies ciuszki co pokupowalam teraz na 3-6 i6-9miesiecy..
W sobote mamy rynek z typowo dzieciecymi rzeczami wiec pewnie znowu cos kupie haha

Aa i kupilam Alicji mate ta co ma cinamona fisher price.. rozowa oczywiscie :D
Alicja zachwycona az popiskuje z radosci haha

Mata ta w argosie u nas 54f.. w tesco 45f ale nirbirska w tesco 35f minuszbizka i zaplacilam 28f za niebieska... zamknieta wymienilam na rozowa.. takze 30f w kieszeni. Jak ja nie lubie wydawac kasy bez sensu.
 
Ja dzisiaj byłam na rehabilitacji i też usłyszałam to, co blerka - że karuzela ma być nisko, a nie za głową. Pani fizjoterapeutka też podejrzewa, że może być wzmożone napięcie, ale nie była pewna, czy to kwestia nowego miejsca i sytuacji, czy po prostu tak ma. Powinnam ją nosić na przedramieniu na pleckach, a jak najmniej pionowo - ciekawe jak to zrobić skoro ona się uspokaja właśnie na ramieniu. I tak mam wrażenie, że od kiedy pilnuję, żeby zmieniać ramiona, to już raczej nie jest ciągle zgięta w jedną stronę. Mam dla niej ćwiczenia na stópki i to na pewno będę robić. Poza tym mam jej dawać grube zabawki do łapki, żeby nie zaciskała piąstek. No więc bawi się m.in. tak:
20151103_145303_20.jpg20151103_145405_20.jpg

Ja to jak zwykle z pomysłami na święta pewnie na ostatnią chwilę się obudzę.
 

Załączniki

  • 20151103_145303_20.jpg
    20151103_145303_20.jpg
    17 KB · Wyświetleń: 56
  • 20151103_145405_20.jpg
    20151103_145405_20.jpg
    20,3 KB · Wyświetleń: 56
Moje piersi też od dawna już miękkie.
A'propos skoku to Aleks wczoraj skończył 11 tydzień i niedługo czeka nas kolejny. Oby był łagodny tak jak poprzedni, którego nawet nie zauważyłam.
Dziś noc kiepska, bo pierwsza drzemka 3 h, ale następne już co ok 1,5 h [emoji17] a teraz jest marudny.
Ja mam na razie dwa drobiazgi dla siostry m. Też nie mam pomysłu na prezent dla Aleksa. Mało tego, trzeba będzie coś wymyślić dla np dziadków, bo na pewno będą pytać co kupić.
Akuku, ale z Ciebie spryciula![emoji4]
Jlnx powodzenia z ćwiczeniami [emoji4] Fajnie mała się bawi. Mój jeszcze nie umie świadomie łapać. Kiedy powinien już umieć? Po skoku w 12 tygodniu?
 
Zuzi Lidka ma 14 tygodni i próbuje łapać ale narazie nie zawsze to wychodzi. Ja ja stymuluje tak ze jak pokazuje jej grzechotki i zabawki to potem glaszcze nimi po jej dloniach aż sama lapie. I wkładam tez jej zabawki do reki żeby sie nauczyla ze to jest fajne :)

Lucalew to u was spoko. Pieluchowanie nie zaszkodzi choc w takim wypadku ortopedzi zalecają ćwiczenia. A wyprawa do doktorka w twoim wypadku faktycznie konkretna. Gdybyś sie jednak decydowala to rejestrując powiedz ze chcesz byc pierwsza albo druga bo u niego sa straszne obsówy. Pacjentów ma co 20 minut a każdy i tak siedzi ze 40. Ja bylam druga i miałam na 14:20, weszłam 14:40 a wyszlam o 15:40. Jak wyszlam to wolałam sie nie patrzeć na miny pozostałych rodziców :)

Akuku no niby wiem ze laktacja ustabilizowana ale przez ta wagę małej to jakies schizy lapie. Bo wcześnie przez trzy tygodnie miałam te piersi pelniejsze a jak mloda po 3 godzinach nie zjadła to aż twarde, a teraz takie zwisy :)
 
Zuzzi ja tak mam i nir lubie wydawac kasy bez sensu.. zawsze patrze gdzie sie bardziej oplaca itd.. a jak moge zaoszczedzic na podmiance to juz wogle ;) juz taka jestem.. nikt na tym nie traci bo przeciez nie wymieniam na kase tylko kolor zamieilam ;)
A jak np chlopcy dostaną zbiot bezsensownych zabawek na urodziny to wszystko co mozna oddaje do tesco i zamieniam na np lego :) chlopcy sie ciesz i ja tez ze nie zbieramy graciarni.
 
reklama
Do góry