reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Hihi
 

Załączniki

  • 1445765518953.jpg
    1445765518953.jpg
    47,4 KB · Wyświetleń: 58
reklama
A kiedy powinien się zacząć przewracać? Mój jest starszy od Twojego Zuzzi i jeszcze tego nie robi. Może dlatego,że nienawidzi leżeć na brzuchu. Nie wiem czy juz się zacząć martwić
 
Zuzzi przekręcanie sie tak samo jak trzymanie główki to bardzo indywidualna sprawa.. Jedne dzieci zaczynaja w wcześniej inne pozniej :) ale juz? To wow.. Moj jeszcze nie próbuje na szczęście sie przekręcać wiec moge go i na kanapie zostawić na chwile samego, ale główkę za to wysoko juz trzyma i jak go odbijam to duzo juz sam główkę trzyma wiec cos sie dzieje :)

Sann juz Tesciowa w słoiczki zaopatrzyła no popatrz :D

Lunera no to sie pochorowaliscie troszke oby mały jakos przetrwał.. Przesyłam duzo zdrowia :)

Ruda z tym podnoszeniem to dzien w dzien bedzie lepiej :) wazne ze kładziesz na brzuszku a reszta sama pomału przyjdzie.
Co do główki w jedna stronę, u mas tak to sie zaczęło i wyszło Ze musimy do fizjo jeździć.. Bo cały czas miał na prawo i na prawo i sie okazało ze przez ten krecz szyi tak mu było łatwiej.. Ale co zrobić ćwiczymy i małymi kroczkami do celu ale widac poprawę ze pomału sam jak leży na plecach to zaczyna na prosto trzymać.. Na druga stronę niestety do pełnego skrętu jeszcze nam brakuje ale nie poddajemy sie :) Jak jak spi na plecach to obkładam z boku główkę zeby miał na prosto reczniczkami np, a teraz kupiłam taka poduszeczkę która ta główkę na prosto bardziej tak jakby pozycjonuje..

Cinamona no to sie wczesnie niedziela zaczęła jak oboje od 7 harcują..

Lucere u nas fizjo pokazała i robimy to samo co ona, w tym tyg jakies dodatkowe 2-3 Cw maja dojść zobaczymy.. Ale mimo wszystko wydaje mi sie ze jak ona robi je to jakos ciekawiej wyglada.. Choć ja przy niej tez robię i ona mowi ze bardzo dobrze bo sama tez pytam czy dobrze robię.. No to córka wam dała popalić, a czemu to tak?

U nas noc spokojnie mija, jak zasnął wkoncu koło 9 to koło 4 rano pobudka na cyca i dochgodzi u nas 5 i smacznie spi :) kochany [emoji173]️
 
Kopfer, zdrowia dla małej.
Co do stópek, to ma za bardzo przywiedzione. Ja tego nie widziałam, dr zauważyła. Mój mąż miał to samo, ale za późno wykryte i przez to w wieku 6 lat miał operację, podcięcie więzadeł.
Chociaż Kaja z początku sierpnia, to nawet nie próbuje się przekręcać z plecków na brzuszek i odwrotnie. Za to główkę trzyma dobrze, szczególnie jak leży na brzuchu np. na mnie, przemieszczenia się też nieźle, aż ostatnio tak się wysunęła z bujaczka, że chyba będzie trzeba zacząć zapinać pasy.
Właśnie skończyłyśmy półgodzinne karmienie i nawet nie ulała, wiec zaraz jedziemy na wybory.
 
Bunia, on raczej nie robi tego świadomie tylko przy okazji wiercenia się na łóżku. Też nie lubi leżeć na brzuchu.
Trzymam kciuki za rehabilitację maluszków.
Ja dziś idę z Aleksem do mojego brata przyrodniego na urodziny. Poznam tam mojego bratanka (od drugiego brata), który urodził się dwa tygodnie przed Aleksem. M niestety nie może, bo już wcześniej miał zaplanowane spotkanie ze znajomymi z pracy, które sam zorganizował więc nie wypada odwołać. Na szczęście przyjedzie po mnie tata i nie będę musiała spędzić 2 h w komunikacji miejskiej z niemowlakiem [emoji4]
 
Uff to mnie pocieszyłyście z tym przekręcaniem.
A z tą główką to ona generalnie kręci i jak jest aktywna to w obie strony spogląda, tylko jak śpi to woli na prawo, ale też nie zawsze. Będziemy się starać, żeby częściej patrzyła w lewo i zobaczymy.

Sann moja mama i teściowa tez pytają kiedy małej damy coś więcej niż mleko, a słoiczki zawsze możesz spokojnie wykorzystać później.
 
Hej hej!
Nasza Lena też nie obraca się póki co. Tzn. chyba jak do tej pory raz jej wyszło z brzucha na plecy.

U nas też ciężka noc, przez te łuski gipsowe. Jak o 20.30 wylądowała w łóżeczku, to do 24 co chwilę trzeba było ją uspokajać. Biedna, oczy cały czas były zamknięte, ale zasnąć na amen nie mogła. O 24 wzięliśmy ją do nas i na 2 godziny usnęła. Potem znowu się obudziła, jedzenie i pielucha i po godzinie udało jej się zasnąć na dobre 4 godzinki. Jak rano ściągneliśmy jej te łuski to się okazało, że miała stopę jedną dość mocno obtartą. Pewnie przez to zasnąć nie mogła. Za to teraz odsypia.
 
reklama
Lilija, Ruda - nie martwić się! Oszalalyscie kobiety.. Dziecko ma czas do 6 miesiąca żeby robić obroty z pleców na brzuszek. Takie prawidłowe i świadome. Także odpusccie i cieszcie się maluszkami :-) przypadkowe z brzuszka na plecy częściej się zdarzają w tym wieku ale to jest po prostu tak że główka przeważa i dziecko leci.

Bunia - to fajnie że macie dobrane ćwiczenia i je robicie. Wiesz, fizjoterapeuta robi to mnóstwo razy i jego ruchy są plynniejsze, dlatego to ładniej wygląda.
A córka właśnie nie wiem czemu miała taką nocke. 2 dni temu się oparzyla i nie wiem czy ja tak bolało. Albo przez zeby ale nie pchala rąk do buzi. Nie chciała powiedzieć o co chodzi.. Chciała się bawić i wtedy się uspokajala.

Lunera - lecimy do pl za miesiąc. Póki co żadnych przygotowań nie robimy :-) zresztą nie ma co.. Ja lecę z dziećmi i będziemy mieć tylko podręczne bagaże, a mąż tydzień później będzie wszystko pakowal i przyjedzie samochodem.
 
Do góry