reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

U nas na szkole rodzenia położna mówiła żeby dziecko kłaść spać na bokach na zmianę tak jak Akuku opisywała. I nie chodziło jej o zniekształcenie główki tylko o zmniejszenie ryzyka zadławienia.
 
reklama
Ja zawsze kładłam małą na boki, na wznak leżała tylko wtedy jak była "aktywna" za to zrobiłam błąd bo nie kładłam jej od razu na brzuszku bo płakała i potem był zawsze z tym problem bo w późniejszym okresie podnoszenia główki nie ćwiczyła itp.

Moja siostra od raz kładła synka na brzuszek i mały nie miał kolek i do tej pory bardzo lubi na brzuchu leżeć, nawet śpi na brzuchu (ma 2 lata) moja córka śpi na bokach lub na wznak, nie ma szans żeby spała na brzuchu (4 latka).
 
Lilija w trakcie karmienia do idbijania biorevtylko wtedy kiedy maluch sie prezy i chce jesc a co vhwie puszcza.. jezeli ladnie je to jic nie robie i odbijam po karmieniu.

Cinamona ja tez uwazam ze na plecach jak najmniej bo wlasnie moze ulac i sie udusic.. i wlasnie najbezpeczniej na boczku.

Zuzzi ja to znieksztalcenie glowki jako ciekawostke dalam bo wiadomo to nie jest najwazniejsze ;)
 
R:tak::tak:Uda dobrze, ze jesteś w szpitalu. Niech sobie gadają.
poza tym skurcze na ktg ńie zawsze sie rysują adekwatnie do siły i efektywności.

a śluz z krwią jest normalnym objawem,ale trzeba to sprawdzać, czy nie jest to krew zesluzem, a nie jak powinno być śluz z nitkami krwi.
 
Ukanki, co do kładzenie dziecka.
Pa zwróćcie uwagę, jak tu ciagle trąbią,ze jedyna poprawna pozycja dla dziecka jest spanie na plecach.
Bullshit jakich mało.
wg mnie jest jedna właśnie z najniebezpieczniejszych.


co do odbijania, moi nie odbijali ogóle.
Spali na boku i brzuchu. Na plecach tylko pod dużym katem.
nie mieli kolek, boli brzuszka, nic.
Wiec mam nadzieje, ze i tym razem ominą nas kolki.
nie mieli problemu z odgazoeaniem sie.
pod główka było tylko prześcieradło, ewentualnie gdy mieli czas aktywności- tetrowa Pielucha(na wypadek gdyby sie ulalo) Na noc wyciągana.
 
może spać na plecach ale główka zawsze musi być przekręcona na bok aby w razie ulania się nie zakrztusiło
 
A dodam jeszcze nie wiem jak w pl ale w uk zalecaja klasc na plecach.. i te dzieci w wiekszosci maja plaskie glowy z tylu.. moje dzieci maja ladne ksztalte glowki.

Kolezanka moja syna miala zawsze na jednym boku bo sie bala ze maz jej dziecko zgniecie i z jednej strony mial plaska glowke..


Dopiero doczytalam i dokladnie zgadzam sie.
 
może spać na plecach ale główka zawsze musi być przekręcona na bok aby w razie ulania się nie zakrztusiło
To tez niestety nie Alatwia sprawy do końca, bo kat wyplywu nie jest taki sam jak leżąc na boku.
Spróbujcie same.

Tu ma tragiczna historie koleżanki byłego męża, ale oszczędzę jej wam, bo to dorosły człowiek i pijany do tego, co nie zmienia faktu, ze właśnie ta sytuacja sprawiła, ze nie zostawię dziecka na plecach samego, bez mojego wglądu.
moi chłopcy tez śpią na boku albo brzuchu.
młody zanim był operowany, właśnie na plećach sie dusił (zastawka felerna) wiec ja jestem h nie, nie i jeszcze raz nie. Co nie znaczy,ze prawidłowo ;)
 
Moja córeczka też spała albo na boczkach, albo na brzuszku. Tak położna zaleciła, żeby zmieniać boki co jakiś czas. Ale kolki delikatne niestety miała.
 
reklama
Lilija. To na plecach dokladnie odwrotnie - jak patrzysz, do zabawy (np mobilem), nie do spania.
U nas mowia spanie na boczkach, na zmiane. Mozna podeprzec jeszcze, zeby sie nie przewrocil na plecy (ja kladlam zrolowany recznik). Na brzuchu polecaja kladzenie w ciagu dnia, to tez pomaga sie odgazowac i brzuch mniej boli i kolki slabsze/ nie ma.
Ja tez dawalam spac na brzuchu i wtedy sen mocniejszy jest. Ale wg uznania, nie wszyscy to pochwalaja. Gdyby duzo ulewal to pewnie bym zostala przy boczkach.
 
Do góry