reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Cześć dziewczyny!
Nie wiem czy mnie pamiętacie, pisałam na początku ciąży, potem nagle zabrakło czasu na pisanie wiec i czytać przestalam (żeby nie bawić sie w podgladacza :p) i tak jakoś sobie o Was pomyslałam, zaglądam a tu takie nispodzanki!
Trzy rozpakowane- gratuuuuuulacje dziewczyny, dużo zdrowka dla Was i maluszków!
I Akuku dziewczynka! Super! Mooooocno trzymałam kciuki żeby tym razem było dziewcze!

Całuję Was mocno :*
 
reklama
Sann na fb dodała zdjęcie małej. Śliczna!!!

A mnie kurcze pępek boli nawet jak go lekko dotknęła. ..
 
Ostatnia edycja:
Ale produkujecie no ledwo daje rade :)

Borysiatko gratulacje !!! Super ze dajesz rade i oby tak dalej :)

Hm o czym ja to miałam..

Co do palenia to ja tez jaralam przed ciąża, nie paczkę dziennie ale duzo.. I przestałam jak zrobiłam test. I powiem wam ze myślałam ze bedzie ciężej zwłaszcza ze moj pali ale teraz ten smród czuje na km i nie mogę go znieść :D raz czy dwa miałam dola okropnego i mnie az rozstrzelało i zapaliłam ale pociągnęłam kilka razy i sie opamiętałem i zgasiłam. Sama nie pamietam juz czemu, taka chwila totalnej słabości, ale to było chyba w 5-6 miesiącu i tylko tyle.. I nie jestem z tel zadowolona ale po prostu mnie męczyło wtedy i musiałam noooo.. Ale "po" przemyślałam sprawę i wiem ze to głupota. Moj jakby wiedział to by udusił.. Po za tym on cały czas mówi ze ma nadzieje ze nie będę palić i ze mi zabrania do tego wracać.. A jak bedzie sie okaże.. On mówi ze jak sie dziecko urodzi to on chce rzucić palenie i przestać tyle pic. Będę go wspierać i trzymam kciuki i ciekawa jestem czy da rade, oby :)

Na nogach ja mam chyba z 2-3 pajączki takie małe.. Moja mama ma pajączków trochę ale nic wiecej..

Na brzuchu kolejne 3 małe roZstepy mi wyszły wczoraj zauważyłam [emoji33][emoji33] sa poniżej pępka i dlatego nie widzę i od razu darlam sie na mojego ze czego mi nie mówi jak ja nie widzę tam nie Eh..

Widzę ze u was sprzątanie i segregowanie ze o jaaa cie.. Zeby u mnie tak szło. Mam takiego lenia ze az wstyd sie przed wami przyznać, ale nie mam siły sie zebrać. Szybko sie mecze i chyba to mnie zniechęca.. Bo lubiałam sie wziąć raz a dobrze z teraz to przerwa na cukier, przerwa na jedzienie na siku itd .. Moj tez cos sie zaczął lenić i motywacje zgubił :D wiec oboje mamy chwile, mam nadzieje ze chwile leniuchowania.. Moja mama mi mówi żebym odpoczywała i sie wysypiala zanim sie dziecko urodzi bo potem nie bedzie juz tak beztrosko hehe
 
Yoohoosek pamiętamy, co tam? Jak ciąża przebiega?
Borysiatko cudowne wieści :-), napawasz mnie optymizmem i nadzieja.
Natka bravo, ja z kolei wciąż jestem głodna :-\
Dziś byłam w rogalinie na spacerze i tak mi dłonie spuchly ze sama byłam w szoku. Ludzie patrzyli się na mnie jak na ufo z wielkim brzuchem haha. Pochodzilam trochę zobaczymy jak jutro szyjka.

Papui grill..mmm ale bym sobie zjadła masakra!

Bunia ja mam cały dół brzucha w rozstępy, zaczęły mi wychodzic w 7 miesiącu mimo smarowania.

Otwarlam u małego okno żeby nie słychać farby która pokrywalam zabrudzenia na ścianie i zostawiłam do wyschnięcia, wchodzę na kontrolę A tam na ścianie i nie tylko pełno takich małych.długich robaczki, mówi się na nie przecinki. Masakra! Jak się tego pozbyć? :-\
 
Ostatnia edycja:
Cudne ma włoski i w ogóle na tym zdjęciu wygląda jak donoszone dzieciątko :)

Borysiątko super się czyta Twoje posty, energia i szczęście aż z nich bije !

Bunia mi póki co nie wyszły rozstępy, ale ja mam okropne blizny po rozstępach z poprzedniej ciąży :( tym razem smaruję bio oilem i odpukać jest ok
 
reklama
A wczoraj byłam u mnie w szpitalu w którym będę rodzic znaczy w budynku obok na spotkaniu takim o maluszkach i o karmieniu piersią..

Powiem wam tak te babki od laktacji okazały sie wspaniałymi [emoji6] spokojne, tłumacza pokazują opowiadają no byłam miłe zaskoczona.. Myślałam ze bedą jakies babka ze średniowiecznymi gadkami typu dieta, karm bo musisz i takie tam.. Ale nie.. Opowiadały na wszystkie pytania, podały telefony i na fb sa (nie zdarzyłam zapisać sobie kurna strony Eh) i 7dni w tyg zawsze któraś jest na oddziale.. Mam nadzieje ze pomogą w razie problemow, chociaż przecież od czego tez was mam [emoji12]
A i o szpitalu sie duzo dowiedziałam, chociaż spotkanie typowo o porodach i tych tematach mam gdzieś na początku sierpnia.. ale na wiele pytań usłyszałam odpowiedz.. Na oddział nie musze brać prawie totalnie nic.. Dla małego maja wszystko także tylko ciuchy na wyjście mowili ze mam wziąć i jak chce to niedrapki; dla mnie tez wszystko maja od podkładów po jakies koszule do spania i do mycia rzeczy, ale i tak wezmę wiadomo klapki i cos do spania chyba swojego i ręcznik i kosmetyki bo swoje to swoje :) zreszta zobaczę w pon jak będę tam oglądać oddział jak to wyglada:)
Dziecko jest z tobą w pokoju cały czas i wszystko robią przy tobie z nim, po porodzie jest godzina przy ciele i pierwsze karmienie i nazywają to "golden hour" potem go warzą mierzą kapią (taki sponge bath robią wiec nie z wanna wody..). Nie używają żadnych olejków ani kremów do wcierania i nie zalecają wlasnie kremów do ciała nawet do miesiąca bo ciało jest delikatne itd.. Co wy na to? Daja ok 2g po porodzie shota z witamina a co do szczepionki tej (noe pamietam na co ta poerwsza)to mozna sie nie zgodzić i nie ma problemu, tak samo obrzezanie robią jak ktos wyraża zgodę to chyba tez w pierwszym dniu. Po porodzie trzymają 24-48 a po cc do 4dob. A noi nie wpuszczają na oddział dzieci w odwiedziny wogole i maks dwie osoby naraz, a tatusiowe 24h mogą byc spać itd.. Pompy tez maja albo dopozyczaja, i formuły dziecku tez nie daja i nie chcą dawać i nie robia nic bez twojej zgody.. O epiduralu tez opowiadała kto daje itp takie juz techniczne sprawy.. Czy maja gaz itp to zapomniałam zapytać juz bo tyle informacji.. I ze fotograf przychodzi na oddział wiec mozna sie z nim umówić i zdjecia zrobić jakies w szpitalu jak ktos chce albo sie umówić do domu.. Nie pamietam co jeszcze :D ale ogólnie jestem bardzo zadowolona ze juz nie wszystko jest nie wiadoma :)
Kurczę przedtem skoncylam pisać bo moj mnie "dopadł" haha :D i potem mi wena odleciała :D
A teraz pachnie jajecznica, to jedyna rzecz, oprocz grillowania która moj m robi do jedzenia (a grilluje bosko) a ze mam lenia to niech działa, nawet słyszę ze garki zmywa nono :D
 
Do góry