reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Strasznie dużo postów. Ledwo parę dni i myślałam, że nie nadrobię. Dobrze, że piszecie o porodach, warto poczytać o różnych doświadczeniach. Nie wiem, czy pisałam tu już, że z tydzień temu wypytałam siostrę, jak u niej było i oby u mnie podobnie. Po 20 zaczęła czuć pierwsze skurcze, koło 22 stwierdziła,że to poród, wzięła prysznic i jak dotarła do szpitala po północy, to już miała pełne 10 cm rozwarcia przy pierwszym dziecku, Lenka na świecie była już po 1. Za drugim razem (2 tygodnie przed terminem) dotarła do szpitala z 8 cm rozwarcia i też szybko poszło. Mama z kolei w ogóle nie miała skurczy, dopiero po oksytocynie urodziła. Ciekawe, jak u mnie będzie. Też czytałam o darmowym znieczuleniu i to mnie cieszy. Nie wiem, czy skorzystam, czy będzie czas i jak bardzo mnie będzie bolało, ale chcę wiedzieć, że mam na to szanse.
Ancikowa, nie martw się na zapas. Też słyszałam, że niektórzy faceci po prostu nie czują ochoty na seks z powodu ciąży. Powiem szczerze, że ja też czasem lubiłam filmy dla dorosłych i do mojego o samo to nie miałabym pretensji. Co innego brak czułości. Teraz też ja mam raczej ochotę na czułość, a z seksem to średnio, bo chociaż sport lubię, to w tej kwestii jakoś za bardzo się męczę, albo ciągnie mnie brzuch i nie mogę się skupić na przyjemności.

My w weekend byliśmy na działce. Fajnie było i nieźle znosiłam tam upał. Mamy stawik, gdzie można było moczyć nogi (bo cała wejść się jednak nie odważę do takiej stojącej wody). Za to po powrocie miałam trochę stresu, bo okazało się, że nie mogę znaleźć karty ciąży ze wszystkimi wynikami badań. Ostatnio miałam zrobione HBs,HIV,HCV, które trzeba mieć koniecznie na porodówce no i lekarz zrobił posiew na ostatniej wizycie 26.06. Przez 2 dni nie wiedziałam, gdzie te wszystkie badania mam. Na szczęście dzisiaj znalazłam wszystko pod siedzeniem w samochodzie.

Wiecie, że ja miałam ostatnie USG w połowie maja i teraz już nie będę miała żadnego do terminu? Tak jest podobno na NFZ, jeżeli ciąża przebiega prawidłowo. Już się nie przejmuję tym straszeniem lekarza, że główka nisko i mogę wcześniej urodzić. Mam powtarzalne sytuacje, że jak pójdę trening, to potem przez 2 dni żadnych skurczów i bóli jak na okres. Za to jak za długo się zasiedzę, to potem nad ranem trochę stresu jest, bo boli.

W weekend biorę od siostry łóżeczko, fotelik do samochodu, ciuchy i wszystko, co tam dla mnie jeszcze ma. Jutro kupię pieluszki i inne rzeczy, które muszę mieć spakowane w torbie do szpitala i spróbuję przynajmniej częściowo ją skompletować. Mimo wszystko lepiej się przygotować, na wypadek, gdyby jednak coś się wcześniej zdarzyło.

Pisałyście o szkole rodzenia. Ja sobie chwalę te zajęcia. Zawsze mamy najpierw 1,5h z fizjoterapeutką i w sumie te ćwiczenia są przydatne (już tego użyłam, jak mi się brzuch kurczył, kiedy jechałam samochodem), a poza tym np. ona pokazuje facetom, gdzie ucisnąć, żeby zatrzymać trochę ból. No i pisałyście tu o puchnięciu nóg. Ja chyba raczej nie mam tego problemu, za bardzo, ale właśnie na szkole rodzenia ona pokazywała, jaki masaż powinien facet wykonać, żeby w tym pomóc. Myślę też, że wykłady - z położną, z dietetyczką mogą mi się przydać. No i oswajam szpital, to też pozytywna strona tych zajęć.

PS. Już drugi raz nie widziałam mojego suwaczka. Nie wiecie, co się może dziać, że on znika?

 
Ostatnia edycja:
reklama
Natka ja prywatnie musialabym daleko jechac wie odpada.. bede walczy o usg.. a jak nie niech cc robia. Ja mam prawo niezgodzic sie na sn. Chco wiadomo wole silami natury ale dopiero jak bede pewna jak mala lezy.. ja sama rodzilam sie nogami w dol..ledwo wyszlam..prawie sie udusilam i do tego biodra zniszczone na cale zycie.. tyle operacji lezenia w szpitalu itd..

Zuzzi pewnie szyjka sie skraca..szykuje do porodu ;)

Anney a ktp Ci broni zjesc grilla z mala przy cycu? Haha

Dziewczyny ja sie smieje ze Vikiego to ja juz w grudniu "rodzilam" a urodzil sie 5 luty hahaha.
Takze wiecie ..my chcemy ale to dziecie decyduje i tyle ;)

Love moze masz duzo wod plodowych ? Kolezanke tak straszyli ze dziecko duzo a urodzil sie 3 kg.

Chyba juz nie ma tego ze 8 miesiac najgorszy. Lepszy na pewno niz 7 ;) kazdy dzien wazny i na wage zlota ;)

Zuzagk masz ta karte europejska ? Jak tak to pokazujesz ja w szpitalu i oni rozliczaja sie z uk ;)
Ja mam te karty dla mnie i dla dzieci i tak zaplacili za nassz pobyt w szpitalu jak Viki byl chory w pl.. co smieszne chcieli bym zaplacila za siebie 20par zl za dobe..a ja ze nie zaplacr..jak chca to nie z uk sciagaja haha ,;) bo nielegalne do konca jest sciaganie z matek ktore zajmuja sie swoimi dziecmi.

Ancikowa mialam jeszcze pisac do Ciebie ze mysle ze m sie nie przytula i nie daje buziakow bo nie chce Ci wysyla sygnalow na sexik.. ma obawt i pewnie dla tego. Mysle ze dobrze by bylk porozmawiac i powiedz mu ze nie bedziesz go juz prosic ale ze potrzebujesz czulosci ;)
 
Anney z tym słoniem to prawda.. Mi non stop cos z rak leci taka jestem niezdara.. A moj juz tego noe ogarnia i tylko śmieje ze mnie haha :D

Ola super ze wszystko sie wam układa i maluszki grzeczniutko rosną [emoji5]️

Lilija mi ostatnio na wszystko mówią zeby pic wiecej wody.. Tzn na stopy, na skurcze na wszystko - wiecej wody :D
Moj tez mnie przytula i cały czas mówi ze kocha itd.. Ale czasami tak mnie za brzuch
dziwnie złapie ze to działa na mnie odpychająco i musze tłumaczyć ze tak nie.. To albo focha strzeli albo zrozumie zależy jaki nastrój mu zawieje :) choć ogólnie nie narzekam ...

Pupui i tak jestes hardcore ! [emoji123]
Naprawde cie podziwiam z ta przeprowadzka (i inne przeprowadzające sie tez) bo ja to ledwo ledwo..

Kurna sie rozpisałam i pol posta mi skasowało brrrr
 
Tak właśnie spędzam sobie dzisiejszy dzień, transport miał przyjechać po klamoty o 10 rano. A będzie o 8 wieczorem. Przyroslam już do kanapy..
 

Załączniki

  • 1436286400971.jpg
    1436286400971.jpg
    16,4 KB · Wyświetleń: 64
A i co jeszcze miałam pisać.. Ze w cyckach zaczyna sie cos dziać.. Jak uciskam to ciutenke żółtego wylatuje ale dosłownie kropelka mała.. Także pomału pomału..

I jeszcze jedno.. Możliwe zeby czop zaczął juz odchodzić? Rano byłam w łazience na siku, i sie podcieram i na papierze taka kuleczka galaretkowato lekko zielona ja wiem z cm.. I szukam na necie i zagooglowalam "czop sluzowy" i taka wlasnie kulka była na zdjeciu.. Dobrze ze mam dzis wizytę to wszystko powiem :)
Bo wcześniej miałam tak co drugi-trzeci dzien śluz zielony ale malutko i robili badanie i nie wyszła żadna infekcja o z szyjka tez było ok.. Hm ciekawe..
 
Zuza ja to mam lenia okropnego :D

Dzis nie jestem w pracy tylko do lekarza mam na 2pm..
I rano moj wyszedł do pracy o 8 a ja juz nie mogłam usnąć wiec miałam plan na śniadanie i ogarnięcie trochę łazienki i poodkurzać i d*pa siedzę i was czytam i cos tam patrze i zaraz idę pod prysznic bo juz południe prawie a przed lekarzem musze jeszcze rachunki popłacić Eh jak ten czas ucieka..
 
Kurde ja miałam mnóstwo planów i bym je zrealizowała gdyby Ci ludzie byli punktualni. A tak to siedzę jak taka sierotka. Zaraz chyba zrobię sobie kawę mrożona a co! A co do pracy to ja w poniedziałek zrezygnowałam, więc laba na całego. Tylko kto mi pomoże ogarnąć to wszystko w Pl w mieszkaniu żeby się jakoś urządzić i w ogóle..
 
reklama
No myslalam little a napisala love ;) dzizas jakie zacofanie u mnie wystepuje hehe.

Bunia jak najbardziej czop ;)

Ja dzis mialam w planach prasowanie i lazienke.. prasowania troche zrobilam rano.. malej wszystkie sukienki spodenki i bluzeczki juz gotowe..zostaly spiochy i body czyli jeden caly josz haha. Nie wiem czy dzis sie za to zabiore bo checi brak calkowicie ;(
Po tym calu usg ktorego nie bylo poszlam spac na dwie godziny..

Moglabym swoja torbe spakowac bo chyba wszystko gotowe ale nie wiem w ktora mam sie spakowac.
 
Do góry