reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Co do wod to ja cala koncowke ciazy codzennie gorace kapiele sobie robilam bo niby moze pomoc przy wywolaniu hehe.. ogolnie ja czulam jak mi wody pekaly i przy Alexie i Emilku. Czulam takie pyk i przy Alexie myslalam ze mu sie jakas kostka zlamala..taki dzwiek byl.. no i w panice wstawalam i nagle siup wody.. przy Emilu poczulam to samo i wiedzialam ze to to... i eie zastanawialam czy lezec i probowac usnac puki wodg nie leca czy wstac.. jak wstalam tak siup wody polecialy hehe.

Przy Vikim odeszly w trakcie partego takze Viki eyplynal razem z wodami :p
 
reklama
Akuku żebyś się nie zdziwiła :D moja mama urodziła trójkę dzieci dwa pierwsze w tym ja ok 3kg a ostatni brat 4.5 kg :D
 
Ja tez wezme na 50 i 56. Ale nie za duzo. Bo wiem ze przez pierwsze godziny i tak mlody bedzie tylko w pieluszcze na mnie lezal, kontakt skora skora.
Mloda urodzila sie w nocy i cala noc na mnie lezala w samym pampku. Ubralismy ja dopiero rano, po kapieli.
I tez tylko rozmiar 50 bo byla malutka 49 cm. I dosyc dlugo go nosila jak na noworodka.
 
Dzień dobry :)

Cinamona zazdroszczę tego kontaktu skóra do skóry, mi małego dali tylko na minutę. W naszym szpitalu od razu zabierają, ja małego urodziłam o 23:46 a dostałam go następnego dnia po 16 bo podobno co chwile wymiotował wodami plodowymi.... Po tylu godzinach rozłąki ciężko mi było z karmieniem...

Dzisiaj słoneczko świeci więc biorę się za pranie :)
 
Fiolkeczka o kurcze, wspolczucia. Taki kontakt zaraz po urodzeniu jest niezbedny. U nas bardzo klada na to nacisk. Dziecko jest caly czas z mama, czy to dzien czy to noc.
 
U nas też jest kangurowanie, nawet po cc tata kanguruje, ale nie zawsze trwa te zalecane con.2 h. Moja babcia jak jej o tym powiedziałam, to była wręcz oburzona i stwierdziła, że nawet ruszyć się nie będę mogła i może mi mała spaść przecież, ot tak optymistycznie :-)
A z tymi kąpielami to nie chodzi o bakterie itp., a nie wody? Jednak pod koniec chyba łatwiej coś złapać i wyleczyć można nie zdążyć.
Jak Was czytam to moja ginka mi.prawie wcale badań nie zleca, nawet wizyt nie mam teraz częściej, hmm ale muszę jej zaufać.
Też dziś piorę ostatnie rzeczy małej.
 
Ostatnia edycja:
A mi się znów dziś snilo, że urodziłam. Tzn że najpierw koleżanka ze studiów urodziła, a późneij ja. I chyba jestem czarownica, bo rano dostałam smsa od koleżanki, że w nocy urodziła córeczkę:) W moim snie najśmeisnziejsze było to, że tylko początek porodu pamietałam a późneij stałam głodna przy lodówce i tak myślałam czy nacinali mi krocze czy nie, ale nic nie bolało więc pomyslałam "luzik" moge nastepne rodzić:D A to wszytsko za sprawą tych skurczy przepowiadających, które juz miewam...:)
 
Love tfu tfu oby nie :D
Ja chce malutka ksiezniczke hahaha.
W sensie tak 3 kg haha

Moja kokezanka pierwsze dziecko urodzila 2, 5 kg a drufir dzievko -dziewczynka4 kg
 
Dzień dobry dziewczynki :-)
Jak tam po nocce? Widzę że większość pełna energii :-D
Kruszka współczuję ciężkiej nocy i ciotki na głowie..
Ja wczoraj zaczęłam pranie i dziś kontynuacja. Wczoraj udało mi się również uszyć dwa prześcieradełka do łóżeczka :-D jeszcze jedno i drugie do wózka i wkłady do koszyków i wyprawka w pełni gotowa pomijając prasowanie :-)
I zaczęły się obrzęki stóp :-( do fiony ze shreka jeszcze trochę brakuje ale widać już różnicę..
Akuku masz ty się dziewczyno z tą ikea :-/
 
reklama
A ja dzisiaj bez problemu, a potem dopiero o 6 zasnelam. Mały tak się już kręci, że i ja nie mogę przez to spać. Wczoraj znowu miałam skurcze, ale wzięłam no spe. Dzisiaj jadę odebrać ubranka dla małego od koleżanki. Wczoraj miałam ochotę trzasnac drzwiami i wyjść, bo tak pokłóciłam się z m, a co najgorsze nikogo nawet nie było, żeby się wygadać. Ale dzisiaj napisał mi, że nie wyobraża sobie życia bez nas bo nas kocha i jestem w rosterce.
Martuszka nogi do góry albo woda z solą podobno jest dobra na opuchnięte nogi.

Borysiatko to lepiej czarownico uważaj i nie wychodz za daleko.

Jestem ciekawa jak u mnie będzie z porodem podobno jak twoja mama szybko urodziła fb to Ty też taki będziesz miała, ale nie wiadomo. Chociaż żyje ta myślą,bo póki co wszyscy szybko rodzili, a kuzynka kilka tygodni temu nawet nie zdążyła do szpitala dojechać i w domu urodzila.
 
Do góry