reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

🎉🎊 🌞 Sierpniowe kreski 🌞 🎊🎉

forum się zyebało znowuuu..

Im Out Give Me A Break GIF by HRejterzy
omg HRejterzy na gafach, tego się nie spodziewałam na tym forum 😂
W ogóle Wam powiem, że wczoraj znalazłam gamę changer jeżeli chodzi o mój brak pogodzenia się z ivf. Obserwuję te skandynawskie lesbijki od których zaczął się trend żarcia frytek z maczka po transferze. I tak sobie pomyślałam o mojej siostrze i jej dziewczynie, że ciekawe czy kiedyś u nas to będzie możliwe. I nagle jeb.

Dotarło do mnie, że cały czas skupiam się na tym, że jestem taka biedna i poszkodowana tą niepłodnością, że to takie niesprawiedliwe, że niektórzy nie zdążą pomyśleć o zajściu w ciążę i już w niej są. No wiecie o co chodzi, same tak macie pewnie.

A tymczasem jestem uprzywilejowana. Generalnie pary damsko-meskie są uprzywilejowane. Mogą starać się o naturalne potomstwo, jak się nie udaje, to mogą iść do kliniki i powiedzieć "panie doktorze, put a baby in my belly", wiadomo, występują różne trudności i to nie jest łatwa droga, ale nie musimy kombinować jak obejść prawo. Widzę jeszcze kilka takich problemów związanych z poczęciem dziecka, w których ja jako kobieta-żona posiadająca męża -mężczyznę jestem po prostu uprzywilejowana w tym wszystkim. I mam szansę, której wielu ludzi pragnących potomstwa nigdy nie będzie mieć. Więc może pora przestać płakać nad tym ivf i docenić to, że mam prawo do niego podejść 🤷🏻‍♀️
teraz takie dość popularne influencerki lesbijki w PL będą podchodziły do Ivf. Tylko chyba nie w Polsce z tego co kojarzę. Komórka od jednej a nosić będzie druga. To prawda, że jak na to popatrzeć do jesteśmy uprzywilejowane. To tak jak ja zmieniłam perspektywę - owszem muszę zrobić diagnostykę, bo poroniłam dwukrotnie. Z drugiej strony patrząc jestem wdzięczna, że mam na to zasoby finansowe, psychiczne i wspierającego na każdym kroku męża.
 
reklama
sprawdziłam i tam mają niby napisane coś takiego:
Wspiera naturalną płodność
✅ Optymalne pH dla migracji i przeżycia plemników
✅ Łagodzi suchości pochwy
✅ Środowisko pochwy bardziej przyjazne plemnikom
✅ Jony wapnia i magnezu dla zwiększenia żywotności plemników

Generalnie odpowiednie pH oraz Ca2+ są istotne w procesie kapacytacji, więc trochę się to klei... Nie wiem ile w tym prawdy, ile marketingu, ale czego to człowiek nie zrobi, żeby zwiększyć swoje szanse 🤷🏻‍♀️
Stosowałam ten żel. Ciąży jak nie było tak nie ma 😄
 
nie na każdego tak działa i wit. A jest z tych, których przedawkowanie nie należy do przyjemnych, więc też niekoniecznie każdy powinien ją jeść :)
A tego magnezu z Yango to bierzesz 1 kapsułkę czy 3? Bo coś mi sie chyba widziało, że ktoś pisał o jednej ale nie wiem czy to o tym samym magnezie było 🤪
 
Nieee bo ja nie umiem w takie rzeczy 🙆‍♀️ Kupowałam badania ok 23 więc nie miałam już czasu żeby doczytać o co chodzi a chciałam zdążyć z tą promka dzięki której zaoszczędziłam 72 zł :) ale nie mam wynikow badań jeszcze 🙄
spokojnie, ja miałam wczoraj w okolicach 19 właśnie. A dzisiaj przyszły wyniki tych, które miały być po 2-3 dni.
 
Mnie dzisiaj poskładała migrena. Dawno nie miałam takiego ataku. 3 godziny wyjęte z życia i to tylko dlatego tak krótko, bo zadzwoniłam po receptę na tryptany. Wymiotowałam jak kot, wcześniej mi się to nie zdarzało. Nudności tak. Znowu będę malować laurkę mężowi. Cudownie odpoczywać w posprzątanym mieszkaniu i mieć podłożone pod nos kanapki i herbatę.
Moja mama miała dzisiaj operacje pod narkoza - elegancko się wybudziła więc to najważniejsze. Resztę się ogarnie. :)
 
reklama
Do góry