reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🎉🎊 🌞 Sierpniowe kreski 🌞 🎊🎉

reklama
Z drugiej strony Polska jest również bardzo wysoko w statystykach dotyczących przeprowadzania cięć cesarskich. I o tyle o ile rozumiem fobię przed porodem, która po prostu jest, tak nie rozumiem tzw. cesarki na życzenie. Oczywiście kwestii konieczności przeprowadzenia CC (typu deceleracje, itd.) nie kwestionuje. Mnóstwo kobiet chce CC "z wygody". Ba, nawet przed ciążą słyszałam deklaracje, że w grę nie wchodzi poród SN. 😱 To dla mnie totalna abstrakcja, bo CC to nie jest zwykły, prosty, małoinwazyjny zabieg, tylko bardzo poważna ingerencja mogącą za sobą nieść bardzo poważne konsekwencje bezpośrednio po zabiegu, jak i w odległym czasie. Poród SN to też obciążenie, ale jak dla mnie zdecydowanie wygrywa.
Tak to prawda 42% porodów w Polsce to CC, ale właśnie ja rozumiem powody, z których tak sie dzieje. Ile było przypadków zmuszania kobiet do SN? Albo ile kobiet rodziło po 20 albo i wiecej godzin bo przecież musi być SN. Jak wykupisz swoją położna do porodu to masz szanse, że Ci nie natna krocza bez Twojej zgody. A i tak jeśli natną to jest duża szansa, że pozszywaja byle jak. No bo przecież Twoja rola jest urodzić dziecko, potem to po co mieć jakąś przyjemnosc z seksu. A pozycje wertykalne to wciąż abstrakcja. Jakis poród w wodzie? W jednej z lepszych porodówek w Krakowie jest jedna jebana wanna do porodu, ale zapomnij, że urodzisz bo służy do innych celów.
 
Tak to prawda 42% porodów w Polsce to CC, ale właśnie ja rozumiem powody, z których tak sie dzieje. Ile było przypadków zmuszania kobiet do SN? Albo ile kobiet rodziło po 20 albo i wiecej godzin bo przecież musi być SN. Jak wykupisz swoją położna do porodu to masz szanse, że Ci nie natna krocza bez Twojej zgody. A i tak jeśli natną to jest duża szansa, że pozszywaja byle jak. No bo przecież Twoja rola jest urodzić dziecko, potem to po co mieć jakąś przyjemnosc z seksu. A pozycje wertykalne to wciąż abstrakcja. Jakis poród w wodzie? W jednej z lepszych porodówek w Krakowie jest jedna jebana wanna do porodu, ale zapomnij, że urodzisz bo służy do innych celów.
Mam nadzieję, że dużo zmian przed nami. Personel trochę się odmładza, u mnie w okolicy na porodówkach jest już dużo młodych położnych i lekarzy z aktualną wiedzą, ludzkim podejściem. "Wanny" też są dostępne i używane. W ostatnim czasie 3 moje znajome miały poród właśnie w wodzie, inne normalnie dostały znieczulenie do porodu. Choć wiadomo, co miejsce, to inaczej wygląda.
 
Mam nadzieję, że dużo zmian przed nami. Personel trochę się odmładza, u mnie w okolicy na porodówkach jest już dużo młodych położnych i lekarzy z aktualną wiedzą, ludzkim podejściem. "Wanny" też są dostępne i używane. W ostatnim czasie 3 moje znajome miały poród właśnie w wodzie, inne normalnie dostały znieczulenie do porodu. Choć wiadomo, co miejsce, to inaczej wygląda.
Racja powoli się to zmienia 😊
Ale wciąż to zależy od tego na kogo trafisz.
Z drugiej strony cały proces in vitro też jest obciążający dla organizmu, a jednak walczymy i decydujemy się na niego 😊
 
Ale samo in vitro i przygotowanie do niego, a poród to jednak zupełnie inne i wydaje mi się nieporównywalne kategorie.
Absolutnie nie napisałam, że te kwestie są porównywalne tylko, że to też jest obciążenie dla organizmu. Wystarczy przeczytać ulotkę preparatów do stymulacji.
Aż się prosi żeby napisać, że starania są obciążające dla organizmu, a nasza psychika to ma przesrane 😆
 
Tak to prawda 42% porodów w Polsce to CC, ale właśnie ja rozumiem powody, z których tak sie dzieje. Ile było przypadków zmuszania kobiet do SN? Albo ile kobiet rodziło po 20 albo i wiecej godzin bo przecież musi być SN. Jak wykupisz swoją położna do porodu to masz szanse, że Ci nie natna krocza bez Twojej zgody. A i tak jeśli natną to jest duża szansa, że pozszywaja byle jak. No bo przecież Twoja rola jest urodzić dziecko, potem to po co mieć jakąś przyjemnosc z seksu. A pozycje wertykalne to wciąż abstrakcja. Jakis poród w wodzie? W jednej z lepszych porodówek w Krakowie jest jedna jebana wanna do porodu, ale zapomnij, że urodzisz bo służy do innych celów.
W jakich przypadkach można zgodzić się na nacięcie krocza?
 
reklama
Do góry