reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowa mama

wlasnie dziewczyny jak to jest z tym kładzeniem malucha ja kladlam czesciej na brzuszku ale w dzien a w nocy na boku i trzeba zmieniac raz na jeden raz na drugi bok zeby sie głowka nie znieksztalcila a na brzuszku dobrze dla zdrowka dzidziusia i powinien jak najwiecej tak lezakowac oprocz nocy ale jak to jest to juz sama nie wiem zuzaczek nas uswiadomi :) moimzdaniem maluszkowi chyba jest wygodniej na płasko i ponoc tak lepiej i bezpieczniej
własnie porownalam ceny ciuszkow h&m na allegro słuchajcie ja kupilam w sllepie trzy dresiki po 29 zl a na allegro takie same od 39 do 65 zł szok
kasia
 
reklama
:o :o :o okurcze ale zawrotne ceny!!! Ja co prawda w polsce nie mieszkam od kilku lat ale ceny mnie szokuja...tutaj te rzeczy mozna kupic duzo taniej nie tylko na wyprzedarzy
 
Noworodek bezwzgladnie powinien spac na plecach, w nocy lub wtedy gdy nikogo przy nim nie ma. W innych przypadkach moze lezec na boku i na brzuszku. Maluch nie kontroluje swoich ruchów i chwila nieuwagi może kosztowac go uduszenie - jesli spi w pozycji zagrazającej zatkanie buzi czyli na boku lub na brzuchu. Syndrom smierci lóżeczkowej tez najcześciej notuje sie przy tych 2 pozycjach.
 
dobrze że poruszyłyście temat spania bo ja mam schiza na tym punkcie, strasznie sie boję tego maluszkowego spania, no ale teraz już wiem NA PLECKACH NAJBEZPIECZNIEJ, chociaż słyszałam że dobrze jest troszkę podnieść materacyk żeby maluch nie spał zupełnie płąsko, albo podłożyć cieńka książke po nogi łóżeczka

a jeśli chodzi o allegro to chodziło mi o zestawy wyprawkowe, całe komplety niekoniecznie H&M, mi udało sie znaleźć sporo fajnych i tanich rzeczy, no ale wyprawkę mi koleżanka zapewniła i mam całą szafę ciuszków, także nie ma sensu nic kupować

 
żużaczku wiedzialam ze na ciebie mozemy liczyc ty to o dzieciach chyba wszystko wiesz :)
gaga ja na allegro tez kupilam juz sporo rzeczy i jestem zadowolona i jeszcze mam zmiar kupic komplecik do wozka i karuzelke bo jest taniej i ładniejsze , akurat z firmy h&m nowych ciuszkow sie nie oplaca
kasia
 
kasia ja mam nadzieję że karuzelki, maty edukacyjne i tego typu rzeczy jakies ciotki, babcie i znajomi zapewnią ;D więc na razie się wstrzymuje, podobno takiemu maluszkowi nie wolno puszczać karuzelki bo może dostać oczopląsu, moją koleżanke tak pediatra ostrzegał, lepiej jest po prostu powiesić jednego misiaczka, żeby dziecko na jednej rzeczy skupiało wzrok

wiecie co wcale nie czuję sie jakbym jutro miałą rodzić, ten mój termin to jakaś lipa ;) dzis w nocy chyba byłam ze sto razy w WC i nie mogłam spać, wszystko mi drętwiało, niezła jazda

spadam z pieskiem i mężusiem na spacerek, u nas chłodek ale ze słonkiem więc całkiem przyjemnie
 
Żużaczek ma absolutną rację, w nocy czy bez bacznej opieki tylko na pleckach, a w dzień na brzuszku lub na boczku, a co do podnoszenia łóżeczka czy materacyka to wtedy kiedy maleństwu się ulewa inaczej powienien spać na płaskim, to dla niego najlepsze.
Ja też juz kilkakrotnie odwiedizłam H&M i coś tam pokupowałam ale najbardizej denerwuje mnie to że tam są piękne rzeczy ale w większości niepraktyczne, np. śpiochy, spodenki, pajacyki nie odpinają się na dole, trzeba je całe ściągać.
Za to wczorja jeszcze odwiedziliśmy hurtownie dziecięcą i udało mi się wkońcu dostać rożek z gąbką, nie z matą kokosową bo jest za sztywna ale z gąbką którą oczywiście można wyjąć, ale jest na tyle sztywna ze nie boisz się brać w tym dziecka i dawać komuś innemu, babciom, ciotkom, wujkom itp., a jednocześnie może przytulić. Bardzo jestem z tego zadowolona!
Agniecha a ile w Stanach taka wyprawka kosztuje?
 
Dzień dobry dziewczyny!!!! :D :D
Za mną znów noc spędzona w łazience. Niestety walczyłam z biegunką, a brzuch przy tym tak bolał, że już sama nie wiedziałam czy to skurcze macicy czy jelita. Oj czymś się strułam. Wczoraj żywiłam się leczo ,mizerią a potem śliwki(chyba z pólł kilo),potem kawka i słodycze....no tak ,jak mój żołądek miał nie zaprotestować? 8) 8)
 
reklama
gaga podnoszenie materacyka jest wskazane przy refluksie, wtedy mozna nawet o 30 - 40 stopni podnieść. Co do moich wiadomosci o maluchach.... hihi... mój syn przezył, wiec chyba sa oki ;D

anda po takim jadłospisie... sama bym w kibelku przesiedziała ;D
 
Do góry