reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowa mama

No i pospało dziecko ;D leży na bujaczku i sie na mnie patrzy i wogóle o co chodzi ??? przeciez nie będzie spać bo po co, A JA SIE CHCIAŁAM WYSPAĆ
no i gadać zaczyna, to pewnie godzinka albo dwie z głowy
 
reklama
No ale mnie zaskoczyłyście z tym wychowawczym i pieniążkami za urodzenie dzidzi. O co to chodzi z tym utraconym dochodem? Ja przecież jestem matką samotnie wychowującą dziecko, myślałam, że mi się nic nie należy bo mi na mnie i Bibiego 550 zł netto wychodzi za zeszły rok! Musze się dowiedzieć - w poniedziałek ruszam do boju! Ja do pracy tak czy inaczej wrócić musze bo pewnie po wychowawczym by mnie nie przyjeli.
Co do spania to jest to jak narazie jedyna rzecz co nie sprawia problemu. Idzie spać o 20.15 o 23 karmienie podczas którego się nie budzi i pobudka 6-7. Ale to dlatego, że Bibi śpi od 2 do 4 razy dziennie po 25 min. On jest poprostu zmęczony.
Żużaczku u mnie w przychodni też pierwszą szczepionke dostał mały zwykłą i następną dopiero skojarzoną. Podobno tak jest lepiej. A ja też ide się zaszczepić bo zdobyłam szczepionke na grype. Zawsze to lrzej przechodzi się przeziębienia no przynajmniej ja tak mam.
A tak wogóle to jestem po 4 drinkach i jest mi fajnie, czasami dobrze ze znajomymi pogadać i się posmiać!
Monika
 
Oj, fajnie mobugaj - 4 drinki, też byśmy chciały, choć pół. Ja wczoraj spróbowałam no dosłownie na dnie lampeczki trochę winka ,które mężuś zrobił z naszego win.ogrona. Pycha. :D Jestem ciekawa , czy to winko doczeka do czasu ,aż ja przestanę karmić ;D
No, a z innej beczki....jestem już po pierwszymm aerobiku ;D Równo godzinę byłam" maltretowana". Poty zeszły ze mnie jak nigdy, to chyba jakieś poporodowe , bo nigdy wcześniej mi po plecach nie leciało. Ogólnie wycisk, i to pewnie zbyt mocny- jutro na pewno się pomęczę, a tu jeszcze trzeba dźwigać prawie 7 kg niemalże non stop.
Teraz tak mi się przypomniało, że czytałam kiedyś , że zakwasy mogą mieć wpływ na mleko,ale konkretnie nie wiem, o co chodzi. Czy zmieniłby się smak? Jeśli któraś ma jakieś informacje na ten temat, to proszę o przekazanie. :D
 
Jeśli chodzi o wychowawczy, to należy złożyć takie dokumenty jak do rozpatrzenia zasiłku rodzinnego. Najważniejsze to dochody małżonków (lub samotnej matki) za 2004 pobrane z urzędu skarbowego. Jeśli ktoś nie załapal się na rodzinny (granica to netto 504 zł na osobę) to niech składa jeszcze raz ubiegając się o wychowawczy, gdyż dochód rodziny jest pomniejszony o tzw. dochód utracony. Za utratę dochodu uznaje się utratę dochodu, która nastąpiła w związku z uzyskaniem prawa do urlopu wychowawczego. Jakoś tak, jeśli dobrze pamiętam. ;D
 
monika Witek podobnie jak Bibi, bardzo duzo w dzien spi. Czasem mu się zdazaja dni bez spania ale to sporadycznie. Tak standardowo to pół godzinki jest na chodzie i potem spi pół albo cała godzinę. W nocy zasypia około 21-szej, potem cyca gdzies tak 23-24 i 4 rano . Wstaje 7-8. Ale maluszki lubia sobie zmieniac rozklady i wiem, że nie długo bedzie inaczej.
 
no to kolejna noc z temperaturą i już właśnie łyknęłam antybiotyk i paracetamol, i dalej ledwo żyję :(
Goga to drugi mój antybiotyk od urodzenia małej, do tej pory jakoś udawało mi się wyjść z zapaleń lub przeziębień drogą naturalną ale jak już jest temperatura to nic innego nie działa. Mam nadzieję, że uda mi się pokarmić przynajmniej do pół roku.
idę się walnąć
 
witam z ranka
ja mam gdzies linki do tych druków co trzeba złożyc o zasiłek wychowawczy, to jest na stronce ZUS'u, jesli sie idzie na wychowawczy to nasz dochód jest dochodem utraconym i sie nie liczy
Monia jak jesteś matka samotnie wychowująca ;D to chyba też ci się cos należy, ale musisz sobie sprawdzić

zuzaczku nasza Majka to jak twój Wicio w nocy z tym że zamiast koło 4 ona cyca koło 2-3, reszta tak samo ;)
ja czekam aż bedzie jadła tylko raz w nocy, albo tylko na wieczór i rano, a ona wczoraj o 20 i po 21 wydoiła dwa razy po dwa cyce i tak wstałą po 2, żarłok jeden

znowu gada z owieczką z ochraniacza, coś sie kłócą, ostatnio sie na nia obraziła i dwa dni nie gadały, ale z niej lałam, patrzyłam się na owieczka i głowa w drugą stronę ;)
 
reklama
My dziś na kawkę i obiadek do mojej siostry, będę jej upinać firany, bo ona już w 7 miesiącu i lepiej niech łapek do góry nie podnosi, a później na Hubertowskie imieninki. Wieczorkiem tu zajrzę. Miłej soboty.
 
Do góry