reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowa mama

Dwa razy dziś kuli Raksankę do pobrania krwi i nie dali rady, jak ktoś kuźwa nie umie pobierać to niech się za to nie bierze !!! na dodatek u dziecka, pani stwierdziła że mała jest za gruba i żył nie widać! kretynka do n-tej potęgi!
 
reklama
Anika a czemu szukali u Roksanki żył?? Nie mogli pobrać z palca? U nas w laboratorium też pani kiedyś nie umiała Michałkowi pobrać z palca i zabrała się za żyły - oczywiście nie znalazła, tylko wymęczyła dziecko. Nasza rodzinna zrobiła jej awanturę i wysłała nas do szpitala do laboratorium. Teraz z Markiem od razu poszłam tam i było bezproblemowo - chwilka kwilenia i po sprawie.
Żużaczku - moje chłopy miały po nocy zatkane nosy. Skończyło się, odkąd zaczęliśmy przykręcać na noc kaloryfery. Śpimy w chłodnym pokoju, maluchy cieplej ubrane, ale noski prawie czyste.
A jeżeli chodzi o zdjęcie... Nie, nikt się nie zatrzymał, choć wszyscy koło nas zwalniali i wyglądali tak, jakby chcieli się zatrzymać ;-)
Monika ja też myślałam, że poród naturalny do 3500-4000 g. Marek miał 4080, a rodziło mi się go szybciej i łatwiej niż Michała (3560 g).
Czy Wy wszystkie macie te książeczki RUM, o których pisze Anda? U nas żadne z nas nie ma... Ja miałam dawno temu, ale nigdy nie była mi potrzebna...
Ewelinka ja też nie wiem, kiedy dawać herbatkę... Po prostu jeżeli Marek wypije dużo mleka i po godzinie drze się, że znowu chce i łapczywie rzuca się na smoczek, wtedy robię mu herbatę. Do niedawna w ogóle jej nie pił, ale teraz, jak bierzemy żelazo w kropelkach, to musi czymś popijać (mlekiem nie można) i trąbi całą butlę.
 
gaga pisze:
już znalazłam 10 i więcej to może być oster zapalenie ukłądu moczowego, rany mam nadzieję że to nic groźnego, w poniedziałek trzeba iść do lekarza

Skąd Wy macie takie normy, że wszystkie piszecie, że leukocyty w moczy to do 10??
W moim laboratorium piszą, że do 70!
 
goga, normy zależa od labolatorium, zadnej RUMOWEj ;D książeczki nie mamy i nie mielismy. Pierwszy raz usłyszalam o niej tutaj. Jak z Bogucha byłam w szpitalu 2 razy to zawsze tylko lig. ubezpieczeniowa prosili.

Anika co to za palantka!! My najpierw z Wituchna poszlismy do esculapa ale tam pani od razu nam powiedziała, ze nie pobieraja dla niemowlat, bo to trzeba miec specjalne przygotowanie,żeby maluszka nie pokłuc i szybciutko pobrac. Skierowała nas do DSK i tam prywatnie raz dwa pobrali. Jutro znowu idziemy, bo kontrolne będziemy robic. Ale tam panie takie oblatana ( w końcu szpital dziecięcy) że bez problemu wszytsko rach ciach robią.

monika ja czsem kupowałam na allegro uzywane, ale przynam się Wam, ze cześciej kupuje na ciuchach - piore 3 razy, ostatni raz w jelpie i sa jak nowe (nie mówiąc o tym, ze o niebo lepsze od tych co w sklepach dostanę)

 
Goga wejdz na tą stronkę wszystko tam jest o badaniu moczu http://www.resmedica.pl/zdart8998.html

Monika ja kupiłam na allegro super body używane, poprałam kilka razy i małą chodzi w nich, choć z trzech już wyrosła ;D zresztą ja dużo ciuszków mam po małym koleżanki, wychodzę z założenia że nie ma sensu wydawać kasu na nowe ciuchy bo Majcia znich raz dwa wyrośnie, tak jak zuzaczek wybieram się na ciuchy tylko nie mam kiedy :mad: ale jak Maja będzie większa to mam taki upatrzony sklepik z ciuchami dziecięcymi

dziewczyny czy badanie krwi jest konieczne ??? nasza lekarka nie dała nam jeszcze skierowanie a idziemy do niej dopiero za mniesiąc na kolejne szczepienie
 
no tom spokojniejsza ;D dzięki zuzaczku
dziewczyny już chyba pytałam ale co wy używacie do pupci ??? ja tylko sudokrem i nic więcej, czy wy dajecie jakiś puder albo co takiego ???
 
reklama
Ja po kąpaniu używam Bepanten maść a w ciągu dnia tak jak Słowiczek. Wole ten Bepanten bo lepiej się rozsmarowywuje. Jeszcze w ciąży poczyniłam takie zapasy, że teraz wszystko staram się wykorzystać. Sudokrem też mam czeka na swoją kolej. Pudru to teraz chyba się nie stosuje.
No ja na allegro właśnie wylicytowałam 2 pary ogrodniczków. Jedne na teraz a drugie troche większe. Jeszce troche poszperam może coś fajnego wynajde.
 
Do góry