reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpień 2012

Dzień dobry dziewczynki, u nas dziś wreszcie przyjemny chłód. Byłam w sklepie po rzeczy na śniadanie i zabieram się do pracy bo mam trochę do pisania. Eddiemu poszły szwy tak z cm, a tak go pilnowaliśmy, parę razy w samochodzie się polizał. Dziś będzie chyba znów szyty u weta, ale może skończy się na jednym szwie.

nataszka, super zdjęcia:-), powodzenia na wizycie. Może zapytaj o isoptin, ja nie biorę bo nie mam skutków obuczonych fenka ale jak Ciebie tak telepie to może będzie trzeba.

dzag, ja też kocham góry, ale my wszędzie z psem a on w góry nie pójdzie:tak: zostają nam Mazury i plaże dla psów nad morzem.

MieMie, powodzenia na badaniach. Ja tak miałam ale przed fenoterolem czyli przed 18 tc. Uczucie b. ciężakiego brzucha, który może w każdej wchili eskplodować. Teraz napisa się tylko jak Ula ułoży się jakoś nietypowo.

doti, a co u Ciebie? jak się czujesz? no staram się jeść dużo ale zdrowo. Czyli pół chleba żytniego na zakwasie na dzień, ser biały, żółty, wędlina do tego papryka lub ogórek. Na obiad duszone mięso z duuużą ilością kaszy, jabłka kwaśne i kiwi, kefir duży, kolacja kanapki z pomidorem i serem, do przegryzania pestki dyni. Ale mam taką ochotę na słodycze, że szkoda gadać:-( Teraz w moje urodziny idziemy z rodzicami do włoskiej knajpy to zjem pizze w ramach odstępstwa od diety, co tam, że biała mąka.:-)
 
reklama
62 to już taki duży dzidź :-). Na sam początek to mniejsze będą potrzebne. I właśnie się zastanawiam nad tym, bo nie widziałam jeszcze nigdy rozmiaru mniejszego nić 56. No ewentualnie opisane jako „newborn”. A co z mniejszymi dzieciaczkami, np. takimi kruszynkami, które miały niektóre z forumowych dziewczyn? Leżą w takich duuużych 56-tkach? ;-)
moja mala miala 50cm jak sie urodzila, byly ciuszki, jak wlasnie pisze LeRemi oznaczone jako tiny baby :) ale to w lumpach szukalam, bo wisialo wszystko, kompletnie wwszystko :) ciocia mi z niemiec szybko cos przyslala i jakos bylo :)
Dzag u nas sa ciuszki na takie malenkie maluchy opisane TINY BABY dodatkowo podana waga 2.5kg. I faktycznie malenkie te ciuszi. Dla new born waga jest chyba 3.5-4kg,takie sa u nas oznaczenia,nie wiem czy to 56 czy ile. Ale widac roznice. Ja tylko pamietam jakie spiochy mial Remik w szpitalu po urodzeniu,byly na niego za duze,a chyba mniejszych nie mialam. Musze je wygrzebac i sprawdzic jaki to rozmiar i wedlug tego bede ewentualnie cos dokupywac.
no a te tiny baby to byly wlasnie dobre dla malej tak do wagi 3200 gdzies, potem juz za male i weszla w te normalne ;)
a teraz nie wiem co bedzie, nie kupuje tiny baby bo chyba w koncu urodze dzieciaczka kolo 3kg co :D a jak nie to zawsze mozna dokupic kilka

Do tego Maleństwo na wieczór się ożywiło i dość wyraźnie i dobitnie we mnie wariuje. Może popołudniowa burza tak na nie podziałała...
(...)

Co zrobić, forma jest dziwna - brzuch mój czasem się tak napina, że mam wrażenie, że zaraz mi pęknie skóra (czy Wy miewacie czasem podobne, dziwaczne odczucia???).

(...)
mam tak samo, napinania az tak ze ktorejs nocy mi sie przysnilo ze mi skore rozerwalo i miala taka dziurke i bo dziecko sie rozepchalo nie w ten kierunek :D

dziewczyne jade do pracy, bede po poludniu :)
milego piatku
 
Dzien dobry! No to mam przedluzony weekend, dzis dalej w domu z Remikiem i w poniedzialek wolne dla wszystkich wiec "niechcacy" mam 5 dni wolnego:-) Mlody dzis juz o 5.30 wolal o wode i leki i potem juz nie chcial spac, ale mamusi pozwolil. Koniec koncow obudzil mnie dopiero o 8.30:szok: Do tej pory zdazyl mi wydoic cala baterie w tel, bo ogladal filmiki i zlomku, a w swoim pokoju zrobil taki bajzel ze omijam to szerokim lukiem. No a ja z tego nadmiaru spania chyba wstalam z bolem glowy, ale kawka juz zaczyna dzialac:tak:
Lece pod prysznic a potem za porzadki sie biore i obiad. Dzis reszta zupy z wczoraj i do tego duszone ziemniaki z jajkiem i miezeria, mniamiiiiiii:-)
 
moj maly dzis poki co Aniolek:-)wstal o8 ale do 9 bawil sie sam w lozeczku -teraz spi juz od godziny:-)aja zdazylam upiec jablecznik z budyniem,posprzatac troche i jak sie maly obudzi pojdziemy cos na obiad kupic:)awieczorem nadrabiam malzenskie zaleglosci-dziec do tesciowej a my na cos slodkiego na maisto:-)
 
Exotic gratuluję daty ślubu. Byłam na urzędowych ślubach gdzie Panny Młode miały piękne, księzniczkowe białe suknie i nie było w tym nic nieodpowiedniego. Także śmiało możesz o takiej myśleć:)

k8libby nie zazdroszczę sąsiada ale popieram, że mu nie odpuszczasz - idiota musi znać swoje miejsce :)

Sopelek na pocieszenie powiem, że rozmawiałam wczoraj z panią która pracuje na porodówce i niedawno urodziły się tam przez cesarkę bliźniaki - chłopiec 3200g i dziewczynka 4300g :)

Ja dzisiaj jakoś smutnawa:( może dlatego że ostatnie dwa dni spędziłam z masą cudownych ludzi i małą 6 miesięczną księżniczką i ta cisza w domu mnie dobija:( właśnie wcinam makaron z pesto i myśle coby tu kupić do domku bo pusto w szafkach i lodówce:/
Miłego dnia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A ja dzisiaj od rana w biegu. Najpierw mechanik, potem zakupy.
Dostawałam już szału, bo nie miałam co na siebie włożyć, a ostatnio jak dorwałam jakąś z dna szafy za dużą sukienkę to mój synuś stwierdził, że wyglądam jak babcia;-)Nie ma to jak oko wprawnego mężczyzny. w związku z tym zrobiłam sobie dzisiaj prezent i kupiłam dwie sukieneczki. Nie są one typowo ciązowe, ale odcinane pod biustem i o 2 numery większe niż przed ciążą, więc teraz o.k.
Pannie młodej gratuluję.
 
... robote mam siedzaca do wyrzyg... a ze teraz jak jestem w ciazy to tym bardziej organizuja mi stanowisko tak, ze rekami wystarczy mi tylko ruszac to wrecz szukam pretekstu zeby wstac i rozprostowac kosci i polazic. Szczerze mowiac to siedzac w domu wiecej sie narobie niz w pracy
U mnie dokładnie tak samo :tak:
Ja planuję do końca pracować, ale zobaczymy jak to wyjdzie.


Exotic87 - dobrze że z tą "ospą" skończyło się na strachu :)
Gratuluje podjęcia decyzji o ślubie :) a co do sukienki to od razu przyszła mi na myśl sukienka, w którą była ubrana J.Lo w filmie "The Back-Up Plan" (oglądałam z dwa dni temu) i na którą zwróciłam uwagę, choć to nie ślubna, ale kapitalna :tak:, zobacz
http://stylebakery.com/celebstyle/images/jenniferrose.jpg i tu http://www.thewallpapers.org/wallpapers/18/1855/thumb/600_the_back_up_plan-009.jpg
To jedno ramiączko dodaje dużo uroku, z przodu wykończone kwiatami, a z tyłu bodajże dwa paski.
Kobieta w ciąży też może wyglądać pięknie, a co! Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego, koniecznie się nam pochwal.


sopelek83 - mnie też okrutnie telepało po fenoterolu więc współczuję, ale jak mus to mus. Trzymaj się kochana, już mamy z górki jakoś dotrwamy. Mi też leci siara... :baffled:

.....od tygodnia chodzę, jęczę, że jestem gruba, brzydka, myślałam, że się domyśli, że "po rozpieszcza"... taaa..
mam tak samo, ciągle mam dylemat, bo wydaje mi się że wwe szystkim wyglądam jak baryłka :wściekła/y:, a gdzie tu do końca, teraz to dopiero dzidzi zacznie rosnąć. Najgorsze, że nie wiem w co mam się ubierać do pracy, żeby jak człowiek wyglądać, bo w domu to cokolwiek ubiorę. Ach.. uroki ciąży..



Ja właśnie kończę pracę i lecę do domku, dziś nasza 10 rocznica ślubu, na świętowanie nie liczę, bo mój nie czuje tego, dla niego to dzień jak dzień, mało romantyczny jest :-( Jeszcze muszę skoczyć kupić dla niego prezent, umyśliłam sobie nowy zegarek, może coś wybiorę.
 
dorotak, nie kupuje się zegarków partnerom, mężom, chłopakom, bo "przyjdzie na nich czas..." Nie jestem przesądna, ale dałam zegarek moim trzem facetom i z każdym niedługo po tym się rozstałam :)
 
dorotak, ja kupiłam M na 18 urodziny i mija już 9 rok jak jesteśmy razem, ja tam w żadne takie przesądy nie wierze.
 
reklama
Do góry