reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2012

Kruszki mój był lepszy, pytam się go czy zazdrości mi, że jestem w ciąży i czy by też tak chciał, a on że w sumie czemu nie, a ja do niego, a nie bałbyś się porodu, jakby się porozrywało całego, a mój ukochany mąż na to " no co ty, ja przecież miałbym cesarkę" :-D
hahahahahahhah :D :D :D dobry jest :D :D :D
a jak tak nadzieje ze mnie nie zostawi jednak kurcze no... :( i ze bedzie do konca
 
reklama
W temacie kulinarnym to zjadłam zupę jarzynową na kurczaku i sapałam przy niej jakbym gdzieś biegła:-), a teraz kg czereśni, że ledwo do toalety zdążyłam:tak:

Co do gotowanie to ja uwielbiam i najbardziej dla kogoś, M moich rodziców, teraz pewnie dla dziecka. Sama przyjemność jak dziecko lubi jeść jak irisson Laurka inaczej to frustracja kucharki sięga zenitu. Opiekowałam się kiedyś na studiach w Stanach 2,5 latkiem który uwaga! jadł tylko chipsy, kfc i inne takie i pił mleko, oni to za normalne uważali. Chciałam go nauczyć jeść normalnie, ale ciężko było czasami do 14 latałam za nim z jajaeczniczką z pomidorkiem zanim zjadł, powoli, powoli jadł. Najważniejsze to nie ustępować i być pomysłowym. Jak uwielbiał ketchup to gotowałam sos: pomidory, seler, marchewka, pietruszka, czosnek, cebula dużo porządnej oliwy potem mixowanie i z makaronem pełnoziarnistym do tego ser najlepiej parmezan we Włoszech dają go już przed ukończeniem 1 roku życia bo ma najwięcej ze wszystkich serów wapnia, do tego grillowane pulpeciki z wołowiny. Na śniadanie racuszki orkiszowe z ricottą i owocami, na obiad kurczak pieczony w migdałach wygląda jak z kfc itd, itd. Wiadomo czasami się nie chce, początki chyba najgorsze bo każdy w domu je co innego chociaż mój M nie wybredny zje prawie wszytko.
 
Ranyboskie!, dziewczyny! 10 stron musialam nadrabiac :p ale dałam rade:-D

zaniepokoilo mnie teraz to co napisała sempe, jak Ja mam zarejestrowac dziecko w urzedzie? bo kurcze, jesli wpisze ojca nieznanego to zaraz to bedzie dziwnie wygladac tak mi sie zdaje, a z kolei wychodzi na to , z tego co napisalas, ze bez niego nie moge go wpisac jako ojca? dobrze rozumiem?

irisson, ja chce sie przeprowadzic do Ciebie :-D u mnie niestety czeresnie 14zl kg, truskawki łubianka po 12-14... a jeszcze wczoraj jak kupilam to wszystkie były tak rozklapciałe jakies ze musialam wszystkie zmiksowac, bo by nie przetrwaly.
odnosnie tych zaparć, mi zdecydowanie lepiej pomaga wlasnie szklanka zmiksowanych truskawek niz czeresnie :p ale w sumie nigdy nie jem ich az kilo naraz jak wy :-D

No i nie moge sobie ugotowac obiadu:baffled: gaz sie skonczyl (u mnie jest taki w butlach), mama akurat wyjechala, wiec musze czekac az sis wroci i zamowi... czyli obiad bedzie na kolacje.

a co do załatwiania sprawy obiadów przez żłobki, wiecie czy tam są jakieś diety do wyboru?


dziś upał juz troche bardziej do wytrzymania, bo troche wieje
 
Ostatnia edycja:
Ja też jestem pichcąco-gotująca. To moja ulubione z domowych zajęć. Nienawidzę sprzątać, prasować, prać. Ale gotowanie w każdej ilości o każdej porze. Zamierzam więc nie korzystać ze słoiczków. I ze względów finansowych, i z przekonania na temat wyższości jedzenia domowego nad gotowcami. Nawet jeśli będzie trzeba kupić jakąś marchewkę eko.

A w ogóle śniło mi się dzisiaj, w zasadzie to był taki pół sen, takie czuwanie, bo mam wrażenie że w ogole nie spałam. W każdym razie śniło mi się, że jestem niemieckim piłkarzem, i jak ja teraz zagram ćwierćfinał z tym wielkim brzuchem. A to było takie realne, i normalne, że nie przyszło mi go łba że mi się po prostu w głowie miesza. Sapałam, przewalałam się z boku na bok, i zastanawiałam się co mam zrobić. I ciągle w myślach rozmawiałam z Lukasem Podolskim i mnie pocieszał że dam radę. :-)
 
Ja robie dzisiaj zapiekankę brokułowo kurczakową z sosem śmietanowym i makaronem.

Przyjemna pogoda, ma się ochłodzić.

Byłam dzisiaj na poczcie, wchodzę a tam tłum dziki. Ostatniej babce, mówię, że będę za nią stała, tylko sobie druczek wypełnię. Wypełniłam, a babka z niknęła a za nią pojawiło się kolejne 6 osób. Oczywiście stwierdzili, że mam stanąć na koniec tej kolejki, a było już ze 20 osób. Stwierdziłam, że tym razem nie będę grzecznie czekała i jak tylko babka od okienka odeszła, podeszłam ja, zapytałam czy mogę bez kolejki. Babka mi na to, że muszę ludzi spytać. Więc jej powiedziałam, że ludzie sami się powinni domyśleć, tamta mnie wyrolowała, więc nie będę stała kolejny raz, zawsze grzecznie czekam, ale nawet nie było gdzie usiąść, bo się stare baby z torbami rozsiadły, bo reklamówa z zakupami, nie może stać na podłodze, tylko musi siedzenie zajmować. Wqrzyłam się i się wepchnęłam...
 
u mnie kurczakowe cyce marynowały się od wczoraj w marynacie własnej fantazji, dziś rano się podsmażyły i udusiły w sosiku pomidorowo - bazyliowym a teraz się przegryzają w lodóweczce ;-) już zanurzyłam paluch w gęślarce - smakował tak, że mało go sobie nie odgryzłam ;-)
 
k8libby, no to sie naprzezywalas troche przeze mnie ,ale ludzie to jednak chamy :baffled: mi to nawet ostatnio babcia zamiast sama usiasc w tramwaju mnie namawiala bym sobie usiadla - ale akurat tylko jeden przystanek podjezdzalam. w kolejkach to zawsze jakis milych facetow wypatruje :-D oni zawsze ustepuje, szczegolnie ci przystojni
 
zaniepokoilo mnie teraz to co napisała sempe, jak Ja mam zarejestrowac dziecko w urzedzie? bo kurcze, jesli wpisze ojca nieznanego to zaraz to bedzie dziwnie wygladac tak mi sie zdaje, a z kolei wychodzi na to , z tego co napisalas, ze bez niego nie moge go wpisac jako ojca? dobrze rozumiem?
Kochana juz Ci pisze, wiec Ty najpierw musisz sam pojsc i podaj jego imie, bo to mozesz i bedzie np.imie matki mala.di imie ojca maly.di, nazwisko bedzie Twoje, a potem jak juz bedzie po tych sadowych akcjach to nie ma zadnego problemu zeby akt uzupelnic i zmienic, bo w tym sadzie to wiesz moze potrwac, takze nie czekaj bo akt potrzebny Tobie, to smigaj.

Ja robie dzisiaj zapiekankę brokułowo kurczakową z sosem śmietanowym i makaronem.

Przyjemna pogoda, ma się ochłodzić.

Byłam dzisiaj na poczcie, wchodzę a tam tłum dziki. Ostatniej babce, mówię, że będę za nią stała, tylko sobie druczek wypełnię. Wypełniłam, a babka z niknęła a za nią pojawiło się kolejne 6 osób. Oczywiście stwierdzili, że mam stanąć na koniec tej kolejki, a było już ze 20 osób. Stwierdziłam, że tym razem nie będę grzecznie czekała i jak tylko babka od okienka odeszła, podeszłam ja, zapytałam czy mogę bez kolejki. Babka mi na to, że muszę ludzi spytać. Więc jej powiedziałam, że ludzie sami się powinni domyśleć, tamta mnie wyrolowała, więc nie będę stała kolejny raz, zawsze grzecznie czekam, ale nawet nie było gdzie usiąść, bo się stare baby z torbami rozsiadły, bo reklamówa z zakupami, nie może stać na podłodze, tylko musi siedzenie zajmować. Wqrzyłam się i się wepchnęłam...
prawidlowo!
a ja w koncu karkowka pod pierzynka bo nie mam pomyslu na nia innego, moje dziecie lezy, poswiecilam sie i mimo ze nie powinnam poszlam dla niej do sklepu, kupilam jej jogurciki, mandarynki itd. wchodze spowrotem a ona mi mowi ze nie nic nie chce :( zalamka.. a mnie brzuch boli bo troche dzwignelam :/ zaraz sie poloze
 
No i nie moge sobie ugotowac obiadu:baffled: gaz sie skonczyl (u mnie jest taki w butlach), mama akurat wyjechala, wiec musze czekac az sis wroci i zamowi... czyli obiad bedzie na kolacje.

a co do załatwiania sprawy obiadów przez żłobki, wiecie czy tam są jakieś diety do wyboru?


dziś upał juz troche bardziej do wytrzymania, bo troche wieje

kiedys jak mi sie gaz skonczył to wyłożylam pod garnek z 10 świeczek tealight i dalam rade uratować obiad :-)

k8libby i bardzo dobrze!!! ludzie wogóle na ciężarne nie zwracają uwagi! ja zauważyłam, ze czasami to nawet patrzą czy zdażą się przede mnie wepchnąć:/ naucz mnie tej ciążowej asertywności bo u mnie ciężko z takimi sprawami
 
reklama
milionka, niezły patent:-D ale chyba boje sie zaryzykowac bo chce ugotowac ziemniaki a to wiadomo, ze dlugo sama wode trzeba zanim sie zagotuje a potem jeszcze 20minut...

kruszki, nie czaje tego do konca :-p bo mała nazwisko moje tak czy siak bedzie miala ale jak jako ojca moge wpisac tylko imie? a nazwisko, nieznane? :p
 
Do góry