reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2012

Miałam coś porobić, a zamiast tego oglądam "Na kłopoty Zawadzka". Przyjechała do młodej laski która dopiero co urodziła bliźniaki i będzie jej pomagać w tych początkowych tygodniach. Zapowiada się ciekawy odcinek.
 
reklama
Cześć dziewczyny!
w Katowicach dzisiaj chłodniej, wygląda na to że spadnie dzisiaj jakiś deszcz. W końcu jest czym oddychać. Rano pojechałam z sierściuchem na dłuugi spacer, psisko zaliczyło kąpiel w stawie jak co dzień i teraz śpi. Ja pracuję trochę z domu ale coraz mniej mi się chce... Dzisiaj wizyta u gin, podjadę odebrać wyniki popoludniu. Ruszam jutro do rodziców w góry, nie chce mi się samej siedziec. Odkąd M. wyjechał nie ugotowałam nawet obiadu.. nie chce mi się dla mnie samej, ileż można jeść pomodory i mozarellę? noi oczywiście lody big milk ale z tego nie będę rezygnować. Więc zapakujemy z Czesiem plecaczki i pojedziemy z Czesiem do węgierskiej górki, a że cywilizacja już tam dotarła to mamy internet i będziemy nadawać :-)

Dziewczyny, mam pytanie zupełnie z innej beczki - czy któraś z Was ma pralko-suszarkę? Chodzi mi po głowie zakup takiego urządzenia 2w1 bo nie bardzo mogę sobie pozwolić na pralkę i suszarkę osobno - mam za mało miejsca. Macie opinie na ten temat? nie cierpię porozstawianych po domu suszarek z praniem a domyślam się że będzie to codzienny widok jak mlody przyjdzie na świat. Ciekawa jestem Waszych opinii

Miłego dnia!
 
Cześć kochane.
Jak Was czytam to aż mi gorąco :rofl2: choć normalnie nie jest. Chyba coś z moimi termoregulatorami nie tak ale cały czas czekam na upały ( a niby 30stopni jest) w nocy przykryta po uszy śpię i w ogóle nie czuję ciepła. Oddycha też mi się dobrze (odkąd mi moja gin powiedziała dwa tygodnie temu, że to jeszcze za wcześnie żeby mi się gorzej oddychało :rofl2:) Wczoraj zrobiłam pedicure. Czyli objawów ciążowych zero i dobrze.

MieMie w poprzedniej ciąży poznałam płec w 8 miesiącu też mi się nie współpracujący trafił.;-)

Dzag my też od sierpnia celowaliśmy w potomka ale zaskoczyłam dopiero w paździermniku;-). Ja tam żadnego problemu z zimowym dzieckiem nie mam. Na spacer a Maksem wyszliśmy po kilku dniach i całą zimę do -15 chodziłam co dziennie na dwie godziny (z ręką na sercu nie odpuściłam ani razu) i źle nie było miałam spodnie narciarskie i dobra kurtkę :-D

Teraz celowałam na wiosnę z innego powodu. Ostatnio nauka chodzenia przypadła na przełom lipca i sierpnia i to był najgorszy moment macierzyństwa :rofl2: nie chciałam mieć znów skopanych wakacji. Teraz zakładając tempo Maksa za rok będę mieć już chodziaczka. Ot takie kalkulacje :-D

Summerbaby ja mam suszarkę oddzielnie i dałabym za nią rękę. Dla mnie najważniejszy sprzęt w domu. Nie niszczy tkanin, szybko suszy wyciągam wyprasowane ale niestety słyszałam, że pralko suszarki 2w1 to całkowity szit. Chodzi o pojemność bębna. Jest ona porównywalna do zwykłej pralki i dlatego wszystko się potwornie niszczy i gniecie (chyba, że się wyciągnie polowę prania i suszy na dwa razy ale to całkowicie nieopłacalne) a nie masz możliwości ustawić suszarki na pralce??
 
kakarolina - dzięki za info, jeszcze bardziej upewniam się że to NIEZBĘDNY element... Wiem że często 2w1 jest kiepskie... znam jedynie jednego producenta, którego takie urządzenie dziala genialnie ale cena w granicahc 8tys... koszmar. Dlatego liczę że może jednak jeszcze ktoś robi porzadne. Teoretycznie mogę postawić na pralce ale kurcze zabierze mi to całą przestrzeć w naszym "pier..niku" gdzie upycham chemię/psie żarcie i inne niezbędne rzeczy. No ale jeśli nie znajdę czegoś w rozsądnej kwocie to chyba nie będę miała wyboru!

MieMie ale będziesz miała niespodziankę! bardzo wstydliwe masz maleństwo :-) trzyma Was w napięciu, haha
 
Summerbaby poczytaj fachowe fora. generalnie pralko-suszarki są miażdżone ale może faktycznie są jakieś modele, które się do czegoś nadaj a nie tylko do suszenia kocy. Moja suszy absolutnie wszystko, nic nie niszczy a nawet wszystko wychodzi takie fajniejsze bardziej puchate.
 
A sprawdzaliście jak to jest z podatkiem. Bo gdzieś słyszłam, ze jak sprzedajaesz mieszkanie żeby sie budować to płacisz mniejszy niż jak sprzedajesz żeby splacić kredyt - czy jakoś tak. W każdym razie dobrze popytać bo różnica podobno spora.

My sprzedajemy dwa mieszkania, a podatek się płaci, jeśli kasa w ciągu 5 lat nie będzie przeznaczona na inne cele mieszkaniowe, a że kasa właściwie zaraz po sprzedaży pójdzie na inne mieszkanie, więc podatku nie będzie :)

Dzisiaj poszła kolejna transza dla wykonawcy... jestem lżejsza o kolejne 40 tyś...

Zaszalałam i kupiłam sobie chustę do noszenia dzieciaczka, na start elastyczną, łatwiej się ją mota...
Lenny Lamb chusta elastyczna M malachit (2365879352) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

W Szczecinie gorąc straszny, muszę pomyć gary i znowu wyjść z domu, jakiś obiad zorganizować... może upiekę muffinki? chodzą za mną od jakiegoś czasu, truskawek do nich nawrzucam! O! To jest plan!
 
Hej Dziewczyny !

u mnie upał straszliwy, ale na szczęście w domku miły chłód ;-) moja Laura dzisiaj ma ładną szajbę, z placu zabaw uciekała, ledwo z nią doszłam do domu, od razu kąpiel, bo czarna :baffled: nie wiem czy na nią tak upał działa czy co, ale nawet moja mama stwierdziła, że nam dziecko podmienili :sorry2: więc dzisiaj mam dzień z serii "jak ja dam radę z dwójką?" :eek:

głowa coś mnie boli, chyba za dużo nad tym wszystkim myślę :-p
 
W Łodzi też masakrycznie gorąco!! Wybrałam się do sklepu po pieczywo i spacer zajął mi prawie godzinę. Ale specjalnie wybrałam się do dalszego sklepu żeby się trochę przejść na spacer. I nawet nieźle mi to poszło. Weszłam do biedronki i przy okazji oblukałam pieluszki Dada. Cenowo super. A że akurat była jakaś rozerwana paczka to nawet sobie pieluchę obejrzałam. Nie wiem czy zdecyduje się od samego początku ich używać, czy jako pierwsze kupie Huggisy ale potem na pewno się na nie przerzucę.

K8libby współczuje tych wydatków. To jest okropne uczucie jak się ma taką kasę, jedna chwila i kasy nie ma. Ale idzie na ważny cel, więc to trochę pocieszające.
 
Marcia dady się robią sztywne jak mocno są przesiąknięte, ale takiego niemowlaczka to przebiera się co chwile, więc my też planujemy na start dady, a jak będzie już większe, mobilne ciut, to przerzucimy się na huggisy, lepsza mają chłonność i dłużej mogą być na dupce ;-) tylko zainwestuj w dobry krem do dupci :tak:

K8libby mogę ci wysłać mój numer konta, chętnie przyjmę każdą sumę :rofl2:
 
reklama
marcia i jedne i drugie sa dobre Ja teraz tylko dada uzywam bo tansze i chusteczki dada. Sa super nawilzone i maja fajny intensywny zapach
 
Do góry