reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2012

reklama
Hej,witam po przerwie w PL ;-) Odpoczęłam przez te tygodnie bez netu i było mi o wiele łatwiej, kiedy nie czytałam o tych wszystkich smutkach i dolegliwościach :sorry: Ale nałóg to nałóg :-p

I nie widze nic złego w pisaniu o starszych dzieciorach, przecież to doświadczenie nasze, które pomoże pierwiastkom ;-) I w tym temacie napiszę, że moj synuś pięknie sie rozwinął przez te dwa tygodnie wśród całej rodzinki, dziadków, babć, cioteczek, wujków i kuzynostwa.

A co do pasów w krześle do karmienia - przy jedzeniu dziecka nie powinno się zapinać, aby w razie zakrztuszenia móc szybko zareagować.

A jeśli chodzi o amstaffy - muszę sie wyłamać z towarzystwa wielbicieli, uważam, że to bardzo groźne z natury psy, widziałam, co wyczyniały u mnie na osiedlu, ile pozagryzały niewinnych psiaków, jak na mojego spokojnego kudlacza się rzuciły kilkakrotnie i nie było takiej siły, żeby je odciągnąć... co ja wtedy przeżyłam to moje. Fakt, że te psy należały do meneli ktorzy je między sobą mnożyli i rozdawali za pół litra... Uważam, że na te psy powinny być wydawane pozwolenia jakieś specjalne.

Przepraszam,że tak bezosobowo odpisałam, ale czytałam na raty i daleko wstecz, i wszystko pozapominałam :sorry: Dzisiaj mam wizytę u doktora, zobaczymy, jak i czy dzidzia przetrwała te podróże, mam stresa.... :zawstydzona/y:
 
a wiecie ze dziewczyny na lipcowkach pisza o ruchach??? czuja bulgotania itp... nie moge sobie tego wyobrazic ze tak wczesnie.. 14 tc a one czuja dzidzie... czy cos podobnego :p heh to my jeszcze z miesiac i tez poczujemy :p
 
Tak wczesnie czuja ruchy? niby mozna juz ok 15 tc poczuc przelewanie,ale zazwyczaj potem podobno ustepuje i dopiero ok 20 tc takie normalne ruchy zaczyna byc czuc. Nie znam sie na ym bo to moja pierwsza ciaza ,ale rzeczywiscie bardzo wczesnie.Mam nadzieje,ze nam tez sie tak wczesnie to przydarzy :-)
 
co dziś robicie na obiad? :) Ja zamierzam zjeść makaron za szpinakiem :)

U mnie makaron + pierś z kurczaka zapiekana pod mozzarellą i sosem pomidorowym + sałata lodowa :)
A dla Młodego tarta na cieście fr. z dynią i twarożkiem :)
A co do pasów w krześle do karmienia - przy jedzeniu dziecka nie powinno się zapinać, aby w razie zakrztuszenia móc szybko zareagować.

Ja mimo wszystko doceniam pasy. Szczerze mówiąc - z naszego krzesełka jest dziecko łatwiej wyjąć niż z tego drewnianego z blatem na stałe. Zawsze się w nim plączą Frankowi nogi i wyciąga się go dłuższą chwilę. A u nas tackę ściąga się jednym ruchem, drugą ręką można już odpinać pas i gotowe.
No a jak dziecko się nie wierci, nie skacze, nie wstaje i nie odwraca się to też trudniej o zakrztuszenie :)

a wiecie ze dziewczyny na lipcowkach pisza o ruchach??? czuja bulgotania itp...

Ja poczułam w pierwszej ciąży ruchy w 18 tygodniu. Dwa dni później były już tak silne, że Mąż dostał kopniaka w rękę :)
Może dziewczyny są w kolejnych ciążach - wtedy czuć wcześniej. Też dlatego, że wiadomo, na co zwracać uwagę.
 
reklama
ja robie
USG genetyczne. 23 stycznia mam termin. Jak dzownilam sie umowic to pani zapytala o termin ostatniej miesiaczki i sama mi ustalila date usg :-)
 
Do góry