reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SEN-przesypianie nocy

U nas nie jest gorąco, wiec nie sądze, zeby to przez pogodę.
Moze faktycznie ją coś uwierało, chociaż Agatka raczej co noc budzi się przynajmniej 2-3 razy.
 
reklama
Juz przywyklam do tego ze Maya budzi sie 2 lub 3 razy w nocy ale dzis pobila rekord budzila sie co 45 minut cala noc, padam na twarz i zastanawiam sie czy jeszcze kiedys bedzie dane sie wyspac ;-)
 
Agatka dzisiaj też w nocy często się budziła. Myślę że to moze następne ząbki jej idą.
W ogóle jestem na siebie zła, bo niestety Agatka jet nauczona zasypiania na rękach (wiem- to moja wina) i tak mi się wydaję, ze jak sie w nocy przebudzi to nie potrafi sama zasnąc z powrotem i dlatego mnie budzi, bo jak wezmę ją na ręce to zasypia natychmiast.
Muszę nauczyc ją samodzielnego zasypiania, tylko nie mam pojęcia jak to zrobić i nie skapitulować po pierwszej awanturze Agatki.
 
MałaMi napisałaś dokładnie to co ja miałam napisać u mnie to samo płacz i natychmiastowe zaśnięcie na rękach, była wczoraj u mnie koleżanka wieczorem, która ma 4latka i własnie przekonywała mnie że powinnam wytrzymać no i wytrzymałam 12 minut nie mogłam słuchac jak moje ukochane dzieciątko zanosi sie płaczem - oczywiście po wzięciu jej na ręce zasnęła natychmiast i jak ja makm ją oduczyc tego buuuu (chociaż wczorajsza noc nalezała do całkiem przespanych jenda przerwa pół godzinna to nic ;-)
 
Renik wiem co czujesz. Stas tez nie zasypia i nie spi dobrze. Ale ja mam mocne postanowienie poprawy i jak pojedziemy do Polski to mam zamiar go nauczyc samodzielnie zasypiac.:no: Nie wiem jeszcze jak to zrobie bo nie moge sluchac jak on placze a on to skrzetnie wykorzystuje. Prawdopodobnie zlece to zadanie mezowi a ja po prostu wyjde z domu zeby tego nie sluchac.
 
Hej dziewczyny,
Jestem tu zupelnie nowa na tym forum i przepraszam ze sie tak od razu wtracam ale mam pytanko do tych mam, ktorych maluchy nie spia dobrze w nocy - ile one przesypiaja godzin w dzien? Moja Rihana juz od drugiego miesiaca zycia przesypia cala noc a w tej chwili dokladnie od 19 do 7rano nonstop ale musze sie przyznac ze od poczatku zastosowalam sie do rutyny z ksiazki ktora mi byla polecona przez inne mamy. Caly jednak sekret polega na tym aby dziecko nie spalo wiecej niz 2,5-3 godziny w ciagu dnia i zeby to byly w miare regularne drzemki. Wiem ze kazde dziecko jest inne ale jak sie jest zdesperowanym to warto wszystkiego sprobowac a dzieci ponoc lubia rutyne...
Iwona
 
yummymummy jak najbardziej zgadzam sie z Toba ze rutyna i regularnosc jest bardzo wazna i baaardzo duzo daje! Js bardzo staram sie zeby u nas nie bylo duzych zmian i dziala to swietnie :tak:Jednak co do tego spanka to kazdy dzidzus jest inny. Moja Marika od 3 miesiaca zaczela spac po 8-9 godzin w nocy a teraz spi od 9-11 godzin bez przerwy. W dzien jednak tez lubi sobie pospac od 4-6 godzin nawet... Ale fakt ze jak by nie sypiala dobrze w nocy to chyba bym nie pozwalala jej na az tak długie drzemki ;-)

A tak w ogóle to witaj w naszym gronie! Napisz cos o Was i pokaz nam swoją córeczke :-)
 
reklama
INES dzieki za mile powitanie i ciesze sie ze ktos sie ze mna zgadza... fotki malenstwa niedlugo dolacze (musze zmniejszyc!) a co bys ciekawego chciala wiedziec? Jestem poczatkujaca mama mieszkajaca na drugiej polkuli i czasami brakuje mi polskich plotek i rad :-D
 
Do góry