reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SEN-przesypianie nocy

ostatnio Amerykańscy uczeni wybadali, że za "śmierć łóżeczkową" odpowiedzialny jest brak jakiejś tam substancji w mózgu a nie leżenie na brzuszku. Ogólnie rzecz biorąc to myslę że ciągle będą nam robić wodę z mózgu, taką mają pracę że co rusz to jakieś "nowinki". Wczoraj np. w polsacie w wiadomościach usłyszałam że uczeni doszli do wniosku (oczywiście na podstawie świetnych badań;-)) że źle robimy że gluten i ryby wprowadzamy dopiero po roku u niemowląt że należy dużo wczesniej bo są bardzo zdrowe. To ja się pytam co z tymi badaniami co przez lata nas bombardowały że absolutnie nie wolno...:confused:. Niedługo usłyszymy może że karmienie piersią strasznie szkodzi:laugh2:. Cuda wianki na patyku. Grunt to chyba własny zdrowy rozsądek.:cool: Kuba śpi na brzuchu bo tak uwielbia, ja poprostu mam dla niego płaską poduszkę. No i spi w łóżeczku obok nas- to wydaje mi się wystarczające.
 
reklama
Ja Mayi nie klade na poduszce, bo sama nigdy z takiej nie korzystam i wiem, ze plecki wtedy bardziej odpoczywaja, a na brzuchu spi od 3 miesiecy gdzie na poczatku nie znosila, a teraz w kladam ja do lozeczka a ona myk i juz na brzuszki i spi. Na poczatku sie przejmowalam zagladalam do nie czy oddycha, a teraz widze, ze nic sie nie dzieje czujna nadal jestem ale bez przesady.:-)
 
co do pieluszek używam happy i jestem zadowolona nie przeciekają. Natomiast co do spania, mam pytanko: jak przekonać dziecko do zmiany pozycji spania?? Chodzi o to, że mój Kubuś nie chce spac w innej pozycji niż na plecach:no:. W dzień jak leży kładzie się na boczki, przekręca na brzuszek, ale jak tylko przychodzi pora snu to nie ma mowy, żeby usnął inaczej niż na plecach i nawet podczas snu się nie przykręca:dry: ( jedynie przesuwa się tak, że śpi w poprzek łóżeczka). Co mogę zrobić??
 
Iwonko Dawidek tez kiedys nie chciał spac w innej pozycji jak tylko na pleckach ... wymyslilam sposob ... poskutkował ;-)
Kladlam go na boczku ... zwijałam koldre w rulon i kladlam mu ja z tyly ... w ten sposb ciezko bylo mu polozyc sie na plecki ... tydzien czasu ... teraz juz sam uklada sie na boki :happy:
 
Dzięki Moniqa spróbuję. Ines, bo mały bardzo się poci. Myślę, że gdyby spał na boczki nie miałaby ciągle mokrych koszulek po wstaniu. Ponadto wydaje mi się, że to nie dobrze jak dziecko śpi tylko w jednej pozycji:dry:
 
Ja pytałam co ze spaniem na brzuszku, a od wczoraj mój synek sam zdecydował, że właśnie tak chce spać i już kilka drzemek zaliczył śpiąc na brzuszku... pierwszy raz jak go zobaczyąłm w takiej pozycji to co chwile chodziłąm sprtawdzać czy wszystko oki, a teraz już się uspokoiłam, bo nawet w tej chwili spi na brzuszku a ja spokojnie buszuje w internecie, he, he!!!
 
Dzisiaj w nocy Agatka dała popis swoich nocnych możliwości, bo budziła się chyba co godzinę (jak nie częsciej ):wściekła/y: Nawet nie specjalnie chciała jeść, bo wystarczyło ze ją wzięlam na rece i sie uspokajała. Co mogło tak bardzo zakłócać jej sen nie mam pojęcia.
 
MałaMi u mnie jest podobnie ale ja mysle, ze to zaduch ja tak niepokoi, cały czas jest okno otwarte a i tak nie ma czym oddychać, może u Ciebie też jest za ciepło albo może zabalki ja niepokoją
 
reklama
Do góry