reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SEN-przesypianie nocy

Ja nadal mam duzo mleka,sika ze mnie jeszcze,wiec wkladki potzrebne sa caly czas.Hania juz sie nie przestawi na spanie jednym ciagiem w nocy dopoki jej nie odstawie na dobre.Daje jej czas do roku na nocne podjadanie,no chyba,ze ktoregos dnia stzreli mnie piorun jasnisty i powiem NIE;-).

Milkshake - bo to juz jest przyzwyczajenie takie,ze cyc jest i juz...
 
reklama
Agnieszka - dziwne z tymi pampersami, bo moja Nina tez spi na brzuszku cala noc i nigdy jej nic nie wycieka :confused:

moja Ninka tez spala dzis od 21 do 5.40 :tak: ale to chyba wypadek przy pracy ...

jesli chodzi o kramienie, to tez mam juz duzo mniej pokarmu i dlatego nie traktuje juz cycania jako posilek. Na noc dostaje przed kapiela kaszke lyzeczka, a po kapieli piers. Na razie nie rezygnuje z karmienia, bo Nina nie pije z butelki i nie mam jej jak podac sztucznego. Pani doktor powiedziala, ze wystarczy jak bede mala karmic w nocy + w dzien 2 posilki mleczne (kaszka na mleku i jogurt z owocami).
 
Agnieszko a może to wina pampersa. Jaką firmę używasz? Bo jeśli Pampers to ja uważam że dlatego. Moim doświadczeniem sa to niedobre pieluchy. Ja kupuję tylko Huggies (ale te żółto-niebieskie opakowanie, nie classic) i są rewelacyjne. A pozycje w jakich mój Kuba spi są księżycowe i przewaznie można je okreslić jako "na brzuchu. Zdarzyło się tylko dwa razy że miał lekko mokry bok, ale to chyba była wina tego że za słabo zapięłam pieluszkę.
 
asiuk - ja tez zawsze uzywalam huggisow, ale teraz akurat jak bylam na zakupach to nie bylo i wzielam pampersy. i tez sa oki - nic nie przecieka w nocy chociaz moja mala spi na brzuchu, na plecach i na boczku.
 
Ja używam na zmianę Hugisów (super fleks) lub Pampersów i nie widze różnicy, a nawet Pampki wydają mi się fajniejsze, bo są takie mięciutkie.

A jeśli chodzi o spanie na brzuszku, to nie boicie się o uduszenie? Może to głupie pytanie, ale jakieś takie dziwne myśli chodza mi po głowie?
 
Ala też jest na Huggiesach i jakoś w nocy jest mokra - na każdą ale zdarza sie

Jeśli chodzi o spanie na brzuszku - w okresie noworodkowym też bym sie bała ale teraz kiedy maluchy mają tsiłę żeby sie podnieść i przewrócić
pomijając fakt - co mam ją przywiązać żeby sie na odwracała??
Elizabeth - myśle że nie ma obaw o uduszenie
 
Ja tez uzywam Pampersow albo Huggisow (zalezy co akurat jest w promocji;-)). Pampersy wydaja mi sie bardziej miekkie i delikatne. Ta zielona warstwe (bardziej chlonna) maja na srodku i z przodu, wiec nie powinno byc problemow z przeciekaniem podcas spania na brzuszku. U nas nie ma, mimo ze Paula spi w przeroznych pozycjach.
Tzn. akurat dzis przecieklo, ale mnie to nie zaskoczylo, bo Paula w ciagu nocy zjadla 650 ml mleka:szok: (zwykle jada 250 kaszki wieczorem i 200 mleka nad ranem, ale dzis zrobila awanture o jedzenie juz o 2 w nocy, po czym jak gdyby nigdy nic "poprosila" o butle o 6 rano) a pieluche miala nie zmieniana przez 12 godz. Wazyla chyba z pol kilo:no: .
Za to w ciagu dnia- szczegolnie w takie upaly- staram sie zmieniac pieluszki jak najczesciej i robie to srednio co 3 godz.:tak:
 
Elisabeth rozumiem Cie ze sie martwisz o uduszenie. Moja Marika tez sie przewraca w nocy na brzuszek ale ja mam monitor oddechu. Ale gdyby nie to to chyba bym stala nad Marika i pilnowala jej w nocy! :baffled::zawstydzona/y::-D

A co do pieluch to my uzywamy huggiesów (super flex) i czasem pampersów (activ baby) zdarzyło mi sie tez w czasie wakacji (z braku w/w) kupic bella happy i musze powiedziec ze wszystkie trzy pieluszki sa fajne :-) Zadne nie przeciekaja - no poza jakimis tam incydentami ;-)
 
jesli chodzi o spanie na brzuszku, to mam podobne zdanie co Agnieszka. i tak malej nie powstrzymam od przekrecania sie, wiec wogole staram sie nie myslec o takich horrorach ;-) a moja pani pediatra potwierdzila, ze teraz juz nie nalezy sie tym martwic, bo wiekszosc starszych niemowlat przekreca sie podczas snu
 
reklama
Dawidek to notorycznie przekręca sie z pleckow na brzuszek w nocy ... pare razy musialam mu pomagac bo zaklinowal sie w poprzek i nie umial sobie dac rady ;-) ... rowniez nie mysle o horrorach tego typu ( jak to ladnie Gufi opisala ) ... w sumie im mniej sie mysli tym mniej zmartwien :-D:-D

Jesli chodzi o pampersy to my od poczatku jedziemy na Pampersach - nigdy zadnej wpadki nie bylo :-)... aktualnie 4 activ baby ;-)
 
Do góry