reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen i spanie

No i ja zgodzę się z przedmówczyniami dzieciaczki zawsze musza odreagowac nowosci albo atrakcje to dla nich wielkie przezycie:-)
Ja zauwaxzyłam ze jak opanuje cos nowego - np wchodzenie na schody to przez sen tez to trenuje:-D chyba mózg to przetwarza ten nadmiar wrazeń.
A wańka wstańka to rzeczywiscie trzeba przeczekac juz to przerabialismy:-D:szok:
 
reklama
tak, tak Sylwia gdzies czytaam ze w nocy mozg przerabia wszytko co sie zdarzylo w caigu dnia....i pewnie stad te kwaitki
u nas dzisiaj bylo lepiej, przy drezmce dziennej Mati wstal tylko dwa razy, poplakal bo wychodze z pokoju...ale grezcnie dal sie polyzc ez zadnych prostestow i w koncu zasnal
a wieczorem nie bylo wanki wstanki bo byl na makas padniety...
byla burza i musielimy sie z placu zabaw ewakuowac do kolezanki i czekalismy az tata z pracy po nas przyjedzie...a Matiego czas kapieli sie opoznil...
spi...sobie

dziewczyny co zakladacie do snu maluchom??
ja ostatnio tylko body z krotkim rekawem i przykrywam pileuszka tetrowa ale i tak sie odkopuje...
 
Pewnie macie raję z tym odreagowywaniem. Dziś zasnął wieczorem normalnie, ale za to w ciągu dnia spał raz i to ponad 3 godziny.
 
Otylka też się odkupuje, choćby miała na noc tylko pieluche;-)a jak się budzi to nogi ma strasznie zimniutkie, a co do spania to nie chwalę drogie ciotki tylko informuje, że poza nockami związanymi z ząbkami (idzie nam 4:szok:- powoli nadrabiamy) malutka pięknie przesypia całą noc, bez jedzenia itd. A zatem potrzeba tylko czasu:)
 
A my do spania zakładamy body z krótkim rękawkiem lub koszulkę na ramiączkach albo wogóle nic tak jak dziś- Mati wczoraj ganiał w samej pieluszce i tak usnął a że jest ciepło to go nie męczyłam i nie ubierałam. A o przykrywaniu to nie ma mowy- zawsze się odkopie:-D
 
Karol w bodziaku albo koszulce na krótki - nawet go już nie przykrywam bo i tak się rozkopuje i kręci wokół łóżeczka jak wskazówki popsutego zegara :) no ale mamy bardzo ciepło - mieszkanie nagrzane - pomimo otwartych cały czas okien temperatura raczej nie spada ponieżej 23 a czasem nawet 25 stopni
 
reklama
U nas też tylko bodziak z krótkim rękawkiem lub na ramiączkach i otwarte okno, bo upał nie do wytrzymania. Gdzieś czytałam, że jeśli w nocy temperatura na dworze nie spada poniżej 18 stopni, jak najbardziej otwierać maluchom okno.
 
Do góry