reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Alicja no mi sie tez wydaje, ze moze sie przestraszyl, ze chce podniesc alimenty czy cos, ale placi mi tak ze nie marzekam, choc wiem, ze jak dostane 400 zlotych kuroniowki, to bedzie mi bardzo ciezko, dlatego chcialam zalozyc sprawe, zeby mnie uznawali za samotna matke, to bym miala dodatki, ale jak widac, on nie bardzo sie przejmuje :/
Kami niczym sie nie przejmuj, nie jestes sama, masz dzidzie i nas :D
Mikusia ale masz przystojniaka w domu :) a nie boisz sie , ze sie przechyli w lozeczku i wypadnie? ja bym umierala ze strachu heh
Katerinka wiesz jak to jest, my jako matki bedziemy bronic naszych pociech do konca zycia, a nasze niedoszle tesciowe beda bronily swoich (malo inteligentnych) synow :/ niestety z matka nie wygrasz, ja nawet lubie rodzicow mojego exa wiec nie mam z nimi problemow :D

Dzisiaj idac na rynek spotkalam ojca mojego bylego chlopaka, z ktorym juz nie jestem 3 lata, dzisiaj urodzil mu sie synek :D Fajnie spotkac kogos, kogo sie tak dlugo nie widzialo :D Bardzo lubie jego rodzicow i w sumie jego tez, choc nie raz plakalam przez niego :) dochodze do wniosku, ze wszystko trzeba przezyc :) a poza tym Nikos sie strasznie smieje jak go gilgocze po calym brzuszku i jak robie mu "Nie ma, nie ma Nikosia" jak jest pod koldra hehe smieje sie jak zwariowany :D jejku, jak te dzieci szybko rosna, z kazdym dniem nabieraja kolejnych zdolnosci :D wczoraj np zauwazylam na gornych jedynkach takie male 2 kropki, jedna na prawej 1-ce, druga na 2-iej 1-ce :) czekam, czy to zapowiada jakies zabki, czy to moje haluny juz ;)) milego wieczorku :D
 
reklama
Młoda Kubulek też ma łaskotki :happy: Śmieje się wtedy w głos :happy:
Kropelka Cieszę się, że wyszło coś więcej między Tobą a kolegą :happy:
Mikusia Mateuszek jest cudowny :happy: Fajny chłopczyk.
Katerinka Ja też dziś spałam w ciagu dnia. Jakiś senny dzień. Spałam ze 3 godziny, budzę się, a Kubulek dalej śpi. On spał ze 4 ;-)
Tak, ja mam leżaczek bujaczek i bardzo jestem zadowolona, bo dzięki niemu mogę coś porobić w kuchni, mogę się wykąpać.
Mam dokładnie ten wzór FISHER PRICE LEZACZEK HUŚTAWKA P3334 s_k (806562560) - Aukcje internetowe Allegro
Kurcze, już widzę, że jest tańszy niż wtedy,gdy kupowałam te 3 miesiące temu. Ciekawe za ile sprzedam za parę lat wózek na który wydałam tyle kasy.Aż się boję pomyśleć :] A Panegiryka i Kropelka mają ten
LEŻACZEK BUJACZEK FISHER PRICE DO 18 kg +naklejki (811387337) - Aukcje internetowe Allegro
Chyba teraz bym taki kupiła jak one mają.Cenowo podobnie.
 
Ostatnia edycja:
młoda 1 ! łóżeczko juz obniżone:) a bieguny odkręcone:) moj eks juz wraca z mlodym,pisałam ze jak chce niech zostanie u niego do 18 ale on juz w dordze. Oddaje punktualnie boi sie ze juz nie bede chciala mu dawac dziecka jaks ie bedzie spoznial;) odezwe sie pozniej jak buba zaspie.dziekuje za komplementy w imieniu synka:)
 
W końcu skończyłam sprzątanie:-)ale zauważyłam,że szybko się męczę i długo mi zajmują proste czynności;-)

katerinka no cóż ex myśli jak większość facetów czyli jak dziecko;-)odbierając sobie spotkania z dzieckiem krzywdzi siebie i Maleństwo ale myśli,że Ciebie:tak:cóż poradzić...........a tekst Twojej teściowej ehhhhhhhh..........moja stara się mnie nie dobijać poza tym sama jest w szoku po tym co zrobił ex,ale za to moja mama uwielbia teksty w stylu"teraz to zauważyłaś?","wcześniej tego nie widziałaś","tak szybko się zmienił?" itp.ale już się o to nie kłócę,bo sama go bardzo lubiła i nawet nieraz trzymała jego stronę;-)jak się z nim kłóciłam i wiem,że jej przykro,że też nic nie zauważyła:-(

młoda1 z tego co pamiętam to ex sam chciał prawnie załatwić alimenty:confused2:no ale nasi exowie mają niezwykły dar szybkiej zmiany zdania kiedy chodzi o kwestię odpowiedzialności:-Dnic się nie martw skoro płaci bez specjalnych cyrków to będzie dobrze:-)

miłego wieczorku Mamuśki:-):-):-)
 
Młoda No właśnie...Bo teraz nie jesteśmy uważane za samotne matki, nie? A u mnie to już w ogóle, bo mały ma nazwisko exa. Jak załatwiałam zapomogę na studiach, to się mnie spytali, czy jestem po rozwodzie :-D Powiedziałam, że nie i chcieli adres zamieszkania exa, dowód, że nie mieszkamy razem...Głupio tak. Lepsze w takim razie alimenty sądownie, ale ja wiem, że dużo nie dostanę, bo ex mało zarabia i ma wykształcenie gimnazjalne...Z drugiej strony teraz też różnie dostaję, bo on nie ma stałych zarobków, ma taką pracę, że wypłata zależy od tego jak mu pójdzie w danym miesiącu...
Idę kąpać mojego małego marudnika ;-)
 
Ostatnia edycja:
ja juz mam ogarniete przy dzieciach,smacznie spi jedno i drugie,troche posiedze i do wyrka ide
mloda ja na rodzicow ex nie moge narzekac,co chwile cos przynosza dla dzieci dzwonia i wogole,sami przyznali ze nie pogodza sie z tym co ex zrobil i robi,ale nie raz mi rece odpadaja,no ktora z nas nie chciala by miec pelnej rodziny co nie,wiec nie ktore teksty trzeba zaraz obgadac i tyle,a tak jest ok ,chociaz nie wypowiedzileli sie w kwesti malego nazwiska czyli mojego ale mysle ze ex nie wspomnial ani slowa,bo wie ze by mial gadane,a ja mam swoje zdanie na ten temat
no to gratule zabkow i zycze zeby nikos dzienie zniosl ich wyzynanie:)
bezsenna a no ja wlasnie bede chciala ten drugi z mozliwoscia potem krzeselka,bo ten moj jest tylko do 9 kg i chcialam kszeselko do karmienia kupic a tak ten lezaczek i po klopocie:)
przyszla mama ja bym temu mojemu exowi liscia sprzedala doslownie,co za debil mi robi tak po zlosci i co to mu da,ale jak widzisz nie po jego mysli i juz pan jest obrazony,ale to on traci,maly sie zmienia z dnia na dzien jest madrzejszy,nie bedzie przychodzic jego strata doslownie,ale ja jestem cierpliwa poczekam,zobaczymy ile wytrzyma,
a co do porzadkow to ty uwazaj na siebie:)
 
Ostatnia edycja:
Hej kochane samotniaste mamusie!!!

jestem po rozmowie z moim eks. O dziwo pierwsza ze spokojnych rozmow. Zaproponował mi 250 zloty i kupowanie dziecku rzeczy - w sumie do kwoty 400 zloty bo boi sie ze te pieniadze nie beda na malego.Chce podpisac umowe u notariusza(pierwsze slysze) a jesli chce miec pewnosc to zgodzic sie na rozprawe alimentaacyjna i poprzestac na ugodzie. na podobnych zasadach ale zebym miala pewność ze to na nim "wisi". ale jednoczesnie chce miec na papierze ze bedzie widywal dziecko 2 razy w tyg. mam straszny metlik w glowie bo nie wiem teraz co mam robic...czy naleza mi sie jakies dodatki dla matki samotnie wychowujacej dziecko z MOPSU?Chyba Młoda podała podobny link ale z tego co przeczytałam to chyba nic mi nie przysluguje....bo pobralam juz becikowe :/ a ojciec zunal dziecko
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mikusia jesli dogadasz sie ze swoim ex, ze niby dalej jestescie rodzina, to prawdopodobnie bedzie Ci cos przyslugiwalo, ale co i w jakiej wysokosci, nie wiem :/ no chyba, ze bedziesz miala alimenty przyznane, to jako samotna matka mozesz sie starac o rodzinne i dodatki do niego, oczywiscie jesli Twoj dochod na osobe nie przekracza 504zl miesiecznie, a pracujesz czy nie?
Bezsenna kiedys nie trzeba bylo nic przedstawiac w MOPS-ie, ze jest sie samotna matka, pozniej ludzie zaczeli sie rozwodzic na potege i pobierali rozne zasilki, dlatego teraz MY-PRAWDZIWE SAMOTNE MATKI mamy problem z dostaniem grosza od panstwa :-( .... a ja tez chcialam kupic lezaczek, ale jak widzialam to byly do 13 kg :/ teraz mnie zszokowalas ;) zastanawiam sie, ale chyba juz za pozno zeby kupic :(
Katerinka ja jeszcze nie wiem czy to zabki ;) ale na zapas dziekuje ;-) ja podziwiam samotne Matki z 2-jka dzieci, wiem, ze to najwspanialszy dar od zycia, ale jest ciezko ..... na pewno :)
Przyszla Mama wiesdz, na poczatku moj ex mowil, ze woli sam dawac kase, bo nie chce miec nic wspolnego z sadami, a teraz jak zaproponowalam to najpierw powiedzial, ze ok, nie ma sprawy, a za minute dodal "Ja zamykam dzialalnosc wiec jak mam ci placic? Skad mam brac kase?" Dodam, ze dzialalnosc otworzyl dokladnie miesiac temu(wczoraj pisalam chyba ze 2 miesiace temu:sorry: pomylilam sie ) no i nawet jej w gruncie rzeczy nie mial, chyba ze na pismie :) dalej pracowal u ojca w firmie(na czarno) dlatego jakbym w sadzie powiedziala o tym, bo z pewnoscia by sie zapytali skad mial kase zeby mi placic, to bym wsypala jego ojca :/ a wole mu nie robic pod gorke, w koncu za miastem ma domek i robi Nikosiowi piaskownice hahaha :)) Uwazaj tam na siebie!!!
 
na chwile obecna jestem osoba bezrobotna, 2 tyg temu obroniłam mgr. Szukam pracy.Rodzinne juz biore od chwili urodzenia Matusia od listopada te 68 zl.
 
reklama
Z tego co mi wiadomo, do rodzinnego samontna Matka moze sie starac tylko o zasilek dla Samotnej Matki, czyli 170zl, jeszcze wiem o zasilku celowym z MOPS-u tutaj :
MOPS - Witamy na naszych stronach mozesz dowiedziec sie czegos wiecej ;) nie musisz miec ustalonych sadownie alimentow, wystarczy, ze masz status osoby bezrobotnej ;) wiec jesli nie uzyskasz kuroniowki, zawsze mozesz sie do tego odwolac ;)
 
Do góry