reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

reklama
anowi82 a pogoda w szwecji srednio mila. duzo pada, malo slonca. w sumie moge powiedziec, ze typowa dla tego terenu niestety. i robi sie coraz zimniej. dzis deszczu nie bylo i nawet sloneczko swiecilo, ale bylo naprawde zimno (w sumie wiem z relacji, bo na dworku nie bylam). Filipek wrocil ze spaceru z raczkami jak lody. wiec od jutra bedzie nosil rekawiczki. poki co ubieram mu gruba kurtke, bo i tak na nozkach ma rajstopki i spodenki no i wlasciwie po pachy jest w takim solidnym spiworku.
a Tobie sie wcale nie dziwie, ze Martynke ubierzesz w gruby kombinezonik, bo taki Maluszek to juz bezwzglednie musi miec ciepelko.
katerinka111 o tych bolach-skurczach schodzacych z brzucha do ud to ja nic nie wiem. biedna z tym jestes. ja to w ogole nie znam czegos takiego zeby tygodniami miec objawy "tuz tuz przedporodowe" a porodu nie widac. u mnie poszlo konkretnie. w piatek wieczorem gadalam ze znajoma przez telefon i mowie jej, ze na porod sie nie zanosi. rano w sobote budzi mnie bol brzucha a o 12.52 Filipek lezy na moim brzuchu. moja mama tez ponoc nas wszytskich szybko urodzila.
fajnie, ze masz Corcie. normalnie az Ci jej zazdroszcze :tak:
mloda1 agent z tego Twojego exa nie ma co... tak sobie zataic jakby nie patrzec bardzo istotne kwestie...
jeden z tego wniosek - super, ze juz z tym gadem nie jestes. zrobil co swoje - dal Ci wspanialego Synka a teraz niech spada i tyle.
chociaz mysle sobie, ze nie bylo Ci milo dowiedziec sie teraz tych wszytskich rzeczy o ex...
samaa100 to niezle Cie dopadlo chorobsko. dobrze, ze chociaz nasteonego dnia sie wybawilas. nalezy Ci sie :tak:. jak sie Dzidzia urodzi to juz bedzie trduniej gdzies sie wyrwac i pobawic.
moj ex byl ze mna raz jeden u poloznej (tu sie chodzi do poloznej a ginekolog tylko jak cos sie dzieje). kiedy jeszcze bylismy razem nie pofatygowal sie ani razu - bo duzo pracowal... jak bylam w 18 tyg mialam miec USG i poznac plec. mial wtdey ze mna tam isc. ponoc nawet potem mialam dostac pierscionek i takie tam... tylko jakos zamiast tego dostalam od niego wymowienie... na USG nie byl. a jak dostal smsa, ze to chlopczyk to spytal : a moj?
kwoli wyjasnienia- nie mial watpliwosci, ze dziecko jest jego tylko chodzilo o to, ze ja w dzien rozstania mu powiedzialam, ze nie dam mu praw do dziecka. no i duzo wczesniej mowilam, ze Filip bedzie nosil moje nazwisko niezaleznie od wszytskiego. zero jakiejs radosci, czegokolwiek... bylo mi szalenie przykro. potem ponoc obdzwonil pol miasta chwalac sie, ze bedzie mial syna.
i juz po rozstaniu poszedl ze mna do poloznej. chcialam by tam byl, bo mialam nadzieje, ze polozna mu wytlumaczy jaki wplyw na dziecko maja moje nerwy i ze powienien uwazac na to jak mnie traktuje.
wizyte wspominam jako jeden wielki koszmar... sluchal poloznej z kamienna twarza. powtarzal, ze jak dla niego dziecka jeszcze nie ma. ze to abstrakcja. prowadzil kompletnie pozbawiona uczuc rzeczowa dyskusje... potem jak nasluchiwalismy serduszka Filipka - ja mialam usmiechna twarzy, byam jak zwykle wzruszona, ze slysze synusiowe serduszko. spojrzalam na ex a ten siedzial nieporuszony. podczas calej wizyty widzialam jak ex przebiara nogami zeby juz isc. jak pobierali mi krew calkiem wyszedl i czekal na korytarzu. gdy tylko wyszlismy z piana na ustach na mnie wsiadl - ze napuscilam na niego ta babe. i ze wszytskie baby sa ze soba w spisku. a jak uwazam, ze to dla dziecka zle, ze sie denerwuje to mam przestac sie denerwowac...
doprawdy na takie wsparcie liczylam...
 
Ravenalka ajajajajaj zapomnialam oczywiscie powiedziec :) robilam Nikosiowi ten masaz co mi o nim powiedzialas i po 3 dniach nie bylo juz sladu po ropie :-):-):-) DZIEKUJE BARDZO!!! Uratowalas nie tylko oczko mojego synka, ale rowniez moje zszarpane nerwy :tak:
Młoda to się cieszę, że pomogłam i polecam się na przyszłość ;-)
 
Witam dziewczyny:-)ale miałam czytania;-)dziś zakręcony dzień,rano sprawy urzędowe,potem wizyta.................przedłużyli mi l4 do 3.11 i zaczynam się martwić,bo to ponad mc a to jest staż z urzędu pracy a nie etat:-(cóż muszę jutro się zorientować czy już mnie wywalają czy jeszcze nie:-)
Na wizycie...........ehhhhhhhhh moja masakryczna anemia znowu:-(od lipca biorę przepisane żelazo i jaki efekt?anemia większa niż przed ............:-(
oczywiście złapałam mega doła,że będzie coś nie tak i tak dziś marudzę..............

sama100 fajnie,że się pobawiłaś:-)co do exa też mam takie jazdy,że czasem nawet mam ochotę zadzwonić i powiedzieć:"może mamy szansę to poskładać?":-Dale to chyba hormony a nie prawdziwa ja;-)

młoda1 ja po rozstaniu spotkałam się z "teściową" i też się pare rzeczy dowiedziałam,tyle że akurat świadczącym o jego zagubieniu i jeszcze bardziej mnie to dobiło...........więc wolę już nic nie wiedzieć............

krropelka ja chyba tego Twojego z moim poznam będą najlepszymi kumplami:-D
ja też usłyszałam od niego kiedy mu tłumaczyłam,że jak ja się denerwuję to dziecko też cytuję:"temu do dziecka jeszcze daleko":-( a jak mi ciśnienie podniósł na maxa i mu piszę,że mam dość i musimy się rozstać a on,że jasne bo nigdy go nie kochałam i zawsze chciałam się go pozbyć:szok: i pewnie będzie mi lepiej bez niego(a to ciekawe jak on na to wpadł??:-D) to mu piszę,że przeraża mnie samotne macierzyństwo ale nie chcę by maleństwo miało dzieciństwo pełne awantur to błyskotliwie skomentował:"jakie samotne macierzyństwo?przecież jeszcze nie urodziłaś............"

zmykam spać rano muszę załatwić pare spraw,dobrej nocy :-):-):-)
 
Ostatnia edycja:
DZIEN DOBRY!
Anowi Dziekuje Ci bardzo za te informacje, bardzo mi pomoglas :D Jeszcze sie zastanowie czy warto na 100% isc na ta kuroniowke, bo mysle, ze gdybym dobra prace znalazla (czyli nie taka za 1200 brutto :)), to bym poszla pracowac, jesli takiej nie znajde, to pojde na kuroniowke, chociaz na te pol roku :) Lepiej wez ten kombinezon gruby :) Jak u Ciebie pada snieg, to maluszkowi bedzie zimno :( Pierwszy spacer wlasciwie i od razu na taki mroz :/ powinni ze szpitala odwozic karetka na sygnale w zime :) a z tym usg dokladnie tak jest (tylko nie w przypadku mojego ex :)), ale pamietam jak mojego brata(byla) dziewczyna byla w ciazy i w 3 miesiacu poszedl z nia na USG. Wrocil do domu tak zadowolony, ze nie pamietam kiedy ostatnio taki szczesliwy byl :) Caly dzien krzyczal ze bedzie mial dziecko, a pozniej chodzil po osiedlu i wszystkim znajomym mowil ze je widzial :) Juz nie mowie co sie dzialo jak sie dowiedzial jaka plec :) A masaz oczka wyglada tak, ze przeciagasz palcem od zewnątrznego kacika oczka do wewnątrznego, po górnej powiece, a w zasadzie w tym miejscu, gdzie kończy się oczodół i jest oko... czyli tam gdzie przebiega ten kanalik, delikatnie przesuwać palcem, powoduje to przepychanie kanalika. :))
Samaa dokladnie! Mi sie wydaje, ze chlopak zaluje ze nie jest teraz z nami, a do mnie przychodza znajomi i bawia sie z Nikosiem (w sumie jego Mama mi to powiedziala ) :) no coz, mial swoje szanse :) .... kurcze nie masz lekko :( nie dosc ze zostalas sama w ciazy , to jeszcze rodzice nie bardzo to toleruja, ale daj im troche czasu, jesli w ciazy sie nie przekonaja, to po porodzie jak zobacza ta mala kruszynke to jeszcze nie beda chcieli wpuszczac Twojego ex do domu ;)
Katerinka Widze, ze lepiej spedzasz czas niz ja, a jestes pod koniec ciazy i pewnie ciezko juz sie chodzi :/ Gratuluje kuzynowi :D Z alimentami to Ci powiem, ze to sie tak mowi, ze duzo, ale szczerze to ja jeszcze zlotowki nie wzielam na pampersy czy mleko, cokolwiek. Wszystko idzie na szczepienia, do ktorych jeszcze dokladam spora sumke :/ No ale nie moge zadac, zeby mi jeszcze ze szczepieniami pomog skoro mi tyle placi ;) ale wlasnie dlatego chcialam tyle. Nie dlatego, ze jestem pazerna czy chce sobie cos kupowac z tej kasy, szczerze mowiac nawet bym na nia napluc nie chciala :) no ale jak Nikos zachoruje, trzeba bedzie wykupic lekarza, czy kupic do szkoly, do przedszkola (o ile pojdzie), to ex mi juz nie pomoze jakby mi placil 300-400 zlotych, powie ze placi przeciez i ma gdzies nie? Musze myslec na przyszlosc, juz nie jestem sama :))...... wiesz ja sie wlasnie zastanawiam czy by przypadkiem nie zapytac mojego ex czy moze jego siostra przyjsc w czwartek do Nikosia (ktorego w krotce bedzie chrzestna) :) .... ze skurczami to wydaje mi sie ze to przepowiadajace, ale w 100% nie jestem pewna :/ jak dzisiaj sie czujesz? Ja na ktg bylam RAZ, jak mnie rejestrowali do szpitala haha rychlo w czas :) Daj znac co u lekarza!
Krropelka No nie bylo mi milo sie dowiedziec, ale ciesze sie ze juz nim nie jestem :D Nawet nie wiesz jak bardzo :)) Mam nadzieje tylko, ze Nikos sie we mnie wrodzil, chociaz intelektualnie, bo moj ex ma ogromne ubytki :) a nie, przeciez skonczyl gimnazjum :/ o cyzm oczywiscie tez dowiedzialam sie od Tusi, bo ex mowil, ze ma mature :confused2:...... uuuuu Pani kochana, to dopiero wizyta u poloznej :) Dobrze, ze przekaz dotarl do ex, a przynajmniej, ze wlecial chociaz do ucha :laugh2: ale po co faceta zabierac do lekarza, zeby wytlumaczyl jaki wplyw maja nerwy? Wystarczy sie nie denerwowac, a facetowi dac swiety spokoj ;-)
Przyszla Mama a na stazu moja Cie zwolnic? Nie jestes pod ochrona teraz? HAHAHAHAHA dobilo mnie to : "jakie samotne macierzyństwo?przecież jeszcze nie urodziłaś............" Moze on mysli, ze w ogole nie urodzisz? Ty a moze to nie glupie? Nie chcialabys pochodzic w ciazy dluzej? yyyy jakies hmmm 50 lat? :laugh2:
Ravenalka Dziekuje jeszcze raz :D Co bedzie za 3 tygodnie i 2 dni?? :>

Ja tu juz od 6 buszuje, musialam wstac, bo przeciez do tego glupiego ZUS-u musze jechac, a wole z rana, bo wtedy mniej tych babc moherowych tam bedzie ;) Wczoraj sie nie odezwalam bo mnie roznosilo. Bylam u tego glupiego ortopedy znowu na usg bioderek z Nikosiem. Nie dosc, ze musialam jechac zatloczonym autobusem, to jeszcze padal grad, a pozniej lalo jak z cebra, to wchodze do gabinetu, a ten do mnie, ze on w czwartki robi usg (czyli sytuacja sie powtarza), ja mowie, ze w taki pochmurny dzien tu lece z 3 miesiacznym dzieckiem a on mi mowi ze mi nie zrobi usg? Lekarz na to, ze NIE MA UPRAWNIEN ZEBY WEJSC DO GABINETU ZE SPRZETEM DO USG ............. ??????? To kurde kto ma????? Kazal mi przyjsc w czwartek miedzy 10-12. Mam nadzieje, ze nie bedzie znowu lalo! Dziwie sie, ze te baby w rejestracji mnie rejestrowaly. Przeciez nawet jedna dzwonila do mnie zeby przelozyc wizyte i pytala czyna usg czy zwykla wizyta :confused2: ostatni raz tam ide, chocbym miala u innego zaplacic 100 czy ile tam, to i tak wole zaplacic niz gadac z kims kto nie ma uprawnien :crazy: Dobra bo juz ponad godzine siedze i nic nie robie :) ide sie wykapac i jade do tego zusu :/ Pozdrawiam i zycze milego dnia :***
 
hej
Cuda z samego rana snieg z deszczem u nas pada w dodatku wichura ,otwozyłam dzwi na podwórrko to myslałam ,ze mnie powieje:)Oby jutro tak nie było ,bo jutro jadę zawieść mocz i na morfologie a potem w planach zakupy dla dzidzi i dla mnie :)ALe jak będzie pogoda taka jak dzis to jestem spalona na czarno nie da się wogóle isć i nie wiadomo jak się ubrac ????Nie mam butów na zime takich na płaskim obcasie
Siedzę sama w domu nie cierpie tego !
:no:
 
Hejka:-)u mnie też śnieg,deszcz i cholerny wiatr:wściekła/y:a rano znowu wstawać na kolejne badania.

młoda1 Twój ma gimnazjum?gratuluję;-)mój ma technikum,które okazało się podstawówką:-D niegłupi pomysł z tą ciążą;-)porodu uniknę,bólu,nacięcia i szycia..............same plusy,dzięki za radę przemyślę:-D:-D:-D

a jak tam?przybył już jakiś forumowy szkrabik???:-):-):-)

miłego dnia:-)
 
Czesc dziewczyny ledwo zaszlam do domu,taka ulewa i wichura :szok: wlosy mam zarabiste w kazda strone:)
dostalam od poloznej siatke z ksiazka,gazeta ,probkami johnsona,smoczek aventa,sudocream i proszek,:szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok:bardzo mily prezent i sie przyda a ja mam kolejna lekture do czytania,ale pani polozna troszke namieszala bo wpisala mi w karte ciazy 33 tydzien,malo nie spadlam z krzesla,i juz chcialam robic awanture.ona wpisala wedlug miesiaczki i termin mialabym na grudzien,jakies zarty chyba.:wściekła/y:ale lekarz ja wyprostowal! i wiecie co najlepiej jak bym poszla na to usg 4d ale tak nie mam za bardzo juz kasy i jak stwierdzil on by juz nie robil,skoro sie nic nie dzieje a pani sie zamieszala,.......bez komentarza.
no a lekarz mnie zbadal rozwarcia nie mam,to wszystko co mam przepowiada porod i mam sie nastawic na bolesnosc tego,tym bardziej ze mam maly brzuszek,i teraz kazdy dzien jest wazny dla malego jsli chodzi o wage,wiec mam byc cierpliwa i korzystac z urokow wolnosci;-). i dalje dbac o siebie,bo on by sobie zyczyl zeby kazda ciezarna tak wygladala jak ja:-)no i dostalam zwolnienie dalej:)

krropelka faktycznie jego obecnosc przy tobie w ciazy nie dala nic,a teksty ma nieziemskie chlop.oni tylko widza w nas problem a w sobie zadnego i taka prawda i to sie chyba nie zmieni juz....
justysia no musisz uwazac na obuwie bo na obcasie latwo stracic rownowage szczegolnie w ciazy a jeszcze jak snieg dojdzie to wogole,u mnie tez wichura,nie moglam drzwi otworzyc ,br r r
mloda co za tepaki tam,z takim malenstwem w taka pogode na marne jechac,ty sie mozesz rozchorowac a co dopiero maly,oni nie mysla i zero organizacji z tego wynika,'
co do alimentow ja mam 200 i nigdy nie wiem co mam z tym zrobic,w tej chwili na czesc przedszkola idzie,ale i tak sie ciesz ze daje ci tyle
przyszla mama uwazaj na siebie,ja jeszcze w dwupaku:)
gjoasia odezwij sie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć Dziewczyny

Przepraszam,że już po raz drugi Wam tak w wątek włażę,ale mam pytanie.

Mam sporo ubranek po naszej córeczce one w większości są w rozmiarze 68 74 rajstopki ...Były one noszone tylko przez Oliwie.Ubranka nie są zniszczone,zakupione w sklepach HM 5 10 15 i Reserved.Nie mam komu ich oddać a na forum w dziale oddam nie chcę zamieszczać ogłoszenia,bo już większość ubranek w rozmiarze 62 oddałam dziewczynie z forum,a tydzień po wysłaniu osoba która rzekomo ich potrzebowała wystawiła je na allegro :-( Aukcję obserwuję gdyż zawodowo zajmuję się sprzedażą ubranek dla dzieci firmy hm.
Gdyby któraś chciała jakieś zdjęcia rzeczy to piszcie ja oddam je za koszty wysyłki.Gdyby któraś chciała to za 1zł mogę wystawić na allegro,ale oszustką nie jestem :biggrin2:

Mam tez sporo ubrań firmy ORSAY tez noszone tylko przeze mnie.Rozmiary to takie większe 38 40.Ubrania pochodzą z najnowszych kolekcji.

Jakby któraś chciała proszę o wiadomość na PM
 
Do góry