reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

carlaa to powodzenia w realizacji planow ;-)

a opiekunka mi potrzebna bo chcialabym wyjezdzac wczesniej na rynki. teraz wyjezdzalam jak Martyne dalam do zlobka. na rynkach bylam okolo 7rano. handlujacy juz sa porozkladani wtedy a ja dopiero przyjezdzalam.
ale nie dalabym zbytnio rady by zaplacic za zlolbek i jeszcze opiekunke z rana + soboty. a teraz jak pojdzie do przedszkola to 6godz darmo jest to bede mogla te kase dac na opiekunke.

jakos udalo mi sie zlapac darmowego neta to :rofl2: malo kto jest na bb. ide sie kapac i spac. bo rano do pracy.
powiem wam ze ja sie nie nadaje na siedzenie w domu z dzieckiem. dobrze ze jutro poniedzialek. :-D

a wszystkim którzy poniedziałków nie lubią to milego dnia mimo wszystko
 
reklama
anowi myślę że jak chcesz do zasłon tylko to kup jakąś tania, teraz widziałam na broszurce z tesco jakąś w promocji :tak:
 
Dziewczyny przeglądałam to forum jakieś 2 lata wstecz, wtedy co niektóre rodziłyście i natrafiłam na wątek aktu urodzenia. Wiem, że jeśli ojciec nie zjawi się przy rejestrowaniu dziecka w USC to urzędniczka wpisuje tylko imię, które matka poda. A jak było u was? Zapisałyście dziecko tylko na siebie? Ale skoro ojciec się nie zjawi, to jak można go podać w akcie?
 
olajo ja mam w akcie tylko imie ojca co jest rownoznaczne z tym ze ojciec nie znany,jak chce sie miec dane ojca to chyba trzeba sadownie ustalac ojcostwo
 
kurczaki zginął mój wpis :-(
ale to wina mojego kompa jak za długo piszę tak się dzieje a w pracy sto rzeczy w między czasie :-(

Elena wiesz nie wiem czy lepiej żeby dziecko wiedziało czarno na białym że ojcec odszedł, niż by żył w nierealnym świecie że ojciec go bardzo kocha tylko zły los ich rozdzielił... np ja ;-)
ravenalka dobrze że jest dziadek, męski wzorzec, u mnie mały ma tylko 2 baby i pewnei będzie myślał że maszynka do golenia służy do golenia nóg ;-) i u Ciebie krropelka jest wujo a na temat ojca sam sobie Filipek wyrobi opinię niedługo :-)

anowi82 no jeśli nie masz 82 lat to ja jestem starsza :-) ta skorpiony jak ogry mają wiele warstw :-D a nie wierzę niby w znaki horoskopu ale w koło mnie same panny, nawet mój synek panna:tak: szkoda że mieszkasz tak daleko ja cierpię na brak znajomych i że mój nie ma kontaktu z dziećmi choć w sobotę byś małą podrzuciła byś pojechała gdzie tam potrzebujesz a mały by miał towrzystwo ;-)
 
Dziewczyny przeglądałam to forum jakieś 2 lata wstecz, wtedy co niektóre rodziłyście i natrafiłam na wątek aktu urodzenia. Wiem, że jeśli ojciec nie zjawi się przy rejestrowaniu dziecka w USC to urzędniczka wpisuje tylko imię, które matka poda. A jak było u was? Zapisałyście dziecko tylko na siebie? Ale skoro ojciec się nie zjawi, to jak można go podać w akcie?
Olajo jeśli ojciec się nie zjawi w urzędzie, to wpisują Twoje nazwisko i imię takie jakie Ty podasz, może być jakiekolwiek, to nie ma znaczenia, po prostu muszą coś wpisać. Żeby ojciec widniał w akcie urodzenia trzeba złożyć wniosek w sądzie o ustalenie ojcostwa. U mnie tak właśnie było, mimo tego, że ojca mojej M. nie było na żadnej sprawie udało mi się ustalenie ojcostwa, pozbawienie praw rodzicielskich i alimenty.

jaimis :-D adekwatnie maszynki Maja zawsze obserwuje dziadka jak się goli, ale poza jednym dziadkiem ma 4 baby, więc męski wzorzec w naszym domu jest mocno zdominowany:-D
 
ravenalka masz odebrane prawa rodzicielskie ojca? jak wyglądała sprawa???? właśnie się porzymierzam na wiosnę, no i nie płaci alimentów pierwszy raz powinien zapłacić do 15 grudnia i nic, poczekam po 15 lutym zadzonię i dowiem się gdzie mam iść do komornika ... nie sądziłam że nawet do tych groszowych alimentów nie będzie chciał się przyłożyć i płacić jak należy.... no ale jest dorosły jego decyzja wie czym grozi jak nie płaci... nawet nie zamierzam już z nim się kontaktować, po sprawie to wybiegł iuciekł do samochodu zachowanie gówniarza... stare i głupie gdzie ja miałam oczy jak mogłam się tak bez pamięci zakochać w kimś takim???
 
no w sumie to logiczne, że trzeba ustalać sądownie ojcostwo, jeśli ojciec nie chce się zjawić w usc przy zapisywaniu :sorry:
a właśnie jak jest z tymi prawami rodzicielskimi? jak się je ojcu odbierze, to już nie musi płacić?

ravenalka jak Tobie się udało ustalić ojcostwo i pozbawić praw bez stawienia się ojca na rozprawie?
 
Ostatnia edycja:
jaimis w sumie miałam 3 rozprawy, tylko u mnie ojca Majki nie było na żadnej. Zamiast niego sąd wyznaczył kuratora i w zasadzie poszło bezproblemowo, więc tak naprawdę nie wiem jak taka sprawa wygląda jak są obie strony obecne.

Olajo prawa rodzicielskie nie mają nic do alimentów, to są zupełnie osobne sprawy i jeśli alimenty są zasądzone to niezależnie od tego, czy rodzic ma pełne prawa rodzicielskie, ograniczone, czy nie ma w ogóle, powinien płacić alimenty.
Ojcostwo udało się ustalić na podstawie zeznań świadków, a prawa... miałam w porządku sędzinę. Nie miałam jego adresu, sąd go szukał, ale nie znalazł, wiedziałam tylko, że na pewno nie ma go z Polsce. Nie widział nigdy dziecka, nie wie, kiedy ma urodziny, ba, nie wiedział nawet, czy ma syna, czy córkę, do czasu, aż mu powiedziałam. Niedorzecznością byłoby ograniczanie, skoro nie miałabym możliwości np. zdobyć jego podpisu do czegoś tam. No i co ważne, miałam w pozwie zaznaczone, że w przypadku nieobecności pozwanego proszę o wyrok zaoczny, bo podejrzewałam, że się nie zjawi.
 
reklama
revenalka to tez w pozwie bede musiala zaznaczyc ze pod nieobecnosc ma byc rozpatrywane.
Kurcze a ze swiadkami moze byc problem, bo ja zloze u siebie w sadzie sprawe a oni raczej 300 km nie beda chcieli jezdzic.
Szkoda ze na pismie nie mozna miec tych zeznan, bo jakos nie licze ze dupek sie zjawi, no a moze... ale bylabym zaskoczona gdyby uznal dziecko sam z siebie. O nazwisku niech i tak zapomni.


Dziewczyny jak sie rozliczacie z pita to komu przekazujecie jeden %??

 
Do góry