reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

hey...mam ciezka sytuacje w domu i chcialabym sie stad wyprowadzic...mam 500zl alimentow...czy ktoras z was bylaby chetna wynajac ze mna jakies mieszkanko....pokoj....i na zmiane bysmy chodzily do pracy....jedna by sie zajmowala dziecmi a druga do pracy i tak na zmiane...zalezalo by mi tak w okolicach Zielonej Góry...jak ktoras tez ma ciezka sytuacje to prosze o kontakt na gg 34609069

Dziewczyno nie balabys sie zostawic swojego wlasnego dziecka z obca kobieta ktorej totalnie nie znasz???????????
 
reklama
Orchidea ja sie zgadzam z Toba, bo sama tez bym sie bala tak zrobic, ale...Przeciez duzo rodzicow tak robi zatrudniajac nianie :) Mi do tej pory sie nie zdarzylo zeby rodzice zrobili wiecej niz 1 dzien adaptacyjny - zwykle to sie sprowadzalo do godziny-dwoch. Przychodza, rozmawiaja i nastepnego dnia sie decyduja i przywoza dziecko. To w sumie tak samo, bo tez nie znaja mnie wtedy na dobra sprawe. Wydaje mi sie, ze jakby juz z nia sie poznala i mieszkala tydzien-dwa to i tak duzo lepiej ją zna niz wiekszosc rodzicow swoje nianie na poczatku ;) I vice versa swoja droga.

A ja bylam w MOPS zalatwiac fundusz (slowo daje, tyle papierow tam zosatwilam, ze chyba przekladaja sie na jedno solidne drzewo ;) Pani byla mila i pomocna, powiedziala, ze dane rodzicow sa tylko informacyjnie i ze na poczatku kwietnia powinna przyjsc decyzja i pieniadze za marzec i kwiecien. Oby nic sie nie sypnelo po drodze...Aczkolwiek powiedziala, ze bez adresu nie beda scigac eksa, ze moge sama isc na policje jak chce, ale pewnie prokuratura umorzy. Czy oni nie moga po prostu nazwiska i numeru paszportu dodac gdzies do bazy i czekac az np bedzie przekraczal granice z Polska?? To po grzyba nas tak sprawdzaja na lotniskach, jesli nie po to wlasnie zeby wyluskac osoby ktore maja jakies problemy z prawem?? Zwiatpilam - teraz juz sama nie wiem czy isc na policje czy nie. Liczylam wlasnie na to, ze go zgarna z granicy jak bedzie probowal przyleciec, a tu sie dowiaduje ze to nie takie proste ;] I co mam niby zrobic jak kiedys zjawi sie na moim progu jakby nic sie nie stalo??
 
Hej!
Ja tam tez ciesze sie, ze nie musze latac po sadach :) Nie jestem tak twarda jak Nasza Katerinka, pewnie po kazdej rozprawie (i pewnie tez tydzien wczesniej) bym sie strasznie denerwowala :-D
Mam pytanie do Was, czy wiecie moze, czy w kwietniu sie sklada znowu papiery o zasilek rodzinny i wychowawczy? Kuzynka mi suszy glowe, ze mam zaczac zbierac papiery, a mi sie wydaje, ze nie trzeba tego zalatwiac, na stronie MOPS to sie tylko dowiedzialam, ze drugi sektor otwarty jest we wrzesniu, chocby dzieki temu moge pomyslec, ze jednak tylko we wrzesniu sie sklada, bo po co otwierac drugi budynek dla interesantow? :/ ja juz sama nie wiem :) Prosze o rade :D
A co do nian, mysle ze chyba bardziej sie je sprawdza, sama pewnie bym sie bala zostawic dziecko obcej osobie, ale rozne sa sytuacje. Jesli musialabym sie dzis wyprowadzic, to chyba tez bym tak szukala :) Przeciez nie tylko ja musze miec zaufanie do tej drugiej kobiety, ale tez ona do mnie, bo i ja bym zostawala z jej dzieckiem :) ale ja sie na to nie pisze hehe
Charlene niebawem Twoja Sara bedzie miala 2 latka :O ale tezn czas leci!!!
 
Ostatnia edycja:
charlene ja byłam wczoraj, na szczęście zdążyłam jeszcze w marcu i liczę w kwietniu na wyrównanie, ale zastanawiałam się jak to będzie, bo pisałyście o tym wcześniej i u mnie nie było dużo papierów, tj. do zasiłku + wyrok i pismo od komornika no i ja nie podawałam żadnych danych moich rodziców. A tak adekwatnie braku adresu, masz inne dane i też mnie to zastanawia, bo na fundusz idzie kasa z budżetu państwa i przecież ktoś to musi oddać, tak łatwo by to nie przeszło wydaje mi się. Mi komornik powiedział, że jeśli dostanę już alimenty z funduszu to dopiero uruchamia się kolejna procedura, ta głębiej poszukiwawcza, że tak powiem... ale jak faktycznie to wygląda - nie wiem.
młoda wrzesień październik jakoś, w kwietniu nie bardzo ;-)
 
charlene ja byłam wczoraj, na szczęście zdążyłam jeszcze w marcu i liczę w kwietniu na wyrównanie, ale zastanawiałam się jak to będzie, bo pisałyście o tym wcześniej i u mnie nie było dużo papierów, tj. do zasiłku + wyrok i pismo od komornika no i ja nie podawałam żadnych danych moich rodziców. A tak adekwatnie braku adresu, masz inne dane i też mnie to zastanawia, bo na fundusz idzie kasa z budżetu państwa i przecież ktoś to musi oddać, tak łatwo by to nie przeszło wydaje mi się. Mi komornik powiedział, że jeśli dostanę już alimenty z funduszu to dopiero uruchamia się kolejna procedura, ta głębiej poszukiwawcza, że tak powiem... ale jak faktycznie to wygląda - nie wiem.
młoda wrzesień październik jakoś, w kwietniu nie bardzo ;-)
wtedy komornik sciaga twoje alimenty i dlug funduszu,jak ex nie placi to urzad wnosi do prokuratury o uchylanie sie,a ty dostajesz na policje powiadomienie,oni pytaja jak sie sprawa ma i czy wnosisz dochodzenia o uporczywe uchylanie sie
nie wiem jak to dalej idzie,bo ja powiedzialam wtedy,ze pomagaja mi rodzice i pracuje,ze jakos sobie radze,to wyszlo nie ma podstaw??? ze jesc mamy co, o wniesienie uporczywe uchylanie sie,pozniej po zastanowieniu ze jednak moglam wnosic o uporczywe,ale jak sie jest pierwszy raz na policji i kaza ci skladac wyjasnienia to czlowiek nie wie co powiedziec
 
Ostatnia edycja:
Mozi to by sie wszystko zgadzalo, tylko on nie mieszka w Polsce a ja nie mam adresu..wiec nie wiem czy bedzie im sie chcialo w ogole cos robic...

ravenalka ja tez jeszcze pedzilam, zeby w marcu zdazyc :) ALe zasilek chyba zaden mi nie przysluguje skoro od maja wyjdzie 725 dochodu na osobe - jeno fundusz :) A i tak bede myslec co zrobic z ewentualnymi nadgodzinami, zeby mi sie nie wliczaly, bo pewnie troche ich bedzie.

mloda noo, sama sie zastanawiam kiedy to zlecialo :) Prezent "rodzinny" na urodziny juz sie robi - bedzie miala drewniany plac zabaw w ogrodku (u nas do kazdego porzadnego placu daleko) - zjezdzalnie, domek, piaskownice i hustawke. Moj tata juz malo nie padl jak zaczal kombinowac, gdzie to ustawimy...Bo nasz ogrod nie jest za duzy :) Ja jeszcze jej skombinuje jakis plecaczek do przedszkola - na 100% z ukochaną Dorą ;) A u rodzicow w szafie widzialam przypadkiem jakies ksiazeczki zachomikowane :) W ogole, moje dziecko ostatnio prawie kazda ksiazke ktora czytamy (a jest ich sporo)mówi na pamiec - omija slowa, znieksztalca ale tresc leci jak powinna. Najlepsza jest w wierszyku o warzywach - ja zaczynam "lecz pietruszka..." a moje dziecie z jakims litewskim zaspiewiem- "s tą jes gozej.. buada, chuda, pać nie moze..ao feuel wesn seuel"..Musze to nagrac jakos bo padam ze smiechu za kazdym razem..Tylko moje dziecko zawsze sie peszy jak widzi kamere.
 
mloda a do kiedy masz wychowawczy???????? masz to na decyzji o nim,ja mam do 31 lipca tak jak mam umowe,jesli dostane dalej umowe to na 3 tygodnie przed musze zaniesc i bedzie na biezaco,a jesli nie to po prostu przestaja wyplacac:)
 
Hej!
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, tak myślałam, że nie trzeba iść tam w kwietniu ;)
Katerinka ja też mam wychowawczy do końca lipca, ale później chcę iść do pracy, a jak znajdę coś wcześniej, to chcę pójść wcześniej, bo nie będę przecież szukać pracy na ostatnią chwilę ;) no a jeśli nie znajdę pracy (zaczynam poszukiwania od czerwca), to prawdopodobnie wyjadę do Braci do UK :)
Charlene super prezenty wymyśliliście! Sara będzie miała pewnie wiele radości z czegoś takiego! No i na pewno nie rzuci tego w kąt jak zwykłe, małe zabawki, bo choćby na taką ślizgawkę, to dzieci lubią chodzić nawet jak są już dużo większe :) U mnie też nie ma takiego placu zabaw typowo pod małe dzieci, ewentualnie są takie koniki, na których dziecko może się "bujać", ale to tylko tyle ... no i chuśtawki oczywiście ;) ale tak, to raczej nic nie ma, niby taki cywilizowany świat, a najważniejszych rzeczy nie ma ..... ale gdzie się nie odwrócisz, tam stawiają nowe bloki :/
 
reklama
Do góry