reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Tez nie rozumiem po co piszesz ze cos ci daje.Nie masz takiego obowiazku informowania.

Moja ewa tez podobnie sie zachowuje.Jeszcze nie chodzi ale uwielbia ksiązeczki jak jej czytam.Potrafi podac mi jakas wybrana i dopomina sie czytania.Potem na obrazkach pokazuje gdzie jest jakie zwierzatko.Pluszaki tez po nazwie potrafi odpowiedniego przyniesc.Szczotki troche jej sie mylą:))bo do zebow malutka to chce glowke czesac a do do wloskow to pcha do bużki:))Tez pokazuje czesci ciala,casem malo mi oka nie wydlubie jak zapytam ja"gdzie mama ma oko?"

No i okropny z niej narcyz,hehehe.Uwielbia przegladac sie w lusterku a jak swoje foto zobaczy to ściaga ze stolika i caluje.Do kompa tez sie przyssie i obslini swoja podobizne.
No i ciagle musi cos je grac,radio nauczyla sie sobie wlanczac.Jak wyloncze bo mam dosc to krzyczy i sama spowrotem wlancza.
I jeszcze dodat ze aparat fotograficzny uwielbia.Zaraz fajne minki strzela i pozy sobie ustawia.Na zapas oczka mruzy bo boi sie lampy,hehehe

No pocieszne sa takie mauiszki.I takie kochaniutkie:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
carla swietnie razem wygladacie, super ze tak Ci sie uklada :)
Orchidea kurcze, takie babska to sa wszedzie!! Nosz co jej tak zalezy, ze sie wpieprza...A Mlody zdolny facet rosnie :) To juz taki bardzo fajny wiek, jak juz nie jest dzidzia tylko maly czlowieczek. Sara dopiero teraz sie nauczyla pic z normalnej szklanki, zeby sama trzymala i nie zrobila z siebie miss mokrego podkoszulka;) Czesci ciala dzieciaki szybciorem lapia, bo maja blisko - pokzauj mu wszystkie, to zapamieta wszystkie. Takie jak nadgarstek, broda, policzek, pępek, kostka tez...Zapamieta :p Mlodej jeszcze pokazywalam pluca, serduszko, mozg, zoladek..To tez pamietala.

CO do grypy - u nas tez wszyscy choruja. My tez chorowalysmy, bylo niefajnie, ale ciesze sie ze juz po. Mozesz sprobowac jakos wzmacniac go, ale jak sie zetknie z wirusem to moze mimo wszystko zlapac.

A ja dzisiaj wrocilam do domu, moje dziecie wita mnie tradycyjnym "helou" i slysze z tylu teatralny szept cioci "co mialas mamie powiedziec?". Mloda mysli, mysli, mysli...I sie drze "kofam mamusie!!"..Lezka w oku :)
A z ostatnich postepow to wlasnie nauczyla sie sama pic z kubka, liczyc do 10 i nazywac cyfeki (chociaz czasem jej sie cos tam pomyli), nazywac czesc literek, i w koncu alleluja - nazywac kolory. No i zaczelysmy czytac dwuwyrazowe wyrazenia bo za cholere nie chce juz na pojedyncze patrzec. No i potrafi juz rzucic balon do gory i zlapac - bo wolno spada :p

A ja przechodze na diete - przyszedl zamowiony stroj kapielowy i za 2 kg mniej bedzie idealny :)

Rosi o taak, pamietam. Jak Sara zaczela pokazywac oko, to palec w tymze mialam co chwile...Bolalo, oj, bolalo :)

Poradzilysmy sobie juz tez ze spaniem. Chyba po prostu wyobraznia zaczela jej pracowac - widzialam po zabawach ze cos tam juz udaje ze klocek jest kapeluszem czy bawi sie w przyjecie i udaje ze je ciasto - no i chyba zaczela sie bac ciemnosci. Od kiku dni po prostu siedze kolo niej w ciszy i coraz bardziej sie uspokaja i coraz szybciej zasypia. Moze w koncu znowu bedzie sama zasypiac, jak zobaczy ze jest bezpiecznie i spokojnie. Zaluje tylko ze tak dlugo meczylam nas obie i nie wiedzialam jak jej pomoc i co sie dzieje :/
 
Ostatnia edycja:
Hej mamuski :) super te wasze pociechy :) takie madre;) ale wiadomo ze to wszystko po mamusiach maja;]

A u mnie hmm od paru dni wieczorami boli mnie dol brzucha;/ mniej wiecej tak jak podczas okresu wiec to moze znaczy ze juz niedlugo urodze;p heh w sumie nie wiem ale nie moge sie juz doczekac...;)

kurcze przez ostatnie mc myslalm ze juz sie wyleczylam z exa a im blizej porodu jestem tym czesciej o nim mysle...;/ fakt, faktm nie placze juz przez niego bo wiem ze to nie ma sensu ale on siedzi mi w glowie i wcale nie moge go z niej wygonic;/ dobrze wiem ze on ma mnie i moje dziecko gdzies a chyba w glebi serca chce wierzyc ze jeszcze sie zainteresuje mala ;/ tylko przeciez pan tatus zrobil juz dzidzie kolejnej ;/
 
Dzis kolejny zaje*ty dzien...
Moj brat jakas shize zalapal..nie wiem o co mu zaczelo chodzic zaczol sie mnie czepiac jak rzep psiego ogona..Popil sobie z kumplem i zaczol do mnie sypac teksty w stylu
"wez sie za robote lepiej a nie w domu siedzisz i nic nie robisz" " jak dlugo masz tak zamiar?" " no bo ty nie wiesz co to normalna praca" ..:szok: "teraz jestes u rodzicow i co fajnie nie? masz gdzie mieszkac a co jak nie bedziesz i sie skonczy gdzie wtedy pojdziesz?":szok: "ty myslisz ze co ze naiwny dawca bedzie placil ciagle?":szok:

Dziewczyny myslalam ze pierd* tam tak jak stalam mialam ochote mu w pysk dac!!Moja mama zaczela mnie bronic i pytac sie go co on za bzudy gadal ale nic do niego nie docieralo i w kolko swoje..Ot to sie nazywa "kochany" braciszek..dodam ze ma 21 lat i od jakis 3 miesiecy zalapal prace i ma 4 tys miesiecznie i nie wiem czy mu jakas palma odbila z tego powodu czy co.. No szok mowie wam tak sie wkurzylam ze mialam ochote dac mu w morde i wyjsc z domu... Mowilam do niego moje zycie moja sprawa nie wpierdzielaj sie nie utrzymujesz mnie i bede robila co mi sie podoba zapomniales jak siedziales bez pracy i mama cie utrzymywala? Jak grochem o sciane...Ale jestem wsciekla!!!!!!!!!!!!:angry:mam ochote krzyczec i plakac z bezdradnosci..
 
Carla,wystarczy jak poswiecisz jej troche czasu.Pobawisz sie w nauke to szybko zalapie co i jak.
Taki male dzieci w mig łapia co sie do nich mowi a nawet nasladuja niektore czynnosci.
Mi ewa zaczela sama probowac sie czesac jak pokazalam jej lale ze po glowce ją czeszę i moment sama sie po glowce szczotka ciagala.
Albo jak ja ubierasz czy kąpiesz to tlumacz ze to jest glowa a to brzuszek albo pepek.
Ja swojej nieswiadomie tak tlumaczylam i z czasem zalapala.
Poczytaj jej bajeczki,ksiazeczki z obrazkami i pokazuj gdzie co jest.Dzieci sa chlonne wiedzy i nie zauwazysz kiedy a tez bedzie pokazywala gdzie co jest:)

Moja tez prawie nie mowi,jedynie mama,baba ,tata i cos spiewa po swojemu:)No i od niedawna zaczela mnie łyzeczka karmic podczasd swego jedzenia.Ja ją karmie a ona ma łyzke druga w swojej rączce i nabiera z talerzyka i mi do buzi wklada.Hehehehe.
 
my bylismy u dermatologa i atopowe zapalenie skory poki co,wiec nie ogarniam tych diagnoz, a ja mam zapalenie krtani,dzis zaniemowilam:wściekła/y: dostalam antybiotyk i przez 5 dni nie mam karmic cholera ja nie wiem jak to kubus zniesie
a co do wyczynow dzieci KUBUS usilnie chce jest sam lyzeczka i obiad po prostu jest udreka,ja mu nakladam a on pach do buzi i zje co ma i lize to lyzeczka do blysku i stuka mi w misce jak jest koniec:-) i tylko chce ze szklanki pic jak widzi i wszedzie by jadl,apetyt mu wrocil po chorobie a mala krzyczy mamo on chce ode mnie,wez go :-D
wszedzie wchodzi,wysypie klocki i odwroci pudlo i staje do klamki,wlancza kompa i wciaz slucha muzyki,w kolko zmienia sobie sam plyty i densi,
a jak cos chce to mi na migi pokazuje wszystko i uzywa slow ech,ech z takim akcentem smiesznym jakby zdziwionym ale rzadzi

carla :-)no jak rodzinka z obrazka a widzisz jeszcze rok temu pisalas takie rzeczy przeciwne a teraz jest jak w bajce
orchidea ale skoro ten twoj nie jest wpisany w akcie to po co ty im mowisz ze ci daje?????? ich to powinno h,,obchodzic,zreszta mops taki jest wiec jak sie nie wyklocisz to nic nie zalatwisz chyba ze jest normalne osoba tam
po pijanemu jak twoj brak kazdy jest madry,powiesz mu ze pojdziesz do pracy jak sie zajmie malym i ci ja znajdzie:-) i niech sie wali
rosi a jak ewa lepiej sie czuje? dostalas kase i czy sie udalo z tym lekarzem

ACHA I NAJWAZNIJESZE EX DO MALEJ SIEDZI!!!!!!!!!!!!!!! LEPSZEJ WIADOMOSCI NIE MOGLAM DOSTAC ,WIEC PARE LAT SPOKOJU MAM,i tak zadnego z niego pozytku nawet dla dziecka ..
 
Ostatnia edycja:
A tak myslalam ostatnio o twoim Kubusiu,czy lepiej czy ok.Bo tak milczalas.Ale ciesze sie ze ok,bo bidulek sie nacierpial.Ja to tak panikuje jak mi ewa zachoruje ze szok.

Tak,przelozylam na kilka dni poźniej i przyjeli:)No alergolog tez potwierdzil ze to ASZ ale ze nie w takim strasznym stopniu wiec jest nadzieja ze moze szybko sie pozbede problemu.Przepisal wkoncu upragnione mleczko bebilon pepti i dieta bezbialkowa i wolowiny zero i kurczaka ani jajek i soji nie wolno.Reszt owocow czy warzyw powoli wprowadzac jak skora sie poprawi i obserwowac.No i zyrtec i masc jakas.Pytalam czy sterydowa bo nie chcialam sterydowej to powiedzial ze to malo ma sterydow.No i narazie skorka sie poprawia:)
Tylko teraz nie wiem jak z tym mlekiem.Bo przepisal tylko 2 puszki i juz mi sie konczy a nastepna wizyta dopiero w czerwcu.Wiec czy moge isc do pediatry i poprosic o recepte na to mleko?????

A z MOPS to czekam decyzji,zlozylam co i jak i dopiero w polowie lutego sie dowiem czy przyznali.Mysle ze za styczen nie dostane,nie wiem.Bo jeszcze nie wplynelo a mialo wplywac pod koniec miesiaca.A moze w lutym bedzie wyrownanie???Zobacze.Jak nie dostane kasy to krucho bedzie:(
 
rosi mi powiedziala ze oni zle diagnozowali kubusia i te leki mu szkodzily i tak na niego dzialaly,a mala dostala i nie mam sie dziwic bo w kazdym wieku mozna dostac azp.wiec nie wiem sama,kubus wrocil do formy i ordzi za czterech i rzadzi w domu:) nacierpial sie a teraz jest znow szczesliwy
co do kasy na pewno dostaniesz bo dochod ci nie przekroczy z alimentami a nadplaca ci od tego miesiaca w ktorym skladalas wniosek,
u mnie w przychodni wiem ze idziesz zostawiasz recepte i mozesz sie dogadac max do 6 puszek i na drugi dzien recepta gotowa,bo tak bedziesz biegac
 
a ja nie mam czasu na przeczytanie Was kochane, aż mi głupio, że wchodzę na chwilkę i przeważnie się chwalę... Czy Wasze niemowlaczki też Was tak pochłaniały ? jeszcze moja to ostatnio cierpi na bezsenność ;p

Dziś Zuzu kończy miesiąc :) zleciało, nie wiem kiedy.

Kochane obiecuję nadrobić zaległości od razu kiedy będzie wolniejsza chwila, a mój aniołek przyśnie :)
 
reklama
Rosi 2 opakowania?? Pogrzalo ich :) Katerinka ma racje, moga przepisac do max 6 puszek, u nas tez sie dzwoni do przychodni i za kilka godzin jest recepta do odebrania. teraz juz wiedza ze Ewa jest uczulona, to nie powinni robic problemow. Przeciez nie bedziesz ciagle latac po recetpe.

A btw, w Lidlu jest promocja na Pampers Active baby - 39zl za ta duza paczke (bodajze 72 sztuki na rozmiar 4). Dosc niedrogo jak na pampersy. Ja poki co nie kupuje bo mam spore zapasy, a Mloda juz tylko na noc i na drzemke. Wczoraj miala inauguracje bez pieluchy poza domem i poszlo dobrze :) Zawolala i nawet sie nie posiusiala.

katerinka Kubus pewnie nadrabia kalorie po chorobie :) Mloda tez dzisiaj mi wrzaski urzadzila w dzien, pol godziny uspokajalam...Dopiero jak zjadla to sie uspokoila, ale kto by sadzil ze jest taka glodna!! Byla godzine po lunchu. Tez teraz jak wyzdrowiala je za troje :)
 
Do góry