reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samopoczucie przyszłej mamy ;)

Ja słyszałam żeby trzymać nogi wysoko ale ja nie umiem leżec wogóle na plecach wiec jak mam w iinej pozycji dać nogi wysoko?? :p ah szkoda gadać!!
 
reklama
Kobietki, ale mi ulżyło....weszłam tutaj, żeby napisać, że od kilku dni tak mi puchną nogi, że kostek nie widać... ::) a Wy też macie taki sam problem...nie to, że się cieszę, że też cierpicie, ale, że to chyba normalne i nie ma co się zamartwiac.....a że wytrzymac nie można ...to inna sprawa...ja jak się położe na plecach to mi ciężko oddycjhać...macica naciska na przeponę....gina też się pytałam czemu osttatnio mam znowu nudności i wymiotować mi się chce....i powiedział, że to normalne bo macica jest już duża i naciska na narządy wewnętrzne....
 
ja się bardzo cieszę że na razie to puchniecie mnie nie dopadlo. pamiętam ze w poprzedniej ciąży miałam nogi do kolan tak napuchniete ze normalnie ich nie poznawalam.
Mycho spróbuj dużo wypoczywać, wiem ze to ciażko ale sprobuj, Niestój za dużo, jak odpoczywasz to nózki staraj sie ukladać co najmniej w lini prostej. Ech, współczuję
Acha i jak puchniecie to zmniejszcie ilosć soli w diecie, ona zatrzymuje zbyt dużą ilosć wody a żeby ja wypłuckac to trzeba (paradoksalnie) pic dużo wody, nawet do 2-3 litrów dziennie.
 
Ale faktycznie mogę polecić moczenie nóg w zimnej wodzie ale bez soli. To pomaga!!!! ja jetsem w pracy i nogi mnie tak bolały że nie umiałam buta założyć, poszłam więc do kibelka i tam (mamy taki schowek sprzątaczki) wzięłam miskę, nalałam zmnej wody i zamoczyłam nogi!! dziewczyny mówię wam BAJKA! ;D ;D mi to naprawde pomogło!but założyłam bez problemu!! sprawdzcie same!!
 
Wiecie co z tymi nogami to też trzeba oważac bo to jedna z oznak zatrucia ciążowego.Ktoś mi tak kiedyś mowił ale nie wiem jakie są jeszcze obiawy.
Tak więc pilnujcie się!!
 
cleo28 pisze:
pic dużo wody, nawet do 2-3 litrów dziennie.

Łooo,ja pije jeszcze wiecej hehe. :D

A moje samopoczucie dzis superaskie. :D Mam wolne,wiec od rana pochodzilam sobie po miescie,po badanku obciazeniowym w poszukiwaniu jakichs ladnych rajstopek dla mojej Zuzienki,ale nic niestety nie znalazlam,co by rzucilo mi sie straszliwie w oczy. Chyba jakas wybredna sie zrobilam. :p Za to kupilam 2 pary bucikow - paputkow z taka naciagana jakby skarpetka. ;D Rozowe z kokardeczka i blekitne z motylkiem. :D Cud miod! ;D Poza tym dostalam polarkowa kurteczke zieloniutko - biala z misiem i rozowe spodenki - bojoweczki jejuuuu. ;D
Na popoludnie zaplanowalam sobie szalenstwo po lumpeksach w poszukiwaniu sukieneczek dla siebie na upalne lato,no i jakiegos stroju kapielowego,zeby miec na urlopowy wyjazd nad jeziorko. ;)
Na dodatek dowiedzialam sie,ze bede miala tylko 4 dni urlopu,wiec nie ma to tamto,biore jeden dodatkowy dzien bezplatnego,zeby jak najdluzej posiedziec nad woda,ahhh. :D Doliczyc weekendy,to bedzie 9 dni,ualala,szalenstwo! ;D

No,a poza tym to dzis...
zaczal Nam sie 7 miesiac! ;D ;D ;D
 
Mychus,dziekujeMY! :-*

W ogole przypomnialo mi sie,jak wczoraj wieczorkiem polozylam sie do lozeczka,jak zwykle na prawym boczku i myslalam,ze padne. :D Czulam,jakbym cos miala pod brzuszkiem... Jakby mi sie jakos posciel zawinela,albo jakbym lezala na pilce,hehehe. :D I nagle zaczelam dostawac potezne pukniecia i to takie,jakby niewiadomo jak duza piescia/stopka byly przykladane. :D Polozylam sie na plecach i zaczelam przesuwac Zuzie w brzusiu - jaaaakie smieszne uczucie,jak tak sie "przelewa" Ktos w srodku,ze az brzusio pagurkow dostaje,hihihi. :D
 
Hej Mamuski
Dawno mnie juz nie bylo wow widze ile nowych zeczy przybylo no i tagze nam przybylo...
kazdy gdzies sie wybiera :) ja tagze ale za 2 tygodnie jade do swojich rodzicow do New Yorku juz sie nie oge doczekac bo mamy pare imprezek za jedno wyprawko.. kolezanka moja sie hajta 1 lipca strasznie sie ciesze bo zobacze wszystkich znajomych no i przedewszystkim mojo mame ukochano ( nie ma jak to mama :) ) a puzniej ja mam urodzinki no i dowiedzialam sie w sekrecie ze bede miala Baby Shower mama robi tylko udaje ze nic nie wiem hihihi :laugh:. ale milo ze jeszcze ktos o mnie pamieta w tym NY.. a miedzy czasie wybiezemy sie z mezulkiem nad Ocean... szczeze mowioc ja tego akurat nie lubie wole baseny no ale maz zakomunikowal mi ze trzeba isc nad ocean wiec pujde ::)
ogulem sie dobze czuje tylko osoatnio widze ze jem zaduzo nie wiem co sie dzieje ze mno jestem jak srunia bez dna.... mam nadzieje ze nie utyje jak slon....
dziewczyny powiedzcie mi ile mialyscie USG razy robione bo ja zaledwie 2 pierwszy ras jak bylam w 8 tygodniu ciazy i ostatnio przed swietami Wielkanocnymi, i wtedy niby pani doktor mi powiedziala ze na 80% to dziewczynka ale ja chce wiedziec na 100% zwlaszcza ze teras bede miala Baby Shower i wszyscy juz mi kupujo wszystko rozowiutkie wiec nie chciala bym sie zawiesc jak moja Bratowa, 3 razy lekaz powiedzial ze dziewczynka no i oczywiscie wszystko bylo dla dziewczynki a tu nie spodzianka siuraczek sie urodzil, no i co wtedy z bratem musielismy jechac do sklepu i nakupowac niebieskich ciuszkow dla siuraczka hihih a ruzowiutkie musielismy pochowac do karotonikow a taka szkoda byla,, ale dobze sie zlozylo bo za rok zaszla w cioze i tym razem dziewczynka :D czy teras Gin powinien zobaczyc jeszcze jedno USG czy jeszcze zawczesnie??
pozdrawiam i zycze milego leniuchowania
 
reklama
Kurcze ja mam to samo co pisała Aga nudnosci i wymioty (ale teraz juz przynajmniej wiem od czego one sa) oczywiscie nogi puchna.
No i dół brzucha strasznie mnie boli ale ponoc to normalne bo macica rosnie.
Dzis byłam u lekarza medycyny pracy no i kurcze nie chciała za bardzo mi wypisac tego swistka ze jestem zdolna do pracy bo cisnienie miałam za niskie ale kurcze jaka pogoda przy takiej pogodzie to chyba normalne miec takie cisnienie.
Ogólnie to w miare sie czuje tylko z dnia na dzien brzusio wiekszy :) ale to dobrze bo Julka rosnie :)

Pozdrowionka Mamuski
 
Do góry