reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sałatki i inne lekkie przekąski:)

reklama
I zrobilam te nalesniki z farszem choc troche zmodyfikowalam z nudow :-)
Farsz:
* dwie piersi z kurczaka
* jeden maly brokul
* szpinak
* 3 zabki czosnku
* dwie lyzki masla
* pol kostki twardego sera feta
* przyprawy jakie kto lubi
Ciasto nalesnikowe:
* 2 jajka
* lyzka oleju
* 2,5 szklanki mleka
* maka
Do obtoczenia:
* jajko
* bulka tarta

I tak mialam zamiar zrobic to w nalesniku polac sosem i koniec ale jak juz pieklam nalesniki stwierdzilama a zrobie cos ala krokiety zawinelam farsz w ciescie obtoczylam w jajku bulce tartej i na patelnie pycha wyszlo



 
Hmmmm mnie tez ostatnio naszlo na naleśniki,
wczoraj robiłam krokiety z pieczarkami wyszly mniam mniam :)
tylko ze ja wszystkie proporcje na oko daje wiec moge powiedziec tylko ze ciasto na nalesniki to tak mniej wiecej: mleka ok 0,5 litra , 0,4 litra wody, mąka nie wiem ile ale z 2/4 torebki bylo, 2 jajka, 2-3 lyzki oleju i sol. Mi wychodza takie sprezyste i nie rwące sie:-)
Farsz: pieczarki 0,4 kg + 2-3 cebulki no i przyprawy (nie pamietam jakie dodaje, ale zazwyczaj jest to bazylia, lubczyk, pieprz, majeranek, sol) - farszu na ilość nalesnikow wyszlo za malo :-(
Nalesniki sie robi standardowo ja wrzucam wszyskto na raz do robota kuchennego i jak sie wszystko wymiesza to jest ok,
Farsz: najpierw cebulke obrana scinam w robocie kuchennym na duzych dziurkach, wrzucam na patelnie, w miedzyczasie wrzucam pieczarki do robota na duze dziurki i do podsmazonej cebulki dodaje - przykrywam pokrywka dodaje przyprawy posypuje 2 lyzkami maki , mieszam kilka razy i gotowe.
robie krokiety, obtaczam w pozostawionym ciescie i podsmazam, moj R uwielbia takie krokiety.
 
Ostatnia edycja:
Klavell wlasnie sobie wydrukowalam przepis poniewaz zostalo mi sporo nalesnikow zrobie dzisiaj twoj farsz i zobaczymy czy smakuje tak dobrze jak wyglada :-)
 
Klavell uwielbiam Cię z to jak pokazujesz nam swoje gotowanie:-D I podziwiam za kulinarne ambicje. Pewnie gdybym miała dla kogo gotować w tygodniu to też bym szalała,a dla same siebie to nie bardzo są chęci
 
agulka, znow wyprobowalalm twoj przepis tym razem na zupe porowa. musze powiedziec, ze smaczna, bo nawet moi wybredni towarzysze zycia zjedli ze smakiem:-):tak:
 
Dermatolog kazała odstawić drób, a kurna praktycznie tylko drób przyrządzam:szok::wściekła/y:Znacie może jakieś łatwe i szybkie dania z wieprzowiny, wołowiny i cielęciny? Bardzo lubię gulasze, ale chciałabym przygotowywać je w domowym sosie, a nie kupnym.:sorry2:
 
Dermatolog kazała odstawić drób, a kurna praktycznie tylko drób przyrządzam:szok::wściekła/y:Znacie może jakieś łatwe i szybkie dania z wieprzowiny, wołowiny i cielęciny? Bardzo lubię gulasze, ale chciałabym przygotowywać je w domowym sosie, a nie kupnym.:sorry2:

majndra, a nie robisz sosow sama? to proste: dusisz miesko na podsmazonej cebulce, az bedzie miekkie, dolewasz w trakcie wody, przyprawiasz wedlug uznania( ja daje do sosow duzo majeranku,zeby byly lezj strawne) i na koniec zaprawiasz maka i smietana. ot, to wszystko.

mozna tez zrobic miesko duszone we wlasnym sosiku bez zaprawiania.
na wolowince ugotuj zupke i daj cieple misko gotowane (tylko dlugo sie gotuje)

jesli sa grube miesiste zeberka, to tez mozna ugotowac zupke, albo je dusic i zrobic sos

moja kucharska wytrawnosc jest w stanie wymyskec tylko takie sposoby na podanie innych mies.

lekarka zalecila odstawic drob, bo tak naprawde, to jest on najbardziej szpikowany (tzn kury) roznosciami i dlatego uczula.
tylko wlasnie ja tez najczesciej go gotuje, bo jest to szybka sprawa
 
reklama
Dermatolog kazała odstawić drób, a kurna praktycznie tylko drób przyrządzam:szok::wściekła/y:Znacie może jakieś łatwe i szybkie dania z wieprzowiny, wołowiny i cielęciny? Bardzo lubię gulasze, ale chciałabym przygotowywać je w domowym sosie, a nie kupnym.:sorry2:
Tzn nie umiesz robić innych mięs tak? Więc ja robię tak:

GULASZ
mięsko wieprzowe (chuda karkówka lub szynka) kroję na kostki powiedzmy ok. 1,5 cm. Wrzucam do garnka na gorący tłuszcz (palmę lub smalec, nie olej,bo ciężko później zrobić sos) i podsmażam. Jak zrobi się już złotawo-brązowe to zalewam ciepłą wodą (mniej pryska) żeby zakryć całość, doprawiam solą, pieprzem, ziołami, tak po swojemu zrób to będzie dobrze i duszę pod przykryciem na malutkim ogniu. Jak woda wyparuje to dolewam. A później zaciągam. Do gotującego się wlewam mąkę rozmąconą z wodą (do kubka z zimną wodą wsyp mąkę, wystarczy pół szklanki, im gęstsze tym łatwiej rozmącisz bez grudek) i wlewasz to do gotującego się gulaszu ciągle mieszając.

SZTUKA MIĘSA
mięsko jakie chcesz wołowina, szynka, karkówka,(możesz te miąska rozbić trochę) biodrówka(bardzo smaczna, tylko musisz uważać jak kupujesz żeby był mały gnotek w środku) i robisz w zasadzie tak jak gulasz. Do zaciągnięcia sosu wyjmuję mięsko, bo wtedy jest łatwiej.

Możesz też kupić taki rękaw do pieczenia mięsa. Mięso przyprawiasz+trochę oleju i zostawiasz na trochę,aż najdzie ,a nawet możesz zostawić na noc. Później przekladasz do tego rękawa i może na jakąś 1h-1,5 do piekarnika.

ROLADKI
Schab, szynkę lub wołowinę rozbij dość cieńko,ale nie tak na pergamin, posyp pieprzem, solą, możesz mazgnąć musztardą i na środek kładę np. plasterek szynki, boczku, ser, pieczarki, cebulkę podsmażoną, por, no w zasadzie co chcesz nawet morele i śliwki suszone (ser żółty odradzam na początek,bo możesz nie być na tyle wprawna z zawijaniem i może ser wypłynąć. Później zwijasz i spinasz igłami do mięsa albo wykałaczkami,a możesz owinąć np. dratwą. Przed podanie i tak wszystko usuniesz. No i robisz jak wyżej. Podsmażasz i dusisz.

Mam nadzieję,ze o taką poradę Ci chodziło.
 
Do góry