reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzeczy kupione niepotrzebnie

auliya "najwyżej mąż pójdzie z listą, to by było ciekawe przeżycie w szczególności dla niego... :p[/quote]"
z tymi mężami to różnie bywa, poprosiłam żeby kupił 2 pajacyki na 62 bo niunia nie ma w czym spać- najwygodniejsze ponieważ przy zmianie pieluszki rozpinasz tylko w kroczku, dziecko nawet się w nocy nie przebudzi, tzn teraz gdy zimno to ubierałam jej jeszcze body pod spód, - mąż kupił śpiworek taki cieniutki na 6miesięcy, tłumaczył, że nie było pajacyków i takich rozmiarów, Lenka dopiero teraz w nim śpi :) ale inne zakupy już mu wychodziły, nie ma to jak mąż:) :tak::tak:
 
reklama
z tymi mężami to różnie bywa, poprosiłam żeby kupił 2 pajacyki na 62 bo niunia nie ma w czym spać- najwygodniejsze ponieważ przy zmianie pieluszki rozpinasz tylko w kroczku, dziecko nawet się w nocy nie przebudzi, tzn teraz gdy zimno to ubierałam jej jeszcze body pod spód, - mąż kupił śpiworek taki cieniutki na 6miesięcy, tłumaczył, że nie było pajacyków i takich rozmiarów, Lenka dopiero teraz w nim śpi :) ale inne zakupy już mu wychodziły, nie ma to jak mąż:) :tak::tak:

No nie to ja jestem pewna, że jak go wyślę po pajace to przyniesie do domu pajace - on nie lubi zbędnych wydatków natomiast nie ma problemów w zadawaniu pytań sprzedawcą... no i jeszcze jedna rzecz to fakt, że w sklepie do którego za pewne trafi już nas znają bo strasznie długo marudzimy nad wózkiem więc na pewno zostanie dobrze obsłużony i kitu mu nie wcisną :D
 
Ja mojemu mężowi też raczej nie zlecam zakupów dla dzieci, bo nawet jak ma zapisane wszystko, to i tak kupuje rzeczy "trochę podobne"... i potem tak czy owak muszę sama jechać. Zresztą on nie ma pojęcia, czym na przykład różni się pajacyk od śpiochów czy body. Nawet wózki ja kupuję lub wybieram sama.
Mój mąż ma inne 'specjalizacje' zakupowe ;-)
 
moj maz tez raczej nie posiada specjalizacji w analizie przydatnosci i uzytecznosci artukulow niemowlecych. Dla niego nie ma roznicy miedzy pizamka a pajacykiem czy bodziakiem :) Za nasze wyprawki odpowiedzialna bylam zawsze ja jako ta bardziej kwalifikowana ;). Probuje sobie przypomniec i smialo moge stwierdzic po przeszlo roku ze raczej wszystko co zakupilam bylo nam przydatne.
Z produktow koniecznych DLA NAS moge wymienic
1. hustawke - kupilismy fishera stojaca kolysko-hustawke ktora okazala sie naszym zbawieniem - na poczatku kupowala nam 10-15 minut dodatkowej drzemki w niedziele rano :) pozwalala na szybki prysznic czy chwilowe zejscie na dol bez koniecznosci targania dziecka. (Fisher-Price| My Little Lamb Papasan Cradle Swing| - BabyAge.com)

2. lozeczko turystyczne z przewijakiem ktore wleklismy (i do dzis to robimy )ze soba na kazdy wyjazd a takze w domu na stale bylo rozlozone na najnizszym pietrze przy salonie obok kuchni gdzie maly mogl ucinac sobie drzemki albo sie bawic majac nas w poblizu. W komplecie byla tez mala kolyska ktora sluzyla nam przez pierwsze 3 miesiace - np. kiedy pracowalam w domu w moim biurze maly spal obok w kolysce Combi 940090 - Travel Solutions 2007 Play Yard DX in Sage Green

3. laktator podwojny elektryczny - jako pracujaca mama moglam spedzac do tygodnia poza domem na sluzbowych wyjazdach rownoczesnie zapewniajac mojemu niemowleciu eksluzywnie moje mleczko.Uzywalam avent isis Buy Philips Avent ISIS iQ DUO Twin Electronic Breast Pump Online at drugstore.com no i oczywiscie wkladki laktacyjne ktore kupowalam hurtowo
Buy Lansinoh Breastfeeding Collection, Disposable Nursing Pads Online at drugstore.com
podobnie jak i woreczki do przechowywania i mrozenia mleka tej samej firmy.

4. zamiast kombinezonu czy kurtki zimowej polarkowy spiworek na fotelik do samochodu-dzieki niemu maluch ubrany tak jak w domciu z ewentualnie z dodatkowa bluza czy sweterkiem elegancko wpinany w fotelik bedac na zewnatrz mogl byc opatulony spiworkiem a wewnatrz samochodu czy sklepu odpiety nie przegrzewajac sie zanadto. original bundleme | JJ Cole Collections

5.elektroniczny podgrzewac do butelek i sloiczkow na sensor - Philips Avent iQ Bottle Warmer without Bottle BRAND NEW - eBay (item 400019837630 end time Feb-22-09 13:35:02 PST) rowniez nie wyobrazamy sobie zycia bez niego! Uwazam za podstawe dla matek pompujacych badz podajacych butelke....

6.kosmetyki Mustela Buy Mustela sun care, shampoos, and showers & gift sets products online tylko po nich moje dziecko nie mialo uczulenia.

7.krzeselko do karmienia stacjonarne Prima Pappa Best - Paloma - Buy at Diapers.com - Free Shipping - staly mebel w naszej jadalni poczawszy od 4 mc.

8. krzeselo do karmienia na wyjazd do znajomych badz restauracji - robimy to bardzo czesto nawet kilka razy na tydzien wiec dla nas to jeden z podstawowych artykulow...
mamy dwa takie - jedno zapina sie bezposrednio na stol i jest bardzo kompaktowe - malutka lekka i plaska paczka na stale pod siedzeniem w samochodzie Me Too High Chair by Phil & Teds | Reviews & FREE Shipping
a drugie plastikowe, tez skladane ale zakladane na dorosle krzeslo ktore uzywamy w miejscach gdzie nie mozna zaczepic sie tamtego pierwszego (stol owalny, czy niewypada u bezdzietnych znajomych "niszczyc" stolu ) Amazon.com: Fisher-Price Healthy Care Booster Seat - Red/White: Baby - to jest troche wieksze niz to pierwsze i trzymam go zawsze w bagazniku.

9.miekkie krzeselo dla dziecka ktore jeszcze nie siedzi od trzeciego miesiaca- istne zbawienie 100 razy lepsze niz lezak bebePOD PLUS with Optional Safety Straps - Red/Watermelon - Prince Lionheart - Babies "R" Us maluch super happy ze niby siedzi.

10.przenosny pokrowiec na wozek sklepowy - zeby dziecko nie wymacywalo wszystkich zarazkow Daddy's Boy Shopping Cart Cover by Cute as Can Bee
11. cala masa kocykow wiekszych i mniejszych roznej grubosci i kolorow.

12. nianka elektryczna - przy 500 metrach kwadratowych absolutny mus - polecam dla wszystkich z wiekszym domem czy mieszkaniem.

13. na poczatku polecam troche drewniano - szmacianych zabawek i grzechotek - o wiele zdrowsze i przyjazniejsze dla dziecka niz kupa plastiku

14. kosz na pieluchy......Dekor Diaper Pail::Odor-free Diaper Disposal System::Dekor®
no wiec faktycznie dosc droga impreza ale nie wyobrazam sobie latania z kazda pielucha na dol:no: Kosz ktory mamy absolutnie zabija wszelaki zapach, nie ma mozliwosci ze dziecko sie do niego dostanie, poza tym jest ladny, zgrabny, elegancko wygada w pokoju dziecka nie jak jakis typowy smietnik. Zaznaczam ze pieluch jednorazowych uzywamy tylko na noc i tylko "brazowych" niechlorowanych ekologicznych produktow firmy seventh genaration Diapers -Baby Diapers -Natural Diapers -Disposable Diapers | Seventh Generation natomiast w dzien nasze dziecko uzywa w wielorazowych hybrydowych pieluch takich jak bum genius 3.0
AWARD WINNING! bumGenius 3.0 DELUXE All-In-One Cloth Diapers - Cloth Diapers - Cotton Babies Cloth Diaper Store

15. NOSIDLA ......niezwykle potrzebny nam gadzet - nosidlo - jedno cienkie z przewiewnej siateczki na latoBABYBJÖRN Baby Carrier Air - Gray/ White : Target
41SHWZZQFKL._AA260_.jpg
a drugie na chlodniejsze miesiace z grubo pikowanego materialu
babybjorn_original_carrier_herringbone_red.jpg
Baby Carrier Original Herringbone Red - Front & Hip Carriers at KIDS LAND

posiadalismy jeszcze kilka nosidel tego typu : Peanut Shell | Shop | stretch cotton baby slings, designer nursing covers, baby slings, maternity hospital gowns
Hotslings Baby Slings Designer w kilku roznych kolorach i wzorach pasujacych do przeroznej garderoby - pamietam jak nasz maluszek mial kilka tygodni i chodzilismy na imprezki potrafil tak przespac od karmienia do karmienia a ja go nosilam czujac sie jakbym byla nadal w ciazy:-)

16. i ostatnia wazna rzecz na zime! podgrzewacz do chusteczek pieluszkowych! Sprobujcie sobie same w zimny poranek zdjac gacie i podetrzec pupe zimna, mokra chustka!!!:-D

Prince Lionheart Ultimate Wipe Warmer - Prince Lionheart - Babies "R" Us

no i moglabym ta liste tak do rana robic i posta nigdy nie skonczyc:tak::tak::tak:
mysle ze kazda mama dojdzie droga prob i bledow co jej jest niezbedne wedlug wlasnych potrzeb :-) Doradzam raczej powsciagliwosc w zakupach - reszta wyjdzie w przyslowiowym praniu, wiem ze hormony ciazowe nam szaleja popychajac nas czesto do nadmiernych i bzdurnych zakupow, niemniej jednak drogie mamy, sklepow z zakonczeniem naszej ciazy nie zamykaja, malo tego w dalszym ciagu beda staly otworem podczas kiedy to bedziemy mialy wiele okazji na kupno przydatnych i sprawdzonych nam artykulow! POWODZENIA:-)
 
Ostatnia edycja:
Wow dużo fajnych gadżetów ale jak dla mnie bez dużej części da się żyć a kasy na nie nie mam... nie to żebym nażekała jak by mi się coś dostało w prezencie :D
 
dlatego kilkakrotnie zaznaczylam ze to lista rzeczy niezbednych dla nas:tak:....kazdy ma inne potrzeby,budzet, mieszkanie, wizje, sposob i styl zycia - bo jesli ktos ma kawalerke to po co mu niania elektryczna, albo jesli ktos stoluje sie wylacznie w domu to na co mu 2 przenosnie krzeselka, lub jesli ktos nie wyjezdza to lozeczko turystyczne wydaje sie byc zbedne...Lista ktora podalam to tylko zbior bardzo podstawowych gadzetow ktore okazaly sie nam- czyli mojej rodzinie byc niezbedne ale przeciez nie zmuszam mamy ktora nie zamierza karmic piersia do kupowania laktatora:-D Faktem jest ze przemysl dzieciecy jest chyba jednym z najlepiej rozwijajacych sie a liczba przeroznych produktow rosnie z dnia na dzien. Producenci bija sie coraz to nowymi pomyslami o klienta wiec jest w czym wybierac:happy: Zycze wiele radosnych chwil z waszymi pociechami i niezapominajcie o podstawowym produkcie jakim jest milosc a reszta jakos sie sama sie wyklaruje:-)
 
Ostatnia edycja:
No tak nie napisałam, że to mi się nie przydadzą niektóre z wymienionych produktów... natomiast jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie zastosowania to na prawdę fajna sprawa i w większości przypadków duże ułatwienie życia i oszczędność czasu.
 
pewnie, że jak się ma coś co ułatwia życie to się człek przyzwyczaja ale nie dajmy się zwariować. na temat śmietniczka pieluszkowego- kuzynka mi odradza bo śmietniczek pomimo wysokiej ceny po kilku miesiącach po prostu przeszedł zapachem kupek i musieli się go pozbyć- czuć go było bardziej niż pełne pieluszki- zwł. jak ciepło w domu... a pełne pieluszki będziemy mieli ze 2 lata;-)...
 
z tymi koszami na pieluchy to jest tak ze faktycznie mamy ze 20 roznych firm ktore produkuja te smietniki w roznych rozmiarach i rodzajach od tanszych do zawrotnie drogich i niektore rzeczywiscie maja kiepskie recenzje i oceny uzytkownikiw :( jak zreszta ze wszystkim bywa...My uzywamy swoj blisko 14 miesiecy i kosz zachowuje sie jak swiezo przywieziony ze sklepu - zero odoru, dyskoloracji czy jakis nieporzadanych zachowan....Mysle ze to zalezy w duzej mierze od rodzaju materialu i jakosci plastiku z jakiego zostal kosz skonstruowany oraz od workow jakie sie do niego uzywa, czestotliwosci wymieniania zawartosci, jego czyszczenia i dezynfekcji. Ja jestem bardzo zadowolona z tego produktu, jesli ktos sie zdecyduje powinien moze poczytac najpierw na temat co mamy dostepnego na rynku i jakie poszczegolny kosz ma opinie. Pozdrawiam!
 
reklama
czyli jak ze wszystkim- ale w sumie trudno znaleźć takie naprawdę obiektywne opinie... i często zdaję się na samodzielne testowanie co powoduje statystyczne rozczarowania- cóż- życie...;-)
 
Do góry