reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

a co myslicie o imieniu Remigiusz? zdrobniale Remik.
Moj synek ma na imie Maximillian ,spodziewamy sie drugiego dzidziusia ale jeszcze nie wiemy jak damy na imie,chcielibysmy na M bo cala nasza rodzinka ma imie zaczynajace sie na M .no ale zobaczymy do grudnia troche czasu:)
Moja kolezanka ma corke ktora ma na imie Adrianna czyli Ada.
 
reklama
Remigiusz bardzo ładne imię, mam dwóch znajomych o takim imieniu, na obydwu wszyscy mówią Remik :happy2:

Co do imion na literkę "M" to na moim osiedlu jest dziewczynka(w sumie już nie taka mała bo ma z 14lat) o imieniu Miranda :blink:
 
Ja wolę troszke inna wersję imienia Remigiusz-Jeremi liub Jeremiasz(podobnie brzmią i nie wiem czy maja podobna genezę?)
Ja oczywiscie nadal jestem za imieniem na literkę M-Masza(pol.Maria):-):tak::-)
Ostatnio spotkałam sie z imionami na M-Marcel(syn mojej kolezanki)Maurycy,Marietta,mi sie osobiscie podoba dla dziewczynki Marianna:)
Nasza Lenka już od paru miesięcy mówi do brzucha Maszka:-)jeszcze miesiac i zobaczymy ja z drugiej strony brzucha:-)
ah dziewczyny przestańcie oceniac inne imiona czy pomysły na nie:-(!!!!!!
nie zachowujcie sie jak te przekupy bo przez takie podejscie młodych osób nadal będziemy tkwić w klimacie zaściankowym oceniajacym itd.
Jak mówimy komus,że bedziemy mieć Maszkę to oczywiscie widzimy skrzywioną minę!podobnie było 5 lat temu jak uparlismy sie na Lenkę.Ja osobiscie tylko nie wyobrazam sobie aby moje dziecko miało imię jak większośc piaskownicy!chciałabym aby moje dziewczyny były silnymi indywidualistkami:-)a jak pokazuja badania nasze imię ma duzy wpływ na nasze postepowanie!i ważne tez jest aby rodzice czasami sie zastanawiali nad pochodzeniem i znaczeniem imienia!!!!
Tak wiec chylę czoła przed rodzicami którzy mają odwagę nazwac swoje największe skarby pięknym innym imieniem!
 
Jezeli chodzi o imie Marcel to musze powiedziec ze mi sie podoba ,chociaz z drugiej strony widze ze zaczyna byc bardzo modne jak np.wczesniej Zuza,pewnie niedlugo bedzie w pierwszej dziesiatce najpopularnijeszych imion.Tak sie zastanawialam ,jesli bedzie dziwczynka to chyba wybierzemy imie ktore nie zmienia sie od lat czyli nie brzmi staromodnie ani nowoczesnie mam na mysli Magdalena (Madzia ,Megi itd)A dla chlopca bedzie troszke trudniej .
 
Co do Marcela to prawda,coraz wiecej osob daje tak na imie swoim dzieciom...dla chlopca podoba mi sie imie NATAN:happy2:
 
:-)
Jezeli chodzi o imie Marcel to musze powiedziec ze mi sie podoba ,chociaz z drugiej strony widze ze zaczyna byc bardzo modne jak np.wczesniej Zuza,pewnie niedlugo bedzie w pierwszej dziesiatce najpopularnijeszych imion.Tak sie zastanawialam ,jesli bedzie dziwczynka to chyba wybierzemy imie ktore nie zmienia sie od lat czyli nie brzmi staromodnie ani nowoczesnie mam na mysli Magdalena (Madzia ,Megi itd)A dla chlopca bedzie troszke trudniej .


Magdalena (Maggie)-bardzo mi sie podoba:)A dla chlopca na M np Michael czyli Michal zalezy ak sie komus podoba czy typowo polskie czy zagrzniczne:-):-)
 
Michal ladne , tylko mojej tesciowej tez sie podobalo i moj maz ma tak na imie:) Mam znajomego ktory dal synowi takie samo imie jak on nosi .Chociaz mieszkamy za granica wolalabym zeby i w polsce i tutaj nie brzmialo smiesznie .Na mojego meza mowia Mike czyli Majk .Wybrac imie dla dziecka to nielada wyzwanie zwlaszcza dla niezdecydowanych.Gdy urodzil sie nasz syn nie mielismy ostatecznie wybranego imienia ,wiec pierwszego dnia byl bezimienny.
A naprzyklad imie Marek ladnie brzmi wi innych jezykach np.Markus,Mark czy Marko.
 
Jak mówimy komus,że bedziemy mieć Maszkę to oczywiscie widzimy skrzywioną minę!podobnie było 5 lat temu jak uparlismy sie na Lenkę.Ja osobiscie tylko nie wyobrazam sobie aby moje dziecko miało imię jak większośc piaskownicy!chciałabym aby moje dziewczyny były silnymi indywidualistkami:-)a jak pokazuja badania nasze imię ma duzy wpływ na nasze postepowanie!
zgadzam sie. Corce chcialam dac na imie Lena, ale wkoncu jest Nadia. A synek Borys. Imiona moze nie tak bardzo rzadkie ale niektorzy znajomi tez dziwnie patrzyli.
 
ja uważam że wszystkie imiona są ładne jeśli się je "ładnie" wypowiada:tak:
ja ma 3 dzieciaczków Adama ,Julię i Antoniego dla mnie piękne:tak:
moja kuzynka ma synka Duszana i córezkę Maszę i dla niej to są piękne imiona:tak:
a moje kochanie chciało dać Antoniemu na imię Wespazjan mi się nie podoba on był zachwycony ale nie przeszło głosowania rodzinnego:-p
a z tkich mniej pospolitych jeszze imion kuzynka ma synków o imionach Bruno i Maurycy:tak:moja koleżanaka synka Cypriana i córeczkę Nataszę :tak:
dla mnie wszystkie są ładne a zresztą jak już nadamy swemu dziecku imię to dla nas będzie najładniejsze:tak:
 
reklama
a co myslicie o imieniu Remigiusz? zdrobniale Remik.
Moj synek ma na imie Maximillian ,spodziewamy sie drugiego dzidziusia ale jeszcze nie wiemy jak damy na imie,chcielibysmy na M bo cala nasza rodzinka ma imie zaczynajace sie na M .no ale zobaczymy do grudnia troche czasu:)

Remik-ładnie.
Imiona na M.
Maciej mój synek ma tak na imię.
Mateusz-Matti.
Miłosz.

A dla dziewczynek.
Marika,
Marita,
Maja (moja jeszcze nienarodzona siostrzenica.)
Madzia,Matylda.

I tak jak napisała Malinka1-każde imię jest śliczne jeśli się je łanie wymawia lub zdrabnia.
 
Do góry