reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rwa kulszowa

reklama
Beebs dziękuje za odpowiedź, szukam bardziej domowego sposobu, od dłuższego czasu jestem przykuta do łóżka ze względu na szyjkę, więc spacery gdziekolwiek niestety odpadają :(
 
A można w ciąży końską maść używać? Jak mnie łapie rwa (poza ciążą, póki co jeszcze chodzę) i nie boli na tyle, że potrzebuję leków, to maść właśnie, bardzo mi pomaga i dostępna jest praktycznie wszędzie w drogeriach/aptekach.
 
Cześć dziewczyny! A czy są jakieś inne sposoby na rwę niż ćwiczenia? Jestem w 37 tygodniu i ledwo się ruszam :(

Ja byłam całkowicie unieruchomiona, tak więc o ćwiczeniach nie było mowy. Tylko paracetamol mi dawali i czekali do rozwiązania. Ale mnie wtedy mówili,że przy takim kręgosłupie jak jest rwa,to jest to wskazanie do cc. Pewnie to zależy od wielu czynników.

Teraz jestem w 16tc i już mi się zaczynają pojawiać problemy z kręgosłupem. Lekarz kazał mi kupić dobry, twardy materac.
 
Mniszka ale fizjoterapeuta moze z łóżkiem do domu przyjechac i zalozyc te taśmy na lędźwie ( musisz znaleźć odpowiedniego specjalistę). Nic innego nie pozostaje, bo przeciwbólowe to bezsens przy rwie kulszowej. Tu trzeba brac leki przeciwzapalne a takowe w ciazy zakazane.

Z maścią konska tez bym uważała, bo rozszerza naczynia krwionośne w miejscu smarowania i potrafi uczulić ( ja mam na nia uczulenie, na którys składnik).

I tak Jagoda napisała, twardy materac do spania ( ja spałam na podłodze dosłownie) i kilkakrotnie w ciagu dnia proste ćwiczenie odciążające odcinek lędźwiowy.
Link do: Wakacyjny prezent część 4: rwa kulszowa w ciąży (dwa ćwiczenia)
I jesze pozycja z krzesłem na ostatnim zdjęciu pod artykułem.

To wszystko to tylko propozycje ale obawiam sie, ze do rozwiązania bedziesz cierpieć ( chyba, ze puści samoistnie w co wątpię niestety).
 
Mniszka ale fizjoterapeuta moze z łóżkiem do domu przyjechac i zalozyc te taśmy na lędźwie ( musisz znaleźć odpowiedniego specjalistę). Nic innego nie pozostaje, bo przeciwbólowe to bezsens przy rwie kulszowej. Tu trzeba brac leki przeciwzapalne a takowe w ciazy zakazane.

Z maścią konska tez bym uważała, bo rozszerza naczynia krwionośne w miejscu smarowania i potrafi uczulić ( ja mam na nia uczulenie, na którys składnik).

I tak Jagoda napisała, twardy materac do spania ( ja spałam na podłodze dosłownie) i kilkakrotnie w ciagu dnia proste ćwiczenie odciążające odcinek lędźwiowy.
Link do: Wakacyjny prezent część 4: rwa kulszowa w ciąży (dwa ćwiczenia)
I jesze pozycja z krzesłem na ostatnim zdjęciu pod artykułem.

To wszystko to tylko propozycje ale obawiam sie, ze do rozwiązania bedziesz cierpieć ( chyba, ze puści samoistnie w co wątpię niestety).

To i tak dobrze, że dopiero w 37tc się pojawia. Mnie chwyciło jakoś na początku III trymestru. Akurat leżałam wtedy na oddziale patologii ciąży i na początku nie wiedzieli,czy bierze mnie na poród,czy co. Całą noc mnie pakowali kroplówkami z magnezem. Potem się okazało,że to rwa kulszowa. Ale to tak jak mówię do końca ciąży nie mogłam chodzić,a przy przewracaniu się na łóżku dosłownie łzy mi ciekły. Neurolog jakiś czas temu odsyłał mnie na rehabilitację,ale oczywiście olałam temat i teraz jestem zła sama na siebie,bo kręgosłup zaczyna dawać o sobie znać. Teraz będę właśnie kupować nowe łóżko,bo się potem nie ruszę.
 
reklama
eh :( Mam w takim razie nadzieję, że chociaż po porodzie wszystko wróci do normy, tym bardziej, że wcześniej problemów z kręgosłupem nigdy aż takich nie miałam... Dzięki dziewczyny, oczywiście wypróbuje wszystko co się da na tym etapie ciąży :(
 
Do góry