reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ruchy naszych Maleństw

Doczekałam się :) Dziś rano po barszczyku Młody wreszcie się rozszalał :) Ale chyba do rybki i piórka bym tego nie porównywała :-D raczej do jakiegoś skoczka w brzuchu :) I już dziś przez skórę widziałam jego wyczyny :)
 
reklama
Dziewczyny, jak długo w ciągu dnia czujecie ruchy? piszą, że teraz dziecko przesypia około 20 godzin na dobę. No moje na pewno nie. Bo ja czuję ruchy prawie cały czas. Co chwilę mnie kopie, kręci się, wierci. W nocy, wieczorem, o 5 rano. Jak siedzę w pracy to cały czas. To kiedy on przesypia te 20 godzin? u mnie chyba przesypia 4 a 20 szaleje. A jak jest u Was? Ja mam po prostu bardzo krótkie przerwy, a tak to ciągle czuję.
 
Mart81 ja nie wiedziałam ile ma spać ale moje też na pewno nie :-D ja też ciągle czuję. W nocy w ciągu dnia właściwie non stop. Ale niby dwulatki mają spać 13-14 godzin na dobę a mój śpi 9 :szok: więc chyba niestety są dzieci i dzieci a normy jedne i te same;-)
 
Mart81 no właśnie na szczęście nie ;-) Maks był bardzo oszczędny w brzuchu w ruchach za to po porodzie dostałam w doopę równo. Właściwie jeszcze dostaję :-D wyspał się w brzuchu potem już nie musiał :)
 
Dziewczyny ja mam podobne odczucia. Że Maleństwo jest dość aktywne, żywe i energiczne, podkopuje mnie w miarę regularnie w różnych porach dnia, głównie z lewej strony brzucha :tak: Próbowaliśmy już z M nagrać te ruchy, ale wtedy dziwnym trafem wszystko zamiera i ustaje. Ale te podkopywania są mi jednak potrzebne, ważne, że dzięki temu czuję, że dziecko jest, że się rusza i wtedy dobitnie czuję, że jesteśmy w tym razem :-D
 
Oj te 20 godzin snu to chyba jednak jakaś przesada. Mój synuś też raczej tyle nie przesypia, bo jest dosyć aktywny. Co prawda odsypia chyba w nocy bo nadal nie daje mi wtedy popalić, no chyba że tak mocno śpię i nie czuję, ale wątpię. Tak więc noc raczej przesypia ale w dzień nadrabia. Czytałam sobie ostatnio o liczeniu ruchów. Podobno liczy się ile czasu zajmuje dziecku 10 ruchów. Jeżeli nie ma 10 ruchów w ciągu 2 godzin to niedobrze. Ale piszą że zazwyczaj dzieciom zajmuje to nie więcej niż 30min :-) Miałam któregoś razu policzyć, ale się czymś zajęłam i nie miałam kiedy. Ale na pewno moje dziecko mieści się w normach.
 
Ja normom juz nie ufam jezeli chodzi o ruchy, po Remiku wiem ze nie ma co sie tego trzymac. Teraz moja dziewczynka tez ma swoj rytm i nie martwie sie niczym,bo najwazniejsze ze czuje i widze jak kopie :D W nocy tez mnie nie budzi wiec uparcie wierze ze sobie ladnie spi i oby jej tak zostalo :D Za to dzis w ciagu dnia moja malutka zaczela sie przemieszczac. Do tej pory lezala w poprzek brzucha i kopniaczki czulam po obu bokach. Natomiast dzis najpierw sie ostro kokosila az w koncu skopala mnie na wysokosci pepka a delikatniej popukala na srodku podbrzusza. Podejrzewam wiec ze nozki sa teraz u gory a raczki na dole. Ciekawe czy juz tak pozostanie?
 
reklama
moja dwulatka śpi na dobę ponad 15h, a ta w brzuszku podejrzewam, że 20h śpi lekko i tylko na jedzonko się budzi :tak: obie ciąży pod względem ruchów mam podobne ;-)
 
Do góry