reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ruchy naszych Maleństw

Tak mi właśnie podpowiada umysł ale ja straszny niedowiarek jestem jeżeli chodzi o rzeczy na których mi strasznie zalezy:) Dziwny ze mnie człowieczek :p

Milionka, ja mam tak samo. Mimo, że od kilku dni codziennie czuję porządne rewolucje w brzuchu, to cały czas sobie mówiłam, że to przecież może być jakiś skurcz, tik. Szczególnie, że mam "doświadczenie" w drganiu mięśni. Wiecie jak to jest - nagle jakiś mięsień zaczyna samoistnie drgać. Nie skurcze, a drgania. To ja dokładnie tak samo czułam w brzuchu. Aż w końcu dzisiaj znowu na USG zobaczyłam, że Bąbel rzeczywiście się rusza. Więc teraz już wiem, że to co czuję - to Bąbel :-). I pewnie Ty masz tak samo - czujesz Dzieciątko.
 
reklama
a u mnie dalej cisza.. a juzmi sie tak spodobaly te mini kopniaczki a teraz od kilku dni tylko raz na jakis czas delikatny ruch czuje;(

No właśnie mam podobnie... czy to normalne?
Troszkę się martwię, bo wcześniej od jakiś 3 tygodni codziennie czułam dzidziusia dość wyraźnie. Potrafił się kręcić przez pół godziny non stop, a ruchy były na tyle wyraźne, że nawet potrafił mnie obudzić rano.

A teraz od jakiś 5 dni chyba w ogóle go nie czułam. A jak już to bardzo bardzo delikatnie.... naprawdę się martwię, bo w ostatnich dniach miałam dużo silnych stresów, a 3 dni temu poczułam nietypowy dość ostry ból w całym podbrzuszu. Od tego czasu nie poczułam dzidziusia ani razu. Jak myślicie czy może być coś nie tak?

Wizytę u gin mam dopiero za 2 tygodnie, a wcześniej raczej się nie dostanę :/ może przesadzam??? a może rzeczywiście coś się stało...?
 
Ostatnia edycja:
u ,mnie od tyg cisza..tez mam bole brzuszka ale gin mowila ze dzidzia moze na nerw nacisnac ostad nagly bol. i jest tak ze 2dni dzidzia rusza sie mocno apotem cisza...pamietajmy ze sa jeszcze naprawde malutkie:-)
 
Z tym czuciem to wiecie, dzisiaj na usg, jak widziałam jak leży Fasolka (do dołu i tak pleckami do mojego brzuszka) to nie dziwne, że nic nie czuję, bo w sumie to jak machnie łapką albo nóżką to nie ma siły by to poczuć, bo idzie w dół, tak się skitrała.
 
ja czuje wyraznie juz i na calego,buszuje od 18 do ok2w nocy.zdarza sie czesto w dzien. juz dotykajac brzucha mozna poczuc i to wcale nie delikatne tylko konkrety same.moze wiec bokser? hah albo kierowca rajdowy?albo to samo w wersji zenskiej :) no to tyle laski, moja dzidzia juz mamusi daje popalic
 
Pati25 piszesz, że masz stresujące dni, może maluszek jest spokojny kiedy mama się denerwuje? Nasz Wiktor tak ma, ja czuję wyraźne ruchy, widać już jak brzuch się rusza, czasami zaboli i wypina się tak mocno, że część brzucha twardnieje (dzisiaj np zastanawiałam się od rana czy aby nie mam skurczy, ale no przecież wtedy twarda jest cała macica a nie jej część ;) ) a jak miałam silny stres to mały siedział cicho cały dzień, dopiero wieczorem jak się wyciszyłam poczułam delikatne muśnięcia. Jeśli chodzi o ból to zdarza się niestety taki ostry ból w podbrzuszu zwłaszca jak mam problemy z wypróżnieniem się to łapie mnie taki ostry ból :/
 
Dziewczyny, niczym się nie martwcie - ruchy kontroluje się dopiero po 25-28 tygodniu. Teraz jeszcze maluchy mają prawo zamilknąć na dłuższy czas ;)

***
U nas Mąż wczoraj poczuł kopniaka na ręce i mówi: "O rany!! Będziemy mieć drugie dziecko!!"
W porę się chłop zreflektował ;)

A ja mam wrażenie, że Maluch w ogóle nie śpi...:/ Co chwilę dostaję takie szpile, że aż podskakuję. Mam nadzieję, że się wyszaleje w brzuchu i potem będzie grzeczny ;)
 
No, ja też już mogę powiedzieć, że czuję ruchy mojego dzidzusia. W sobotę wieczorem wyraźnie poczułam jak moje dziecko się przemieszczało. I od tamtej pory te ruchy stają się coraz śmielsze. Najbardziej jednak aktywne jest w nocy. Zobaczymy jak będzie dalej.
 
U mnie jest to bardzo zmienne. W ciągu dnia praktycznie nie czuję tych ruchów, dopiero wieczorem delikatne bulgotanie. Czasem zastanawiam się, czy to ruchy, czy wzdęcia :-)

Dla odmiany czasami zdarza mi się czuć delikatne kłucie w lewej części brzucha, jakby delikatnie ktoś mnie szpilką nakłuwał od środka. Czy coś takiego się Wam zdarza?
 
reklama
MieMie, takie kłucie jak od grubej szpilki ja czuję jako ruchy Maluszka :) Tyle że to kłucie główką szpilki, a nie ostrym końcem ;)
 
Do góry