reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy naszych Maleństw

Ainhoa możliwe ale ja też mam;-) i czuję więc zależy to od wielu innych czynników również. Od ułożenia i ruchawości dziecka od ułożenia łozyska od tego, która to ciąża. Masz dopiero 17 tydzień pierwszej ciąży więc masz spokojnie czas na ruchy jeszcze 3-4 tygodnie.
 
reklama
ja to nie wiem co sie dzieje już i co o tym myśleć... wydawało mi się że już czułam porządne ruchy maleństwa, po kilka kopniaków z kolei, kilka razy dziennie, albo jakies bąbelkowanie, raz czy dwa wypychanie...
a teraz już chyba 4 dzień właściwie nic. no może ze dwa razy troche sie ruszyło....
może źle oceniałam i to nie były ruchy malenstwa? choc bylam tego wlasciwie pewna...
 
mala dii - poczatkowo ruchy nie sa regularne.dzidzia jest na tyle mala ze moze sie wcisnac gdzies gdzie jej nie czuc.ja tez mam jeszcze 2-3 dniowe przerwy , ostatnio nawet tydz byla cisza:-) gin mowila ze do 24tyg jest to calkiem normalne- wtedy mnie wiecej sie reguluje wszystko i od ok25 powinny byc to juz codzienne ruchy
 
no ja właśnie nie byłam pewna, bo wiem, że potem gdy dłużej nie czuć maleństwa to jest to powodem by lecieć do szpitala nawet, ale teraz w sumie czułam, ze chyba bym sie wydurnila gdybym pojechala na izbe przyjęć, powiedziala że jestem w 20tyg i nie czuje dziecka.
dzięki bardzo, malutka, za uspokojenie ;-)
 
Na liczenie mamy jeszcze trochę czasu. Chociaż dla "najstarszych" z nas to już tylko miesiąc :)
Tutaj jest kilka informacji na ten temat: BabyKick - Liczenie kopnięć - Innowacyjny kalendarz ciążowy - Zdrowa i bezpieczna ciąża - kalendarz ciążowy

Zawsze mnie śmieszyło, że 10 ruchów powinno być wyczuwalnych w czasie poniżej 2 godzin. Frankowi zajmowało to od 5 do 10 minut ;) Jak leżałam na ktg i miałam klikać w guzik za każdym razem, kiedy Franek się ruszy, to co chwilę było słychać piknięcia ;) No chyba że spał. Żadna ludzka siła nie była w stanie go wybudzić ;) Do tej pory tak ma :)

A najfajniejsza w ruchach jest czkawka :) Parę razy się popłakałam ze śmiechu od tych podskoków ;)
 
Ja tez teraz mam wlasnie ,,przerwe'' niby czuc kilka razy jakies delikatniutkie laskotanie ale to nie to samo co bylo kilka dni temu, czyli porzadne ,,tykniecia'' ktore juz nawet M czul:-)
 
Moje dzieci dziś w nocy skopały mamusię :-D Zwłaszcza synuś upatrzył sobie mój pęcherz do kopania. Nie spałam pół nocy, a do tego macica mi się kurczyła jak poczuła mocniejsze uderzenie... ehh..ciekawe co będzie dalej :-D
 
Sopelek dalej to beda przeciagania bo na fikolki dzidzie nie beda mialy miejsca.Kurcze ale to musi byc widok:-)
 
reklama
Do góry