reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy Maluszków

Moja mała teraz też daje mi się we znaki. Dzisiaj miałam koszmarną noc, bo i mi było niewygodnie, i małej chyba też:zawstydzona/y: . Mam podobne odczucia jak ewala, że w brzuszku jest coraz mniej miejsca.No, a skoro mniej to dzieciaczki rosną jednak rosną:-D .
 
reklama
Nie martw się Ewala, moja córcia też się ciągle kręci i zmienia pozycje a rosnie - usg wykazało, że waży ponad 1,5 kg! Teraz poprostu maluszki wypełniają prawie całą macicę i czujemy ich każdy nawet najmniejszy ruch. Przecież jak śpią też zmieniają pozycje. Niedługo, za kilka tygodni, jak zrobi im się naprawdę bardzo ciasno, to gwałtowne ruchy przestaną byc tak bardzo wyczuwalne, będziemy czuły tylko rozpychanie i to też będzie normalne.
 
Mojego synka czuję prawie bez przerwy, ale grzeczny jest, w pęcherz nie celuje ;-). Najgorzej, jak w nocy zmieniam pozycję - murowane, że on też się wtedy będzie wiercił. I jak tu spać? :-)
 
Moja mała też nie daje mi się wyspać. Jak kładę się na prawym boku, to ona już tam jest, przewracam się na lewy - to samo:wściekła/y:. A na wznak to w ogóle nie umiem zasnąć. Tak już od trzech nocy. Całe szczęście, ze jestem na zwolnieniu, bo nie wiem jak bym funkcjonowała w pracy:baffled:
 
mój szanowny synuś od 2 dni jakos sie uspokoił, wczoraj sie troszke przebudził bo bylismy na urodzinkach teściowej i sie objadłam różnych przysmaków które najwyraqźniej bardzo mu smakowały :):)
 
a moj dzidziol to maly szaleniec bardzo ruchliwy brzdac raz matce dostaje sie po zeberkach a za chwile juz po pecherzu skacze:baffled:
 
Mój dzidziolek od 2-3 dni też jakby spokojniejszy, rusza się rzadziej i delikatniej, muszę rękę na brzuszku położyć żeby wogóle coś poczuć... chyba wolałam jak jeszcze niedawno bardziej brykał. A w nocy spokój, dzidziolek śpi razem ze mną :happy: Troszkę się rusza jak się przewracam z boku na bok, ale te ruchy odczuwam jak delikatne łaskotanie, są całkiem miłe i nie budzą mnie :-D
 
Moja Malutka rusza sie sporo, tez zwiekszyla swa aktywnosc za dnia, ale i wieczorem sie obraca z boczku na bok- zupelnie tak jak ja- i nie wiem czy ona przewraca sie przeze mnie czy ja przez nia...:eek: ale zgrany team jestesmy hi hi...
MAm do Was pytanie: wiecie w ktorym miesiacy czy tygodniu ciazy dzieciaczki ustawiaja sie w glowkowo? Bo moja jest w ulozeniu poprzecznym i jestem ciekawa czy to ma szanse sie jeszcze zmienic....:zawstydzona/y:
 
Dzieciaczek może się odwrócic w 3 trymestrze ciąży, może to nawet nastąpic w 9. miesiącu, także spokojnie. Mi lekarz na usg w 28. tygodniu wpisał położenie podłużne główkowe, ale jestem pewna, że mała się jeszcze kręci, czasem czuję ją właśnie w położeniu poprzecznym, bo czuję ruchy po dwóch bokach równocześnie, także myślę, że to rączki i nóżki, a potem znowu czuję kopniaczki na samym dnie macicy, czyli znów się przekręca główka na dół.
 
reklama
cześć dziewczyny , moja mała chyba mocny sen odziedziczyła po mnie , bo jak narazie tylko raz dawała sie we znaki w nocy, ale generalnie ja wcale nie mogłam zasnąć wiec ona to chyba wyczuła i poprostu dotrzymywała mi towarzystwa:tak: . jak narazie spie i nic nie czyję w nocy..:cool2:
 
Do góry