reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maluszka

Ja miałam mały brzuszek a mój to się w 14 tc (na usg widzieliśmy) d... do świata odwrócił i tylko mogłam pomarzyć żeby coś "wystawało" przez brzuszek. Ogólnie były tam jego plecy, a rączki i nóżki gdzieś w środku, nic nie było kompletnie widać że kopie :-D Także zazdroszczę Isia i teraz się nastawiam, że jakiś bardziej współpracujący model się trafi ;-)
 
reklama
No to u mnie chyba podobnie jak u Artemidy;-);-);-);-) zanim sie maluch przebije przez maminy tluszczyk...........oooo to bedzie musial porzadnie zdzielic mamusie po zeberkach, zebym poczula hehehe!!!!!!

A tak powaznie.........to jak narazie tylko doswiadczone mamcie juz czuja ruchy prawda???
Tzw. pierworodki jeszcze nie???? Bo nie wiem, juz nie pamietam, ktora jest najblizsza mojego terminu tzn 01, 02 wrzesnia??? a wlasnie chcialam Was podpytac:-):-):-)
dajcie znac jak cos....
 
Ja nie wiem czy czuje juz ruchy czy to bulgotanie w brzuchu :-) na ruchy chyba jeszcze za wczesnie :confused: przy pierwszym Brzdacu czulam dopiero około 20 tygodnia :-)
 
Oooooo Ewa, dzieki, zawsze potrafisz mnie pocieszyc, jestes juz doswiadczona mamuska, dlatego bardzo sie licze z Twoim zdaniem.:-)
A u nas na ostatnim usg tez wyszedl termin na 27 sierpnia i mysle, ze pewnie juz tak zostanie............choc oczywiscie nie wiem, bo dawno nie bylam u lekarza i ciagle sie martwie czy maly tam rosnie jak trzeba........:-:)-:)-(

A sluchaj Ewcia powiedz mi jeszcze, bo pisalas ostatnio, ze juz nie musisz brac kwasu foliowego..........i tak sie zastanawiam, bo wlasnie mi sie skonczyl i nie wiem czy jeszcze kupowac czy juz tez nie musze, jak myslisz kochana????
A nadmienie jeszcze, ze bralam go na 4 cykle przed ciaza no i do tej pory, wiec????


stelly, wlasnie wszystkie moje kolezanki tez mi tak mowia, zebym sie uzbroila w cierpliwosc i spokojnie czekala nawet do 20 tygodnia, ale kurcze juz tak bym chciala, zeby maly dawal znaki..........mamo jestem tu i mam sie dobrze :-):tak::tak:;-);-)ehhhhhhhhh........alez sie rozmarzylam.......:tak:
 
i ciagle sie martwie czy maly tam rosnie jak trzeba........:-:)-:)-(

rośnie jak trzeba:tak::tak: i uwielbia, kiedy mamusia ma dobry humor i się nieprzejmuje na zapas:-D

Oooooo Ewa, dzieki, zawsze potrafisz mnie pocieszyc, jestes juz doswiadczona mamuska, dlatego bardzo sie licze z Twoim zdaniem.:-)

ajako- jesteś kochana:tak: i az sie zawstydziłam:zawstydzona/y:

A sluchaj Ewcia powiedz mi jeszcze, bo pisalas ostatnio, ze juz nie musisz brac kwasu foliowego..........i tak sie zastanawiam, bo wlasnie mi sie skonczyl i nie wiem czy jeszcze kupowac czy juz tez nie musze, jak myslisz kochana????
A nadmienie jeszcze, ze bralam go na 4 cykle przed ciaza no i do tej pory, wiec????

ajako- moja ginka mi mówiła, że branie kwasu foliowego ma największy sens przed ciążą i w pierwszym trymestrze... teraz wystarczą same witaminy, które defakto również zawieraja kwas foliowy...
 
ajako, ewa -ooo to się zdziwiłam... mi ginka dalej każe ładować kwas foliowy 2x dziennie po 5 mg może powinnam zapytać czy kontynuować...już mam go trochę dość;-)
kasia_z- twój dzidek jak mój jak tylko chcemy podejrzeć płeć to nam świeci pupiszonem, a kręci się też nieźle, jak tak ciągle będzie fikał to nieźle mnie skopie:)

A ostatnio ginekolog stwierdził,że urodzę wcześniej niż wyliczyli... nie wiem skąd mu się to wzięło -stwierdził,że przy tym tempie wzrostu (dziecko ma rozmiary ciąży 2 tygodnie starszej) to się mogę załapać na małego Lewka a nie Pannę.... muszę go pociągnąć za jęzor co mu tak wpadł taki dizwny pomysł:)
 
ajako jeszcze bedziesz miala dosc tych znaków ze "mamo jestem" :tak::tak: te piety po żebrami i łokcie :cool2:

Sanya my dowiedzielismy sie o płci naszego pierwszego malucha gdzies tak około 30 tygodnia :tak: tak nam sie zakrywała ale ja i tak czułam ze to chlopak od poczatku

dziewczyny jakie witaminy biezecie?/
 
Mi lekarz kazał odstawić sam kwas, bo dostałam witaminy, w których jest zawarty kwas foliowy.
Tak samo było w pierwszej ciąży.
 
reklama
Do góry