reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maluszka

No, a teraz sobie przypominam jak sie martwilam, ze moja mała nie kopie...Czuje ruchy bardzo wyraznie, ba! najsmiejszniejsze sa kopniaki jak leze, cały brzuch "chodzi". Moj A. jak polozy reke to Pola rozbrykuje sie chyba bardziej, niz poloze reke ja:happy: dziwne..
Najwspanialsze uczucie pod słoncem! poki co:-p
A wlasnie od ostatniego usg(w 21 tyg) mała była w polozeniu poprzecznym, z mojej lewej głowka a z prawej nozki i nie czuje kopniakow w innym miejscu niz w prawej czesci brzucha, czy ona sie nie przekreca??
 
reklama
u mnie aktywność szaleńcza !!!! tez brzuch cały skacze
w szpitalu pielegniarki śmiały się, ze mam wściekniętą córcie jak przykładały ktg to bardzo kopała albo uciekała - czasami naprawde namęczyły się zanim ta moja gwiazde posłuchały
 
Olisska - ja mam tak samo z prawej strony nogi a z lewej głowa i tak jest cały czas .. i jak kopie to tylko z prawej ..
 
Moje male jest ospale nie kopie, troche sie powigina macha lapkami jak motylek.Paulina na tym etapie byla jak padalec no i tak zostalo:sorry2:.Moze ta mala bedzie przeciwienstwem i da mi na chwile usiasc.
 
Hej dziewczyny, nigdy nie myślałam, że czucie ruchów to takie wspaniałe uczucie. Bomba po prostu. Naszą dzidzie poczułam pierwszy raz w 19 tygodniu i od tej pory tak sobie we mnie fika,hihi. Na usg wyszło, że jest baaardzo ruchliwe (ma to chyba po mamusi ;-)), tak bardzo, że nie możemy podejrzeć co nasza dzidzia ma między nogami. A dzisiaj, jak mi robili krzywą cukrową i piłam glukozę, to małe tak kopało, że miałam wrażenie jakby chciało wyskoczyć przez skórę. Widocznie nie posmakowało hihi. pozdrawiam wszystkie wrześnióweczki:-)
 
Kate busch ja tez uwazam ze ruchy dziecka w lonie matki to cos najpiekniejszego!
coprawda w 9 miesiacu czasem taki kopniak zaboli to i tak jest to cos czego faceci przenidgy nie doswiadcza:tak:
a u nas takze bardzo aktywnie-i w dzien i w nocy, nie chce myslec co bedzie po porodzie:-D
 
Cześć
ja czekałam bardzo długo - bo dopiero po 20 tygodniu odczyłam ze 100% pewnością że to są ruchy. Teraz jest 24 tydzień i wyczuwam dość często, ale jeszcze bardzo lekkie :)
 
Przed wczoraj mój synek szalał mi w brzuszku, wczoraj troche sie uspokoił a dziś to rano jeszcze sie poruszał i od tamtego czasu cisza,
normalnie jestem w strachu...
zjadłam juz cos słodkiego i nic ...czy to normalne?
 
reklama
Mój gin mniej więcej to samo - z tym że najpierw musisz regularnie czuć ruchy - czyli przez co najmniej tydzień - dwa czuć je codziennie i po kilka razy dziennie. Jak to początek czucia ruchów to może być że ci na parę dni to czucie znika (np. dziecko się w drugą stronę odkręca i kopie tam, gdzie ty nie czujesz jeszcze)
 
Do góry