reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maluszka

Lidka - nie martw sie, ja pamietam ze czasem nie czulam Gabi 2 dni i wszystko bylo oki. Nie zaszkodzi jednak dla swojego spokoju zmobilizowac dzidzi do wiekszych ruchow - sprobuj mojej metody - wypij dosc duzo plynu ( ok. 1,5 szklanki) i poloz sie na wznak - u mnie wtedy dzidzia zawsze sie mocno rusza i kopie.

A ja dluzej nie czujesz ruchow to zawsze mozesz jechac do najblizeszego szpitala i poprosic o podpiecie do ktg. Ja raz tak tez zrobilam.
 
reklama
dziękuję Karinko za radę :-))
juz wszystko jest w porządku, późnym wieczorem maluszek sie rozruszał i nie dał mi spać, mimo to i tak ogromnie sie cieszyłam, że sobie bryka mój tygrysek :))
dziś miałam wizyte u gin i widzialam małego na usg, wszystko z nim w porządku :))
panikara ze mnie wielka :p
 
Lidka - każda z nas przynajmniej kilka razy w czasie ciąży przeżywała ten strach. Wcale nie panikara tylko wyczulona mamusia - oby wszystkie takie były...
 
No to się znowu niepokoję...bo ja czuję tylko delikatne muśnięcia i to niezbyt często, raczej wieczorem jak się położe ale to przez chwilę, potem moja córcia chyba zasypia. Jak położę ręce na brzuch żeby przekonać się czy czuć to na zewnątrz to malutka zaraz przestaje i siedzi cichutko jak myszka, więc i mój mąż nie miał narazie tego szczęścia by poczuć jej ruchy. Hmmm! Nie mam pojęcia gdzie są jej nóżki a gdzie główka i nie wiem kiedy się przeciąga. :-:)-:)-(
 
Karina s-ja jak dłużej nie czuję ruchów to jak leżę poszczypie troche brzuch i pogłaszcze to zaraz moje maleństwo się oddzywa kopnięciami:-D.Ja mam duzy brzuch i poprostu wszystkich ruchów może się nie czuje.Więc nie ma co się na zapas martwić!
Pozdrawiam:-)
 
karina - nie przejmuj sie mój Kuba był taki spokojny , ruchy czułam bardzo delikatne - czsami lezałam i czekałam az cos sie delikatnie przesunie a teraz wulkan energii - moze dzidzia jest mała

Moja gwiazda tez ostatnio troche spokojniejsza bo upały mniejsze - teraz robi jakies dziwne przewroty i ma czkawke ;-)
 
Moja Mała jest strasznie agresywna, teraz jak siedzę i piszę tego posta to cały brzuch faluje i skacze... czasem kopniaki są tak silne,że aż boli!!
A jej ulubionym zajęciem w nocy jest kopanie Taty po plecach...a co niech on też nie śpi...:-)
 
Ja teraz także bardzo żadko czuję mojego szkraba.
Jeszcze kilka dni temu nie dawał mi w nocy spać a nawet posiedzieć, a teraz cisza.
Mam nadzieję, że wszystko jednak jest ok.
We wtorek mam wizytę u gin. i mam nadzieję, że i tym razem powie mi, że nie mam się czym martwić.
 
reklama
No to się znowu niepokoję...bo ja czuję tylko delikatne muśnięcia i to niezbyt często, raczej wieczorem jak się położe ale to przez chwilę, potem moja córcia chyba zasypia. Jak położę ręce na brzuch żeby przekonać się czy czuć to na zewnątrz to malutka zaraz przestaje i siedzi cichutko jak myszka, więc i mój mąż nie miał narazie tego szczęścia by poczuć jej ruchy. Hmmm! Nie mam pojęcia gdzie są jej nóżki a gdzie główka i nie wiem kiedy się przeciąga. :-:)-:)-(

Moje małe jest bardzo ruchliwe ale też nigdy nie wiem gdzie są nóżki a gdzie główka - teraz dziecko ma jeszcze sporo miejsca więc zawsze to może być inne miejsce. Zresztą na ostatnim usg po 5 minutach dziecko było w zupełnie innej pozycji niż na początku badania aż sam lekarz się zdziwił bo szukał brzucha a znalazł głowę :-D
 
Do góry