reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy Maleństwa

Witajcie Mamusie!
Od dłuższego czasu śledzę bb. A tymczasem zastanawia mnie pewna rzecz. Mój Maluch jest niezwykle aktywny, ale ostatnio jakby już mu miejsca brakowało, bo nie szaleje po całym brzuchu. Czuję, kiedy wyciąga nogę pod prawym żebrem. Czy mu już rzeczywiście brakuje miejsca?
Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Witaj Hushia moze tak byc ze dzidzia jest juz wieksza i mniej sie rozpycha moja ostatnio kopie po prawej i po lewej pod zebrami chyba jedno to glowka a drugie nozki i dochodze do wniosku ze jeszce siedzi w poprzek musze sie wybrac na usg to bede wiedziala co i jak
 
Ja też myślałam że w poprzek, ale główka jest na dole, a w żebra nulki włażą ;D a blisko pępka tp pewnie rączki :)
możliwe że ma mało miejsca- moje też już tak nie szleje- tylko wyciąga sie i pręży. ;)
 
padiqq pisze:
Kasiu!

Moja Zuzanka ma stałe pory aktywności , ale i tak od tego są odstępstwa. Jednego dnia jak dzisiaj np. wierci się prawie cały czas , a czasem jest tak że czuję ją rano po przebudzeniu , po posiłkach i wieczorem jak położę się już spać.
Nie martwiłabym się takim zmniejszeniem aktywności.
Z tego co wiem to aktywność płodu powinno sie kontrolowac dwa razy dziennie , rano i wieczorem po 28 tyg. ciąży.

Cytuję z książki "W oczekiwaniu na dziecko":
Ostatnie badania sugerują by od 28 tyg. ciąży kontrolowac ruchy płodu dwukrotnie w ciągu dnia -raz rano , kiedy aktywność wydaje się mała i raz wieczorem , kiedy występuje tendencja do ożywienia. W jaki sposób przeprowadzać tą kontrolę?
Spójrz na zegarek kiedy zaczynasz liczyć. Licz wszelkie ruchy (kopanie, poruszenie , szmery, przewracanie się). Kiedy naliczysz 10 ruchów, zanotuj czas. Na ogół będziesz odczuwała około 10 ruchów w czasie 10 minut. Czasami będzie to trwało dłużej. Jeśli nie naliczyłaś 10 ruchów w ciągu godziny, wypij trochę mleka lub zjedz coś. Potem połóż się, odpręż i odpocznij, spróbuj liczyć ponownie. Jeśli w czasie kolejnej godziny nie naliczyłaś 10 ruchów zadzwoń do lekarza. Wprawdzie taki brak aktywności nie zawsze wskazuje na problemy, może jednak sporadycznie oznaczać jakiś niepokojący sygnała ze strony płodu.

dokladnie to samo powiedziala polozna w szkole rodzenia:) jesli zas liczysz ruchy np od 10 rano a o 21nie naliczyles 10 lepiej zglosic sie na badania do szpitala na usg ktg i td:)
 
Witam Mamuski!
Musze sie pochwalic czuje juz ruchy od 20 tygodnia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to niesamowite uczucie same z pewnoscia wiecie:)
Ale tak sie ciesze eheh jak kopie nawet gdy boli bo czekalam na to z utesknieniem.
Mialam takze juz pierwsze USG i widzialam moja kruszynke woowwwwwwwwwwwwwwww prawdopodobnie bedzie to chlopczyk na 80% ale jeszcze nic nie wiadomo do konca.
Pozdrawiam
 
Magusia!
Gratuluję malego wiercipiętki.
Z czasem będziesz czuć ruchy coraz intensywniej. To naprawdę niesamowite, niepowtarzalne uczucie ja je poprostu uwielbiam. :laugh:
 
padiqq pisze:
Magusia!
Gratuluję malego wiercipiętki.
Z czasem będziesz czuć ruchy coraz intensywniej. To naprawdę niesamowite, niepowtarzalne uczucie ja je poprostu uwielbiam. :laugh:
Dziekuje za gratulacje!Pozdrawiam cie mocno i kruszynke;)
Czasami nie daje mi spac do 4:00 rano hehe
 
reklama
Maggusia, no i doczekałaś się małego wiertka w brzuszku. Zobaczysz, będzie coraz fajniej.
Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrówka Tobie i synkowi lub córeczce. Moje małe też się przyłączyło, właśnie wpycha nóżkę (cchyba) pod prawe żeberka
 
Do góry