reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy Maleństwa

moj maly jak sie tylko poloze to stara sie jeszcze fikac koziolki. srednio mu to wychodzi, bo jest juz za duzy. jak juz sie zaklinuje to zaczyna sie z calej sily rozpychac, aby sie uwolnic , ze az boli. poza tym nie za bardzo lubi mojego laptopa. co go wezme do lozka, to bebni jak szalony, bo chyba wtedy godzinami sie nie odzywam i w brzuchu nuda wieje....
 
reklama
A my całe wczorajszy wieczór spędziliśmy na ogladaniu mojego brzucha, bo bartek wystawiał co chwila nam jakąś częśc swojego kochanego ciałka :) Ubawiliśmy się przy tym nieźle, bo czasem to wyglądało jakby specjalnie próbował nas zaczepiać :) Słodkie te nasze maleństwa, nie?
 
Nasze malenstwo ostatnio uderza partiami,smieszne uczucie,lub przejezdza raczka lub nozka po brzuszku z jednej strony do drugiej.
 
Dziewczyny, napiszcie mi proszę jak często i jak intensywnie czujecie ruchy dziecka. Ja się martwię, że teraz ono rusza się rzadziej niż wcześniej i nie kopie już tak jak wcześniej. pewnie panikuję, ale martwię się o maluszka. Tych ruchów jest naprawdę mniej. Czy czujecie ruchy w dzień i jak często? Mojego gina nie ma do poniedziałku, a dopiero w pon idę na kontrolę. dzięki, pa
 
Witaj Kasiu!

Ja też tak miałam. Przez kilka dni maleńka praktycznie wcale się nie ruszała. Też się bardzo martwiłam, ale jak mocniej przyłorzyłam rękę do brzuszka to czułam że maleńka tak delikatnie się rusza. Mimo to jednak pojechałam do gina, ale zbadał mnie, zrabił usg i wszystko było wporządku, poza tym że miałam bardzo twardy brzuch. Zalecił mi brać no-spę 3 x 1 i już następnego dnia maleńka znowu zaczęła mocno fikać, czasami to aż za mocno hehe.

Także bez paniki. Na pewno wszystko będzie dobrze!!!

Pozdrawiam
 
KAsiu, prawdopodobnie Bartoszek robi się coraz większy i ma mniej miejsca na brykanie po brzuszku. Teraz zacznie sie pewnie rozpychać. Pozdrowienia, napewno wszystko jest ok.
 
Kasiu!

Moja Zuzanka ma stałe pory aktywności , ale i tak od tego są odstępstwa. Jednego dnia jak dzisiaj np. wierci się prawie cały czas , a czasem jest tak że czuję ją rano po przebudzeniu , po posiłkach i wieczorem jak położę się już spać.
Nie martwiłabym się takim  zmniejszeniem aktywności.
Z tego co wiem to aktywność płodu powinno sie kontrolowac dwa razy dziennie , rano i wieczorem po 28 tyg. ciąży.

Cytuję z książki "W oczekiwaniu na dziecko":
Ostatnie badania sugerują by od 28 tyg. ciąży kontrolowac ruchy płodu dwukrotnie w ciągu dnia -raz rano , kiedy aktywność wydaje się mała i raz wieczorem , kiedy występuje tendencja do ożywienia. W jaki sposób przeprowadzać tą kontrolę?
Spójrz na zegarek kiedy zaczynasz liczyć. Licz wszelkie ruchy (kopanie, poruszenie , szmery, przewracanie się). Kiedy naliczysz 10 ruchów, zanotuj czas. Na ogół będziesz odczuwała około 10 ruchów w czasie 10 minut. Czasami będzie to trwało dłużej. Jeśli nie naliczyłaś 10 ruchów w ciągu godziny, wypij trochę mleka lub zjedz coś. Potem połóż się, odpręż i odpocznij, spróbuj liczyć ponownie. Jeśli w czasie kolejnej godziny nie naliczyłaś 10 ruchów zadzwoń do lekarza. Wprawdzie taki brak aktywności nie zawsze wskazuje na problemy, może jednak sporadycznie oznaczać jakiś niepokojący sygnała ze strony płodu.
 
U MNIE Z TYMI RUCHAMI TO JEST DZIWNIE BO CZASAMI JAK KŁADE SIĘ DO ŁÓŻKA TO NASZA CÓRCIA WIERCI SIĘ NAWET PRZEZ 1,5 GODZINY A CZASEM KOPNIE KILKA RAZY I KONIEC!!!!

W NOCY JAK WSTAJE DO TOALETY TO MUSZĘ CHODZIĆ SPOKOJNIE BO JAK ZROBIĘ JAKIŚ ENERGICZNY RYCH TO MOJE SŁONKO OD RAZU DAJE O SOBIE ZNAĆ :laugh: :laugh: :laugh: TO BARDZO MIŁE ALE PRZESZKADZA W SPANIU!!

JAK LEŻE NA LEWYM BOKU TO MAŁA PAOTAFI SIĘ TAK PRZECIĄGAĆ ŻE MAM WRAŻENIE JAKBY CHODZIŁA NÓŻKAMI PO MATERACU BO TAK JE MOCNO WYPYCHA!!!!

OGÓLNIE TO NASZA MISIA JEST TAK DZIWNIE UŁOŻONA ŻE KOPIE MNIE CZASEM PO LEWYM JAJNIKU A TO DOSYĆ BOLESNE :o :o :o CZY KTÓRAS Z WAS TEŻ ODCZUWA TE WŁAŚNIE MNIEJ MIŁE RUCHY SWOJEGO DZIDZIUSIA ??? ??? ???
 
reklama
Pewnie ze tak-czesto sa bolesne. Jak leze na lewym boku to po zebrach dostaje hihi nie lubie jak sie za mocno przeciaga i napreza...ale co tam!
 
Do góry