reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

Paula pod koniec miała i po 5-6 razy czkawkę a najbardziej jak mamusia pod KTG leżała. A przy KTG czkawki się nie oznacza mimo, że dziecko się rusza. Czkawka jest dobra, dziecko nie odczuwa jej jak my, nie męczy go to a może nawet sprawia przyjemność. Moja Paula miewała czkawkę bardzo często nawet po urodzeniu! Przepona musiała widocznie jeszcze dojrzeć. A babcie oczywiście mówiły że dziecku zimno... No bo to oczywiste w lipcu przy +30.
 
reklama
bra ja też wyczuwam cxzkawkę codziennie , może teraz po prostu jest tak , że bardziej czujemy dzieci bo są większe , a wtedy kal się trafiło to czułyśmyu czkawkę , jak się dziecko inaczej ułożyło to nie czułyśmy...;-)
 
Moja ma czkawkę 4-5 razy na dobę, ale jak napisała Marzena to dobry objaw, dojrzewa układ oddechowy :-) Czasem nawet widać, gdy się ułoży pleckami do brzucha :-)
 
Moja tez ostatnio często ma czkawkę, prawie codziennie z rana i później kilka razy w ciągu dnia. Kiedyś zaczęłam liczyć ( od któregoś momentu dopiero) leżąc w łóżku i naliczyłam ponad 100 ruchów:szok:. Czytałam tez, że czasem dziecko zbyt łakomie opije sie wodami (np po zjedzeniu słodkiego przez mamę) i jego żołądek za bardzo uciska na przeponę i to kolejny powód czkawki.

Wczoraj w szkole rodzenia dostałam kartę do liczenia ruchów dziecka. Każda seria ruchów jako 1 ruch (np. czkawka jako jeden) i tak do 10 w ciągu dnia, ale dopiero od 9 rano (a moja mała zawsze budzi się przed 8 i szaleje, a później grzecznie zasypia sobie).
 
Ostatnia edycja:
Ja u Wojtusia też coraz częściej czuję czkawkę, ale to dziwne uczucie bo czuję jakby mnie skrobał przy pęcherzu:sorry2::happy:
 
Miałam już iść spać ale mój "pasożytek" się obudził i tak mnie tłucze że zaraz oszaleję. Muszę poczekać aż łaskawie zaśnie bo inaczej nie wyleżę. Tak się układa i rozpycha, że nawet chodzić nie mogę bo ucisk okropny! Takie to jeszcze małe ale jakie silne! Przemeblowanie sobie funduje :)
 
persefona to zazdroszczę , bo moja jakaś spokojniutka w nocy była i spać nie mogłam właśnie z tego powodu. jakos lepiej mi sie zasypia jak mnie potraktuje ze stopy albo rączki ;)))
 
bra00721 ja tez tak mam, ze jak przed zasnieciem dostane serie kopniakow to spokojnie ide spac bo wiem,ze wszystko jest ok:-)
tak samo rano czekam na mojego synka:-) od razu dzien piekniejszy:-)
 
reklama
nasz junior jest jakiś zbyt grzeczny- nie dokucza mi specjalnie,wierci się i wystawia kończyny przez brzusio,ale tak miło. jak nie sam nie fika to na głos reaguje i daje znak ,że jest ok.Oby mu się nie odmieniło po wylądowaniu:szok:
 
Do góry