reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

No właśnie a czy któraś z was wie dlaczego dzieci ustawiają się głową w dół? Znaczy wiem, ze do porodu, ale skąd one wiedzą że tak trzeba? Czy po prostu im ciasno a do góry nogami mają więcej miejsca? Niesamowite to jest jak natura to wymyśliła...
 
reklama
Moze ktoras z was znajdzie odpowiedz na te pytania, bo sama sie nad nimi zastanawialam. Z tego, co wiem moja corcia od jakiegos czasu jest ulozona glowka w dol... oby tak juz zostalo.
 
Dzieci jakoś od 7 miesiąca mają poczucie gdzie jest góra a gdzie dół. Ale to z głową w dół to niekoniecznie od nich zależy. W pewnym momencie mają na tyle ciężką główkę, że jak się przekręcą w dół to już potem nie da rady z powrotem. Tak czytałam. Nie wiem ile w tym prawdy.
 
Mój M wczoraj stwierdził,że to nasze organizmy mobilizują dzieci do przekręcenia, że tu chodzi o ilość miejsca w brzuchu i na głowie im wygodniej.
 
A mój mały nicpoń wczoraj wieczorem urządził mi prawdziwy Pearl Harbor:-D Jeszcze tak mi brzuch nie pływał:-) A poza tym coraz częściej czka-szczególnie jak napiję się na pusty żołądek samej wody..
 
junior najczęściej, czyli prawie zawsze dostaje czkawki po zjedzeniu przeze mnie czegoś smacznego, słodkiego:)
zachowuje się trochę jak nasz pies- ten tez dostaje czkawki jak się podnieci,że jedzenie będzie:-D albo co innego go rozkręci- wtedy cały chodzi i czka.Junior ma to po nim chyba:szok:
 
Moja Nadia ma nową zabawę od ponad godziny cały czas wypina pupkę z prawej strony i to tak mocno że mam wrażenie że mi skóra może pęknąć, jak jej popukam tu się na kilka sekund przesuwa i znowu się wypina i tak w kółko ona się wypina a ja do niej pukam.
 
reklama
madzik , nic szczególnego - jak mówi tatuś junior po każdym z nas coś odziedziczył:-D

Czy też macie wrażenie, że Wasz maluch się mniej wierci? tzn przesuwa się, wypina ale z kopniakami już wyluzował.Zapewne z braku miejsca do rozpędu;-) Jedynie jak podciągnę kolana prawie pod brodę siadając na kanapie, to strasznie boksuje, pewnie go ciśnie.
 
Do góry