reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

reklama
Kamcia moja Maja urodzila sie w 36tc jakby tak mialo byc znowu to zostaloby mi cztery tygodnie, ale rzeczywiscie jak juz cos to wolalabym tez, zeby to byl 37tc przynajmniej...
 
Dziewczyny juz nie gadajcie, bo co ja sie uspokoje z obawami o przedwczesny porod to wy piszecie, ze ta sie urodzila w 29, inna w 36 a ja juz jestem w 30 tygodniu i jak pomysle, ze za 6 tyg mialabym sie rozpakowywac to mnie ciarki przechodza :no: ja przed swietami nie chce...
 
Ja wczoraj odkryłam miłość mojej małej do włoskiej muzyki dziecięcej, koleżanka swojemu synkowi puściła piosenkę włoską o krokodylu i moja mała tak zaczęła szaleć że wszyscy siedzieli i mi brzuch oglądali, dzisiaj też jej puściłam i momentalnie zaczęła tańczyć. Trochę bolesne te jej wygibasy momentami, ale za to jak fajnie popatrzeć.
 
No to nasza chyba będzie hodowcą po mamie, bo bardzo reaguje na odgłosy naszych psiaków :-) Dzisiaj się tłukły babka z córką, wnukiem i wnuczką a mała dała w tym czasie koncert w brzuchu.
 
Pamiętam jak Paula w brzuchu lubiła jeździć samochodem i zaraz zasypiała i tak mogła trwać w bezruchu kilka godzin. A muzyka grała. Śmialiśmy się, że dziecko skrzywimy bo akurat słuchaliśmy namiętnie Rammsteina... Jak się urodziła i gdzieś jechaliśmy to pakowaliśmy ją do fotelika i jak tylko muzyka grała to dziecko miało odlot i spało jak zabite. Najlepsze, że był czas, że budziła się jak stawaliśmy w korku albo na światłami i denerwowała się, że "powóz" nie jedzie. Albo jak nie mogła w samochodzie usnąć to trzeba było...radio zrobić głośniej. Coś w tym jest, że muzyka słyszana w okresie płodowym jest później przyjemnie kojarzona przez noworodka i ogólnie przez dziecko. Paula teraz uwielbia piosenki dla dorosłych (dla dzieci już też ale kiedyś piosenki musiały być mocniejsze najlepiej ... rockowe). Jej ulubionym zespołem o który się doprasza i którego piosenki potrafiła nucić i pojedyncze słowa (już jako trzylatka) to polski zespół COMA (rock). Teraz jak ma prawie 5 lat to śpiewa Ewę Farnę a od kilku dnia ma fazę na "jaskółkę uwięzioną" Stana Borysa. A my się cieszymy, że w jej życiu jest muzyka bo my też moglibyśmy żyć bez tw itd ale nie bez muzyki. Oby synalek też był umuzykalniony chociaż trochę :)
 
Moj maz mowi, ze bedziemy musieli nagrac na plyte odglos wlaczonej suszarki, bo jak tylko zaczynam suszyc wlosy to harce na calego :tak:
 
laski mam pytanko, od kilku dni czuję, że moja mała ma częściej czkawkę, nawet 2 razy dziennie, to normalne?
 
reklama
u mnie od ok 2 tyg czkawka tak samo sie ujawnila, 2,3 razy na dobę...:) tak po ok 10 min trwa,pytałam lekarza,mówił ze normalne :)
 
Do góry