reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

reklama
Oj ja mam wrażenie że moja mała z pozycji główkowej obróciła się w poprzek brzucha. Mam nadzieję że zdąży się jeszcze obrócić z powrotem.
 
styna, też mi się tak wydawało ostatnio, bo nie kopie nisko,ani wysoko tylko pośrodku i po bokach.ale lekarz na usg powiedział ,że napewno jest główką w dół
 
U mnie widzę jak się rozciąga z lewej strony wystają nóżki, a z prawej główka, no i jak ma czkawkę to czuję właśnie z prawej strony.
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny ja jak moje dziecko ma czkawke to czuje wlasnie na dole kolo pechcerza, czy to swiadczy o tym,ze głowka na dole:-)?
 
Majowa Mamusiu moja córcia też od wczoraj jakos dziwnie spokojna... czuję tylko delikatne ruchy i też martwię się, czy wszystko dobrze.. Wizyta dopiero 16 marca więc jeszcze sporo czasu.. Wiem, że ważne że w ogóle czuję ruchy, ale jest to niepokojące.. Mała cały czas była ułożona w pozycji pośladkowej.. moze odwróciła sie główką do dołu i stąd te delikatne ruchy.. a może po prostu ma takie dni? Martwię się ;(
 
jolkaa a może spróbuj zjeść jakiś obfity posiłek i się połóż? U mojego smyka właśnie to pomogło - po obiadku zaczął fikać. Pofikał, pofikał i teraz znów śpi. Może ma leniwe dni ostatnio, albo już Maluszkowi ciasno i nie ma miejsca na "tańce".
 
u mnie z reguły działa zjedzenie czegoś słodkiego, mala szybko zaczyna fikać, nawet jeśli nie mocno, to kopniczki czuję :)
 
reklama
To prawda, ze jesli chcesz pobudzic dziecko do ruchow nalezy zjesc cos slodkiego.
Ja wczoraj bedac na kontroli zapytalam poloznej jak ulozone jest moje dzieciatko. Jak spie na lewym boku to mnie szturcha w lewy bok i tak samo jak sie na prawy przekrecam. Jak mi sie juz niewygodnie na maksa robi to klade sie na plecach a ona od razu sie wypina. Przez te wygibasy nie moglam dojsc, jak babel jest usytuowany. Polzona wymacala z kazdej strony i mowi, ze glowka jest w dole, pleckami do brzucha jest obrocona no a nozki oczywiscie w gorze.
Popoludniu tak Lenka dala czadu, ze kompletnie nie wiedzialam jak ja wrecz uspokoic. Wciska sie w kanal rodny i tam wojuje chyba raczkami a nozki wpycha pod zebra.... Jedyny plus tego wszystkiego to to, ze wiem, ze wszystko z nia ok.
Ciekawe jaka bedzie po porodzie ;-)
 
Do góry