reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki dzidziuniów

Mateuszek rusza sie najwiecej rano i wieczorem jak sie klade spac, przez ostatnie 2 tygodnie nie ruszal sie jakos duzo
az do dzisiaj..bylam na glukozie i chyba po tej glukozie sie tak rozbrykal, az mi brzuch podskakiwal..
I reaguje bardzo na muzyke:))))))
 
reklama
Dziecko jak fika w nocy to przesyła sygnał w rodzaju " Mamo wstań już i polulaj mnie troche ! " ;D Gdy chodzimy to poprostu usypiamy maluszka :)
Moj synuś nielubi głośnej muzyki, też daje znać, no a po jedzeniu to normalne że się ożywia, wtedy najlepiej sprawdzać czy wszystko jest ok, czy się rusza, jeśli mamy jakieś wątpliwości.
 
Dziewczyny, a jak z notowaniem tych ruchów? Notujecie je?
U naszej Oliwki ostatnio zaobserwowałam wyraźne pory zabawy i snu, wcześniej tego nie było. Próbuje zaobserwować to w nocy, ale różnie, czasem przewa w kopaniu jest 3 godzin a czasem 4 h.
 
Ja poprostu obserwuję czy w ciągu dnia jest aktwny, jeśli tak (a są takie momenty których trudno nie zauważyć ) to jestem spokojna. Jeśli mnie coś niepokoi i jest za cicho to stukam w brzuch i go przepraszam że budze hehehe ale zazwyczaj chociaz jednym kopnięciem daje znać ze jest w porządku :)
 
ja tez nie licze, tylko tak na oko oceniam
przewaznie maly caly dzien fika i kopie albo sie wierci

ale dzisiaj to mnie denerwuje bo kopnal moze raz czy dwa, a uspakaja mnie tylko, ze brzuch zmienia ksztalt raz po raz i mozna poczuc jak chwile gdzies jest twardy a potem mieknie.
ciezki tydzien mam, w poniedzialek bylam u gina i wszystko w nalezytym porzadku, we wtorek bolal brzuch ale maly sie ruszal wczoraj nic ciekawego, a dzisiaj maly jakos niemrawy :p
jeszcze sie nie urodzily, a juz nas stresuja maluszki!
 
Może brzuszkowy biometr jest niekorzystny... Moja Ola tez jakby spokojniejsza... Może ją rozrusza wielki kawał sernika wiedeńskiego...
 
Ostatnimi dniami jestem bardzo zaniepokojona, musze zadzwonic do lekarza.
Twardnieje mi brzuch coś za często i wydaje mi się ( a moze juz panikuje ) ze od wczoraj jest niżej , za nisko, poczułam nawet ulge ponizej biustu ale to chyba niedobry zwiastun.

Dzis w nocy nie moglam spac bo bylo mi niedobrze i czulam tak jakbym miala zaraz miesiączke dostac. Zażyłam spasfon ( cos w rodzaju nospy) i przeszlo, bolala tez macica wczesniej.

Upławy ok ale te bóle kręgosłupa nie do zniesienia ..dzwonie dzis do lekarza..
 
Odnośnie mniejszej ilości ruchów, to mój gin mówił że od 28 tc dzidzia zaczyna sie mniej ruszać bo ma już strasznie ciasno, więc chyba wszystko u was ok patrząc na suwaczki
aska outada dzwoniłaś do lekarza ?
 
reklama
Dzwoniłam , tylko odpowiedz zamieściłam w wątku 'kłopociki" . Kurczę przestraszył mnie trochę . JA już sama nie wiem. Będę brała ten spasfon i zobaczymy. Na przykład teraz czuję się dobrze bo wzielam tabletke zobaczymy co będzie dalej ale ja wierzę że synuś silny chłop i damy radę , dociągniemy do maja :)
 
Do góry