reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki dzidziuniów

Podejrzewam, że tak, Olu. Moja Mała tez ma wyraźne pory aktywności i pory spanka. Zawsze bryko koło 7 rano, potem dopiero ok. 11-12. Później mam spokój do wieczora i zaczyna dłuższy koncert od 19-20. Poza tym zauważyłam też, że mniej jest ruchliwa, jeśli ja jestem w ruchu. Jak mam takie dzień, że cały czas gonię, to bywa, że czuje dosłownie pojedyncze muśnięcia, a poza tym cisza. I tak właściwie cały dzień. Podobno jak mama w ruchu, to Maleństwo sie w brzuszku kołysze i uspokaja. Tak więc jeśli kręcisz sie cały dzień, to może też dlatego wieczorem Go czujesz, jak sama sie wyciszysz... Ciesz się, że Marcinek taki grzeczny - będziesz miała z niego pociechę za 12 tygodni :) Wtedy docenisz :):):) I nie martw się, bo na pewno wszystko jest w najlepszym porządku!!
 
reklama

A ja juz nie wiem co o swoim chloptasiu myslec. Myslalam, ze jak juz podrosnie to go bede bardziej czula a tym czasem prawie nic. wczesniej to choc wieczorem brykal i noca a teraz to tylko szurnie pare rezy nad ranem i z raz wieczorem dla uspokojenia i tyle tego bylo. zaczynam sie zastanawiac czy taki brak aktywnosci jest normalny i czy nie przejechac sie do szpitala jak tak dalej bedzie przez weekend.
Czy ktoras z was tez ma takiego spokojnego malucha? Czy tylko moj jest patentowanym leniem :mad:?
 
W książce " W oczekiwaniu na dziecko" piszą że po 28 tygodniu ciąży ( jeśli dobrze pamiętam) kobieta powinna dwa razy dziennie badać ruchy dziecka. Po jedzeniu zrelaksować się i w ciągu 10 minut liczyć ruchy. Ma ich być 10. Jak dla mnie to czysta teoria bo mój synuś czasem skacze a czasem nie, a ostatnio też mu się chyba ciasno robi i niespecjalnie ma ochotę na swawole. Myśle ze nie można się stresować tylko przy najbliższej okazji zapytać lekarza lub do niego zadzwonic :) Sama zamierzam o tym porozmawiać a wizytę mam dopiero za 2 tygodnie :)
Głowa do góry :D
 
Ja byłam wczoraj na USG i lekarz pytał czy odczuwam ruchy, więc mówię mu, że niezbyt intensywnie, a lekarz mi powiedział, że ruchy należy liczyć tylko i wyłącznie w pozycji zupełnego wyciszenia na leząco, bo w ciągu dnia nasza aktywność działa usypiająco na maluszka i może poprostu spać. A ruchy kazał liczyć dopiero po 30 tc
 
kopniaczki to czuje rano, a ciagu dnia to zalezy od humoru malucha, czasem nawet jak chodze to on sobie tam kopie raz po raz i nawet mnie w boczki laskocze hihi
ale czesto w dzien to on sie bardziej rusza niz kopie
normalnie widac na brzuszku zmiany pozycji, czuc gdzie jest twarde, gdzie miekkie, jakby sie mialo wiecej wprawy to chyba mozna ocenic gdzie glowa, a gdzie pupa ;D
jakos liczeniem ruchow sie nie stresuje, licze troche na oko bo maluch jest naprawde aktywny, ale w nocy spi ladnie ;D
 
Agatko jak Eliasz fika to ja też mam brzuch w takich kształtach że to napewno krągłości nie przypomina ;D Raz nawet umieraliśmy ze śmiechu bo miałam ewidenty KWADRAT ;D
 
U mnie Kuba jak się raz wypiął to miałam w pasie 106 cm ale teraz trzymamy fason i mamy 100cm ;D
 
Mój Maluszek to daje mi dziwne znaki...nie kopie ostatnio za często czym się troszkę martwię, ale strasznie napina się..z jednej strony to mam kulę!!!!nie wiem czy to główka czy pupcia...mąż i tak mocno to miejsce całuje hihhihihi
 
reklama
ja zauważylam że moj syneczek wierci siei kopie po zjedzeniu pzreze mnie danego posilku.... ;D ostatnio chyba zupka mu nie smakowala bo jak zaczal charce to az sie smialam ze brzunio mi FALUJE jakby mial tam niezla zabawe... a dzisiejszej nocy zawziecie przypominal o swej obecnosci-(miedzy 12 a 3 nad ranem) czyzby byl wowczas glodny???
 
Do góry