reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój psycho-fizyczny naszych pociech

reklama
ipanama- nasza julka też mało mówi "po dorosłemu", a "po swojenu" to jej sie buzia nie zamyka:-D

dziś drugi dzień bez smoczka
jestem pod wrażeniem- moje dziecko w ogle o niego się nie upomina:tak: jutro w takim razie spróbuje nie dac jej go również przed snem i zobaczymy... ale byłoby fajnie, gdyby tak bezproblemowo sie udało...
 
Ipanema nie masz się czym martwić, Ala też ględzi dużo po swojemu, a z naszego słownika to mówi mama, tata, baba, dada, lala, pa,pa, buta -zamiast buty, mówiła też "tam" i "nie ma" ale już nie mówi - zapomniała czy jak:confused::sorry2:I też książeczki ciągle są wałkowane, ale po co się wysilać, nie ma to jak paluch wystawiony z yyyy:sorry2: Ale ostatnio powtórzyła za Teletubisiami słowo "harfa":szok: Może jak częściej będzie je oglądała to szybciej nauczy się gadać:-D;-):laugh2:
 
ajjjj nie moge sie naczytac o waszych pociechach! boziu jak te dzieci rosna co? juz nie sa malutkimi dzidziami to juz DZIECI :d nie niemowlaczki :D

u nas tez buzia sie nie zamyka :D w 3 jezykach moge powiedziec :D hihihi wydaje mi sie ze mala mowi najwiecej po angielsku :( niestety - bu bo wolalabym zeby najwiecej mowila po polsku ale chyba nie ma do tego warunkow ;( tylko ja mowie po polsku do niej ..
po angielsku mowi rozneee slowka, mowi tez jakies proste zdania i wyrazenia jak "I see you" albo "stop it" "no way hose" hehe itd :D
po polsku rozumie wszytsko ale niestety mowi gtylko pojedyncze slowka .
Powtarza po nas wszystko i jejku musze se pochwalic bo tak strasznie to cieszy mamusine serce - Szantuska ma strasznie dobra dykcje- poki co :d
bardzo szybko sie uczy na co zwraca nam uwage opiekunka i zacheca by to wykorzystac;)
teraz ja uczy liczyc ! haaa niezle co?:D zupelnie powaznie mowie :D narazie tylko do 5 ;)

a poza tym jest strasznym lobuzem! wspina sie oczywiscie na co sie da, wszedzie biega i non stop tanczy, spiewa i sie glosno smieje :D
 
moja znajoma polecila mi sposob na naucznie nocnika mowila ze dla swoich 2 corek do pampka wkladala pieluche tetrowa i sie w pupe robilo nieprzyjemnie a rajstop nie trzeba bylo prac co chwile i zmieniac spodni :tak::tak:
 
moja znajoma polecila mi sposob na naucznie nocnika mowila ze dla swoich 2 corek do pampka wkladala pieluche tetrowa i sie w pupe robilo nieprzyjemnie a rajstop nie trzeba bylo prac co chwile i zmieniac spodni :tak::tak:

chyba dobry sposób tylko ze mojej nic nie przeszkadza, nawet jak pieluche do kostek by przelała i obsrała to i tak to ola i pobiegnie dalej:baffled:
 
reklama
Jestem pod wrazeniem umiejetnosci Szantusi :tak: My to daleko w tyle jestesmy :-p

Mada, Sarze tez nic nie przeszkadza ;-):-D

Nauke nocnikowa zaczniemy jak sie zrobi cieplo i bedzie mogla latac w samych majtkach. W koncu kiedys i tak zacznie sikac do nocnika albo kibelka ;-):-)

Ewus, super, ze Julcia tak ladnie sobie radzi bez smoka! :tak:
 
Do góry